Carlos Ghosn vecht ontslag aan in Nederlandse rechtbank
AMSTERDAM (ANP/RTR) - De gevallen automagnaat Carlos Ghosn vecht zijn ontslag bij de Japanse automakers Nissan en Mitsubishi aan voor de Nederlandse rechter. Hij eist 15 miljoen euro van de twee bedrijven. Die hebben hun alliantie ondergebracht in een Nederlands bedrijf, waardoor de zaak in Nederland voor de rechter kwam.
Ghosn wil dat de twee bedrijven interne documenten vrijgeven. Uit een rapport over intern bestuur denkt hij te kunnen herleiden hoe de beslissing om hem te ontslaan is genomen, aldus Ghosns advocaat. Die vindt dat de voormalige automagnaat moet kunnen zien hoe Nissan en Mitsubishi tot de conclusie kwamen dat er geen vertrouwen meer in hem was.
Ghosn zat in Japan vast op verdenking van fraude in zijn tijd aan het roer bij Nissan. Eind vorig jaar ontvluchtte hij dat land en ging hij naar Libanon. Ghosn, die naast de Libanese nationaliteit ook de Franse en Braziliaanse heeft, was zelf niet aanwezig in Amsterdam.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
11 uur geleden