Caravanfabrikant Knaus Tabbert legt fabrieken stil
NEURENBERG (ANP) - De Duitse fabrikant van caravans en campers Knaus Tabbert legt de productie stil in twee grote fabrieken. Het gaat om de productiefaciliteiten in het Zuid-Duitse Jandelsbrunn en Nagyoroszi in Hongarije. De ingreep is volgens het bedrijf nodig om de voorraden bij dealers op een "economisch houdbaar" niveau te krijgen.
De productiepauze in de twee fabrieken, waar het leeuwendeel van de 4000 werknemers werkt, begint maandag en duurt tot het einde van het jaar. Daardoor stelt het bedrijf achter de bekende kampeermerken Knaus, Tabbert en T@B ook zijn omzetverwachting voor dit jaar bij. Een week geleden zei Knaus Tabbert nog op zo'n 1,3 miljard euro aan opbrengsten te rekenen, maar nu moeten beleggers rekenen op een bedrag dat "duidelijk lager" zal liggen.
Dealers van campers en caravans van Knaus Tabbert hebben te maken met hoge kosten door hun grote voorraden, meldde het bedrijf onlangs bij zijn kwartaalresultaten. De leveringen van nieuwe vrijetijdsvoertuigen waren daarom al lager dan voorheen. Tegelijkertijd is de vraag naar deze kampeervoertuigen volgens Knaus Tabbert nog altijd hoog in Duitsland.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.
47 minuten geledenCAIRO (ANP/DPA) - In veel delen van Afrika zijn de economische omstandigheden de afgelopen tien jaar verbeterd, terwijl de veiligheid en de politieke vrijheden juist zijn verslechterd. Dat staat in onderzoek van de Mo Ibrahim Foundation, dat zaterdag in Caïro is gepresenteerd. Die organisatie is in 2006 opgericht door de Soedanese ondernemer Mo Ibrahim. De stichting zet zich in voor het bevorderen van goed bestuur en leiderschap op het Afrikaanse continent.
54 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft Italiaanse kritiek weersproken dat zijn last-minute pogingen om de gasvoorraden aan te vullen de prijzen in heel Europa opdrijven. "We wijzen de beschuldiging categorisch van de hand", heeft een woordvoerster van het Duitse ministerie van Economische Zaken gezegd.
59 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.
15 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.
16 uur geleden