Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carlos Menem, Argentijns president van 1989 tot 1999, overleden

Carlos Menem, Argentijns president van 1989 tot 1999, overleden

BUENOS AIRES (ANP/RTR/AFP) - De Argentijnse ex-president Carlos Menem, die Argentinië vanaf 1989 tien jaar leidde, is op 90-jarige leeftijd overleden. Hij kampte al lang met gezondheidsproblemen. De doorgewinterde politicus en advocaat was op het einde van zijn leven senator.

Tijdens zijn bewind had het Zuid-Amerikaanse land te kampen met grote economische problemen. Ook werd Argentinië opgezadeld met een enorme schuldenberg.

Menem stierf in een kliniek in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires. Hij was de afgelopen maanden verscheidene keren in het ziekenhuis opgenomen omdat hij longontsteking had.

Menem voerde als president een agressief privatiseringsbeleid. Hij zag zichzelf ideologisch als een peronist, een volgeling van het beleid en de nalatenschap van voormalig president Juan Peron. Hij zette de wisselkoers van de Argentijnse peso vast op één Amerikaanse dollar, wat in 2001 leidde tot de ergste economische crisis van het land.

Justitie opende meerdere keren een onderzoek naar hem voor corruptie, maar hij is nooit veroordeeld. In 2001 kreeg Menem huisarrest in verband met wapensmokkel naar Kroatië en Ecuador, maar hij werd uiteindelijk vrijgesproken.

Menem was twee keer getrouwd. Zijn tweede huwelijk was met de voormalige Chileense Miss Universe Cecilia Bolocco.

Meer uit Buitenland

Iran voert luchtaanvallen uit op Israël, explosies in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.

1 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

5 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

5 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

6 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

8 uur geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

9 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

9 uur geleden