Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carlsberg eindelijk af van belang in Russische brouwer

Carlsberg eindelijk af van belang in Russische brouwer

KOPENHAGEN (ANP) - Carlsberg verkoopt zijn belang in het Russische Baltika Breweries. Dat maakte de Deense bierbrouwer dinsdag bekend. "De verkoop maakt een einde aan een periode van onzekerheid", aldus Carlsberg, dat tot nu toe een juridische strijd voerde over zijn in beslag genomen Russische activiteiten.

Carlsberg kondigde eerder al aan Rusland te willen verlaten vanwege de oorlog in Oekraïne, maar raakte verwikkeld in een reeks rechtszaken rond de Russische activiteiten. Rusland nam in juli vorig jaar tijdelijk de controle over van Carlsbergs belang in Baltika Breweries, nadat het bierconcern dat probeerde te verkopen. Maandag werd bekend dat de Russische activiteiten niet langer werden beheerd door Moskou.

"Sinds de aankondiging van onze intentie om Rusland in 2022 te verlaten, hebben we alle opties uitgeput om een manier te vinden om ons volledig uit Rusland terug te trekken", zegt topman Jacob Aarup-Andersen van Carlsberg in een toelichting. "Met de aankondiging van vandaag zullen we talrijke rechtszaken en problemen rond intellectuele eigendomsrechten in verband met Baltika Breweries oplossen."

De aandelen van Carlsberg worden van de hand gedaan in een zogeheten management buy-out. Daardoor komt het bedrijf in handen van twee medewerkers van Baltika, die allebei een even groot belang krijgen. Zij zullen het management vormen van de Russische brouwerij. Naast een vergoeding in contanten, zal Baltika alle aandelen in de dochterondernemingen van Carlsberg in Azerbeidzjan en Kazachstan overdragen aan Carlsberg.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ schroeft productiedoelen niet verder op

WENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.

10 minuten geleden
Nigeriaanse autoriteiten onderzoeken plots vertrek Uber

ABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.

1 uur geleden
Jaguar Land Rover wil 4000 banen schrappen, schrijft The Times

LONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.

5 uur geleden
Medeoprichter Spotify: ik verlaat Zweden als er rijkentaks komt

STOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
Forse stijging phishing rond boekingssites, ziet Fraudehelpdesk

APELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.

22 uur geleden
Waarde bitcoin zakt na banenrapport VS onder de 80.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.

23 uur geleden
Rechter VS handhaaft verbod AI-naaktbeelden ondanks verzet Musk

WASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.

1 dag geleden