Caravanfabrikant Knaus Tabbert legt fabrieken stil
NEURENBERG (ANP) - De Duitse fabrikant van caravans en campers Knaus Tabbert legt de productie stil in twee grote fabrieken. Het gaat om de productiefaciliteiten in het Zuid-Duitse Jandelsbrunn en Nagyoroszi in Hongarije. De ingreep is volgens het bedrijf nodig om de voorraden bij dealers op een "economisch houdbaar" niveau te krijgen.
De productiepauze in de twee fabrieken, waar het leeuwendeel van de 4000 werknemers werkt, begint maandag en duurt tot het einde van het jaar. Daardoor stelt het bedrijf achter de bekende kampeermerken Knaus, Tabbert en T@B ook zijn omzetverwachting voor dit jaar bij. Een week geleden zei Knaus Tabbert nog op zo'n 1,3 miljard euro aan opbrengsten te rekenen, maar nu moeten beleggers rekenen op een bedrag dat "duidelijk lager" zal liggen.
Dealers van campers en caravans van Knaus Tabbert hebben te maken met hoge kosten door hun grote voorraden, meldde het bedrijf onlangs bij zijn kwartaalresultaten. De leveringen van nieuwe vrijetijdsvoertuigen waren daarom al lager dan voorheen. Tegelijkertijd is de vraag naar deze kampeervoertuigen volgens Knaus Tabbert nog altijd hoog in Duitsland.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
15 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
19 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
21 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
1 dag geleden