Cardiff City mag geen transfers doen na weigeren betaling Sala
CARDIFF (ANP) - Cardiff City mag tijdens de komende transferperiode geen spelers aantrekken, zo heeft de club uit Wales bevestigd tegenover de BBC. De club wordt daarmee gestraft voor het weigeren van het betalen van het eerste deel van de transfersom voor Emiliano Sala.
De Argentijnse voetballer kwam in 2019 om het leven tijdens een vlucht van Frankrijk naar het Verenigd Koninkrijk. De 28-jarige Argentijn Sala maakte destijds voor 17 miljoen euro de overstap van de Franse club Nantes naar Cardiff City. Zijn toestel verdween boven Het Kanaal van de radar. Het lichaam van Sala is teruggevonden, de stoffelijke resten van de piloot bleken onvindbaar.
Cardiff City moet Nantes 6 miljoen euro betalen voor de overleden aanvaller. Die uitspraak van de mondiale voetbalbond FIFA werd afgelopen zomer bevestigd door het internationaal sporttribunaal CAS. De clubs probeerden in overleg een oplossing voor de financiële afhandeling te vinden, maar slaagden daar niet in. Nantes stapte vervolgens naar de FIFA.
"We hebben niet betaald en hebben op dit moment ook niet de intentie om dat te gaan doen", aldus Mehmet Dalman, de voorzitter van Cardiff. Zijn club staat twintigste in het Championship, het tweede niveau van Engeland.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
9 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
14 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
14 uur geleden