Caravanfabrikant Knaus Tabbert legt fabrieken stil
NEURENBERG (ANP) - De Duitse fabrikant van caravans en campers Knaus Tabbert legt de productie stil in twee grote fabrieken. Het gaat om de productiefaciliteiten in het Zuid-Duitse Jandelsbrunn en Nagyoroszi in Hongarije. De ingreep is volgens het bedrijf nodig om de voorraden bij dealers op een "economisch houdbaar" niveau te krijgen.
De productiepauze in de twee fabrieken, waar het leeuwendeel van de 4000 werknemers werkt, begint maandag en duurt tot het einde van het jaar. Daardoor stelt het bedrijf achter de bekende kampeermerken Knaus, Tabbert en T@B ook zijn omzetverwachting voor dit jaar bij. Een week geleden zei Knaus Tabbert nog op zo'n 1,3 miljard euro aan opbrengsten te rekenen, maar nu moeten beleggers rekenen op een bedrag dat "duidelijk lager" zal liggen.
Dealers van campers en caravans van Knaus Tabbert hebben te maken met hoge kosten door hun grote voorraden, meldde het bedrijf onlangs bij zijn kwartaalresultaten. De leveringen van nieuwe vrijetijdsvoertuigen waren daarom al lager dan voorheen. Tegelijkertijd is de vraag naar deze kampeervoertuigen volgens Knaus Tabbert nog altijd hoog in Duitsland.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Kopermijnen hebben wereldwijd 332 miljard dollar (296 miljard euro) aan nieuwe investeringen nodig om toekomstige tekorten aan koper te voorkomen, becijferde onderzoeksbureau BloombergNEF. Naar verwachting ontstaat al in 2028 een tekort aan koper. De vraag neemt toe, terwijl mijnbouwers moeite hebben om de teruglopende productie van bestaande mijnen op te vangen.
50 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De export van bloemen en planten uit Nederland is in de eerste drie kwartalen van dit jaar gedaald. Dat meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB). Volgens de brancheorganisatie kwam de totale exportwaarde in de eerste drie kwartalen van 2026 uit op bijna 5,6 miljard euro. Dat is 1,5 procent minder dan in dezelfde kwartalen vorig jaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag overwegend lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende zorgen over de hoge investeringen en hoge koerswaarderingen in de AI-sector. Maandag grepen beleggers de hevige verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen van vorige week nog aan om op koopjesjacht te gaan. Een zwak beursdebuut van datacenterbedrijf Elice in Zuid-Korea wakkerde de zorgen over de hoge financieringskosten en de winstgevendheid op lange termijn in de sector echter weer aan.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Frankrijk gaat vanaf vrijdag renteloze leningen verstrekken aan winkeliers die slachtoffer werden van de rellen en plunderingen van afgelopen weekend. De bedrijven krijgen ook uitstel van betaling, maakte de Franse regering dinsdag bekend.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Retaildeskundigen schatten dat Albert Heijn tot 200 miljoen euro omzet misloopt door de cyberaanval waar de supermarktketen al zo'n anderhalve week mee kampt. Vanwege het incident heeft AH preventief systemen uitgeschakeld, waardoor alle onlinebestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd en er lege schappen waren in verschillende supermarkten door problemen met de bevoorrading. Experts denken dat het imago van AH echter nauwelijks last heeft gehad van het incident.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag voor het eerst sinds 2022 boven de 90 euro per megawattuur uitgekomen. Energieprijzen zijn opgelopen sinds het begin van Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en tegenacties van dat land in het Midden-Oosten.
3 uur geleden