Carlos Menem, Argentijns president van 1989 tot 1999, overleden
BUENOS AIRES (ANP/RTR/AFP) - De Argentijnse ex-president Carlos Menem, die Argentinië vanaf 1989 tien jaar leidde, is op 90-jarige leeftijd overleden. Hij kampte al lang met gezondheidsproblemen. De doorgewinterde politicus en advocaat was op het einde van zijn leven senator.
Tijdens zijn bewind had het Zuid-Amerikaanse land te kampen met grote economische problemen. Ook werd Argentinië opgezadeld met een enorme schuldenberg.
Menem stierf in een kliniek in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires. Hij was de afgelopen maanden verscheidene keren in het ziekenhuis opgenomen omdat hij longontsteking had.
Menem voerde als president een agressief privatiseringsbeleid. Hij zag zichzelf ideologisch als een peronist, een volgeling van het beleid en de nalatenschap van voormalig president Juan Peron. Hij zette de wisselkoers van de Argentijnse peso vast op één Amerikaanse dollar, wat in 2001 leidde tot de ergste economische crisis van het land.
Justitie opende meerdere keren een onderzoek naar hem voor corruptie, maar hij is nooit veroordeeld. In 2001 kreeg Menem huisarrest in verband met wapensmokkel naar Kroatië en Ecuador, maar hij werd uiteindelijk vrijgesproken.
Menem was twee keer getrouwd. Zijn tweede huwelijk was met de voormalige Chileense Miss Universe Cecilia Bolocco.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP) - Kolonisten op de Westelijke Jordaanoever hebben auto's en een moskee in brand gestoken in de buurt van Ramallah, meldt WAFA, het officiële persbureau in het gebied. Daarnaast schoten Israëlische troepen ten zuiden van Nablus een 16-jarige jongen dood, aldus WAFA.
39 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse minister van Justitie Fredderick Vida zegt dat het land "zeker wel" gehoor gaat geven aan een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Ronald Dela Rosa. De ex-politiechef en huidige senator wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid in verband met zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen. Vida zei dat hij opdracht heeft gegeven om Dela Rosa te arresteren als hij probeert te vluchten.
1 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
7 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
8 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
11 uur geleden