CARE hoopt op 'onbelemmerde toegang' tot Gaza na ingaan bestand
DEN HAAG (ANP) - CARE hoopt op "onbelemmerde toegang" tot Gaza zodra het bestand tussen Hamas en Israël ingaat. Als Israël de registratie van hulporganisaties bemoeilijkt en selectief is over welke noodhulp en hulpverleners toegang krijgen, komt dat de hulp niet ten goede, aldus een woordvoerder van de hulporganisatie.
De woordvoerder vreest dat alleen hulpverleners die "wenselijk" zijn voor Israël worden toegelaten. In augustus dreigde Israël CARE en andere hulporganisaties met intrekking van hun registratie als ze weigerden gegevens van Palestijnse collega's aan de Israëlische veiligheidsdiensten te verstrekken. Israël stelde toen een ultimatum van zeven dagen, maar de organisaties gaven niet toe. Later vernam CARE via een andere weg dat hun registratie nog tot zeker eind december geldig blijft.
CARE staat klaar aan de grens met vrachtwagens vol medicijnen, voedsel en brandstof. De hulporganisatie kan snel opschalen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
13 uur geleden