Caravanfabrikant Knaus Tabbert legt fabrieken stil
NEURENBERG (ANP) - De Duitse fabrikant van caravans en campers Knaus Tabbert legt de productie stil in twee grote fabrieken. Het gaat om de productiefaciliteiten in het Zuid-Duitse Jandelsbrunn en Nagyoroszi in Hongarije. De ingreep is volgens het bedrijf nodig om de voorraden bij dealers op een "economisch houdbaar" niveau te krijgen.
De productiepauze in de twee fabrieken, waar het leeuwendeel van de 4000 werknemers werkt, begint maandag en duurt tot het einde van het jaar. Daardoor stelt het bedrijf achter de bekende kampeermerken Knaus, Tabbert en T@B ook zijn omzetverwachting voor dit jaar bij. Een week geleden zei Knaus Tabbert nog op zo'n 1,3 miljard euro aan opbrengsten te rekenen, maar nu moeten beleggers rekenen op een bedrag dat "duidelijk lager" zal liggen.
Dealers van campers en caravans van Knaus Tabbert hebben te maken met hoge kosten door hun grote voorraden, meldde het bedrijf onlangs bij zijn kwartaalresultaten. De leveringen van nieuwe vrijetijdsvoertuigen waren daarom al lager dan voorheen. Tegelijkertijd is de vraag naar deze kampeervoertuigen volgens Knaus Tabbert nog altijd hoog in Duitsland.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.
8 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De president van de Duitse centrale bank, Joachim Nagel, maakt zich zorgen over de opkomst van radicaal-rechts in zijn land. Enkele dagen na de verkiezingsoverwinning van de uiterst rechtse Alternative für Deutschland in deelstaat Saksen-Anhalt waarschuwde hij dat anti-immigratieretoriek ook voor economische tegenwind kan zorgen.
10 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met rode cijfers begonnen, na drie verliesdagen op rij. Beleggers bleven voorzichtig door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de almaar stijgende olieprijzen. De vrees dat de inflatie verder zal oplopen door de hogere brandstofprijzen en centrale banken de rentes gaan verhogen, zorgde voor terughoudendheid.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Brentolie is donderdagmiddag gestegen tot meer dan 105 dollar per vat, waarmee olie uit Europa en het Midden-Oosten de opmars van de afgelopen tijd steeds verder doorzet. De olieprijzen gaan nu al langere tijd omhoog als gevolg van het almaar escalerende geweld in de Iranoorlog.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bierbrouwer Heineken wil zijn belang in de Nederlandse drankproducent Stëlz uitbreiden naar een meerderheidsbelang. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt of dit mag.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Over een eventueel eerder vertrek van Christine Lagarde als president van de Europese Centrale Bank is "niets te melden". Dat zei ze in een toelichting op het rentebesluit van de centrale bank voor de eurozone.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De jongerentak van vakbond CNV hekelt de uitspraken van VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans over het parttime werken van jongeren. Brekelmans pleitte in zijn Binnenhoflezing woensdag om vijf dagen werken weer als norm te stellen. Hij wees ook op de werkcultuur bij techbedrijven in China, waar mensen volgens hem 72 uur in de week werken.
1 uur geleden