Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carlsberg eindelijk af van belang in Russische brouwer

Carlsberg eindelijk af van belang in Russische brouwer

KOPENHAGEN (ANP) - Carlsberg verkoopt zijn belang in het Russische Baltika Breweries. Dat maakte de Deense bierbrouwer dinsdag bekend. "De verkoop maakt een einde aan een periode van onzekerheid", aldus Carlsberg, dat tot nu toe een juridische strijd voerde over zijn in beslag genomen Russische activiteiten.

Carlsberg kondigde eerder al aan Rusland te willen verlaten vanwege de oorlog in Oekraïne, maar raakte verwikkeld in een reeks rechtszaken rond de Russische activiteiten. Rusland nam in juli vorig jaar tijdelijk de controle over van Carlsbergs belang in Baltika Breweries, nadat het bierconcern dat probeerde te verkopen. Maandag werd bekend dat de Russische activiteiten niet langer werden beheerd door Moskou.

"Sinds de aankondiging van onze intentie om Rusland in 2022 te verlaten, hebben we alle opties uitgeput om een manier te vinden om ons volledig uit Rusland terug te trekken", zegt topman Jacob Aarup-Andersen van Carlsberg in een toelichting. "Met de aankondiging van vandaag zullen we talrijke rechtszaken en problemen rond intellectuele eigendomsrechten in verband met Baltika Breweries oplossen."

De aandelen van Carlsberg worden van de hand gedaan in een zogeheten management buy-out. Daardoor komt het bedrijf in handen van twee medewerkers van Baltika, die allebei een even groot belang krijgen. Zij zullen het management vormen van de Russische brouwerij. Naast een vergoeding in contanten, zal Baltika alle aandelen in de dochterondernemingen van Carlsberg in Azerbeidzjan en Kazachstan overdragen aan Carlsberg.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd, olieprijs lager na overleg VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.

26 minuten geleden
VEB: intrekking bod op Arcadis begrijpelijk na afwijzen gesprek

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.

1 uur geleden
Frankrijk breidt maatregelen uit tegen hoge brandstofprijzen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

MONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Financieel topman Klarna stapt over naar Adyen

AMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.

4 uur geleden
Stichting wil dat massaclaim Booking.com ook over zustersite gaat

AMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.

4 uur geleden
AEX sluit met winst na plussen op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.

4 uur geleden