Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carlsberg eindelijk af van belang in Russische brouwer

Carlsberg eindelijk af van belang in Russische brouwer

KOPENHAGEN (ANP) - Carlsberg verkoopt zijn belang in het Russische Baltika Breweries. Dat maakte de Deense bierbrouwer dinsdag bekend. "De verkoop maakt een einde aan een periode van onzekerheid", aldus Carlsberg, dat tot nu toe een juridische strijd voerde over zijn in beslag genomen Russische activiteiten.

Carlsberg kondigde eerder al aan Rusland te willen verlaten vanwege de oorlog in Oekraïne, maar raakte verwikkeld in een reeks rechtszaken rond de Russische activiteiten. Rusland nam in juli vorig jaar tijdelijk de controle over van Carlsbergs belang in Baltika Breweries, nadat het bierconcern dat probeerde te verkopen. Maandag werd bekend dat de Russische activiteiten niet langer werden beheerd door Moskou.

"Sinds de aankondiging van onze intentie om Rusland in 2022 te verlaten, hebben we alle opties uitgeput om een manier te vinden om ons volledig uit Rusland terug te trekken", zegt topman Jacob Aarup-Andersen van Carlsberg in een toelichting. "Met de aankondiging van vandaag zullen we talrijke rechtszaken en problemen rond intellectuele eigendomsrechten in verband met Baltika Breweries oplossen."

De aandelen van Carlsberg worden van de hand gedaan in een zogeheten management buy-out. Daardoor komt het bedrijf in handen van twee medewerkers van Baltika, die allebei een even groot belang krijgen. Zij zullen het management vormen van de Russische brouwerij. Naast een vergoeding in contanten, zal Baltika alle aandelen in de dochterondernemingen van Carlsberg in Azerbeidzjan en Kazachstan overdragen aan Carlsberg.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven verder omlaag op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager begonnen na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi gingen opnieuw omlaag na zware koersverliezen van Japanse en Zuid-Koreaanse chipbedrijven door zorgen over toenemende concurrentie uit China.

39 minuten geleden
Lege schappen in meerdere winkels van Albert Heijn

DEN HAAG (ANP) - Bij supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdagochtend lege schappen zichtbaar. Daarmee eist het cyberincident, waarmee moederbedrijf Ahold Delhaize sinds zondagmiddag kampt, nu ook zijn tol in het beschikbare productaanbod in de winkels.

53 minuten geleden
Grens bescherming bij betaalproblemen hypotheek naar vijf ton

UTRECHT (ANP) - Huizenkopers kunnen voor duurdere huizen een hypotheek afsluiten met bescherming bij betaalproblemen. De grens voor de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) gaat volgend jaar omhoog naar een geleend bedrag voor een huis van 500.000 euro, wat 30.000 euro meer is dan nu. Wie verduurzaamt, kan over een nog hoger bedrag garanties krijgen.

1 uur geleden
Franse supermarktbaas schat schade hack op tientallen miljoenen

PARIJS (ANP/RTR) - Franse supermarkten kampen met grote schade als gevolg van de cyberaanval op hun koelkasten en vriezers. Thierry Cotillard, topman van de keten Intermarché, zei tegen de Franse nieuwszender BFM TV dat de "ongekende" aanval neerkomt op een verlies van "tientallen miljoenen euro's in heel het land op één dag". Ook andere ketens, waaronder Carrefour, werden getroffen.

1 uur geleden
Ahold Delhaize nog steeds 'hard bezig' met IT-problemen

ZAANDAM (ANP) - De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Een woordvoerder van moederbedrijf Ahold Delhaize laat dinsdagochtend weten dat het concern "hard bezig" is met het oplossen van het euvel. Meer wil hij er niet over kwijt. Ook durft hij niet te zeggen wanneer mensen weer een update over de situatie kunnen verwachten.

1 uur geleden
Prijzen brandstoffen en telecomapparatuur stuwen inflatie

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in september gemiddeld 3,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie steeg daarmee ten opzichte van de 3,3 procent in augustus.

2 uur geleden
AEX-bedrijven stelden vooral mannelijke commissarissen aan

AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven uit de AEX-index hebben vorig jaar relatief veel mannelijke commissarissen aangesteld. Nog maar iets meer dan een kwart van de benoemingen was een vrouw, volgens een analyse door Heidrick & Struggles, een bureau dat onder meer bedrijven helpt bij het zoeken naar nieuwe bestuurders. De leeftijd van nieuwbenoemde commissarissen was in vergelijking met andere Europese landen hoog.

3 uur geleden