Carlos Menem, Argentijns president van 1989 tot 1999, overleden
BUENOS AIRES (ANP/RTR/AFP) - De Argentijnse ex-president Carlos Menem, die Argentinië vanaf 1989 tien jaar leidde, is op 90-jarige leeftijd overleden. Hij kampte al lang met gezondheidsproblemen. De doorgewinterde politicus en advocaat was op het einde van zijn leven senator.
Tijdens zijn bewind had het Zuid-Amerikaanse land te kampen met grote economische problemen. Ook werd Argentinië opgezadeld met een enorme schuldenberg.
Menem stierf in een kliniek in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires. Hij was de afgelopen maanden verscheidene keren in het ziekenhuis opgenomen omdat hij longontsteking had.
Menem voerde als president een agressief privatiseringsbeleid. Hij zag zichzelf ideologisch als een peronist, een volgeling van het beleid en de nalatenschap van voormalig president Juan Peron. Hij zette de wisselkoers van de Argentijnse peso vast op één Amerikaanse dollar, wat in 2001 leidde tot de ergste economische crisis van het land.
Justitie opende meerdere keren een onderzoek naar hem voor corruptie, maar hij is nooit veroordeeld. In 2001 kreeg Menem huisarrest in verband met wapensmokkel naar Kroatië en Ecuador, maar hij werd uiteindelijk vrijgesproken.
Menem was twee keer getrouwd. Zijn tweede huwelijk was met de voormalige Chileense Miss Universe Cecilia Bolocco.
Meer uit Buitenland
HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
49 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
54 minuten geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Een beschadigde Russische olietanker die al meer dan twee weken onbemand op de Middellandse Zee drijft, dreigt een ecologische ramp te veroorzaken. Het schip bevindt zich op vier tot zes dagen varen van de Libische kust, meldt een Italiaanse functionaris. Dat zou op minder dan 100 kilometer afstand zijn van hoofdstad Tripoli.
56 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Een missie van de NAVO voor trainingen in Irak (NMI) is tijdelijk stilgelegd. De circa zeshonderd leden van de NAVO-missie ter plaatse zijn of worden om veiligheidsredenen teruggehaald. De aanval van Israël en de VS heeft ook in Irak tot veel spanningen geleid en tot beschietingen door pro-Iraanse sjiitische milities. De NAVO heeft bevestigd dat "de missie is aangepast".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Scheepsbemanningen in de Perzische Golf zeggen begonnen te zijn met het rantsoeneren van voedsel en water. Door de Iraanse blokkade kunnen vrijwel geen schepen door de Straat van Hormuz. Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN zitten zo'n 20.000 zeelieden vast op ongeveer 3200 schepen.
1 uur geledenBERN (ANP/RTR) - De Zwitserse regering geeft geen toestemming meer voor de export van wapens naar de VS vanwege de oorlog die dat land voert in Iran. Ze baseert zich op het beginsel van de neutraliteit: "De export van oorlogswapens naar landen die zijn betrokken bij een internationaal gewapend conflict, kan niet worden toegestaan gedurende dat conflict."
2 uur geleden