Carapaz verwacht dinsdag zware tijdrit in Ronde van Spanje
LA CORUÑA (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz geniet in de Ronde van Spanje van de strijd om de rode trui. De Ecuadoraan van Ineos-Grenadiers ging de rustdag in na het heroveren van de leiderstrui in de etappe naar de top van de Angliru en kijkt vooruit naar de tijdrit van dinsdag. "Het steeds weer wisselen van de leiderstrui tussen Primoz Roglic en mij heeft de strijd om de rode trui veel spannender en leuker gemaakt", zei Carapaz op de rustdag in La Coruña.
"Ik ga op de rustdag heel rustig aan doen, want de tijdrit van dinsdag wordt heel zwaar", keek de winnaar van de Giro d'Italia van 2019 vooruit naar de tijdrit van 33,7 kilometer. "Ik heb me zo goed mogelijk voorbereid en probeer rustig te blijven. Ik denk dat ik het goed zal doen."
Met de top vier in het klassement binnen 35 seconden van elkaar kan het nog een spannende laatste week worden in de Ronde van Spanje, al kan de tijdrit van dinsdag het klassement ook behoorlijk overhoopgooien. "Om eerlijk te zijn hebben de meeste klassementsrenners hier veel meer ervaring in het rijden van grote ronden dan ik. En Hugh Carthy heeft veel potentie", zei hij over de verrassend sterke Brit, die de rit op de Angliru won. "In de komende dagen zal duidelijker worden waar we staan en of ik de Vuelta kan winnen. Er komen nog veel kilometers en veel bergen aan."
Meer uit Sport
BAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.
10 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen was goed te spreken na de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Eigenlijk was het best een goede dag, ik ben blij met de auto", liet hij kort na de tweede sessie op het stratencircuit van Bakoe weten op zijn website.
11 uur geledenCARDIFF (ANP/DPA) - Het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) vindt op 11 december plaats in Cardiff. Dat heeft de Saudische bokspromotor Turki Alalshikh op X bekendgemaakt. Het gevecht is op Netflix te zien.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft donderdag tijdens de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Met zijn Red Bull legde hij het stratencircuit in Bakoe af in 1.44,174 minuten. De snelste tijd was met 1.43,347 opnieuw voor de Brit George Russell (Mercedes). Kimi Antonelli, de Italiaanse leider in de WK-stand en ploeggenoot van Russell, zette de tweede tijd neer.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Als het aan Carlos Alcaraz ligt worden er geen nachtelijke tenniswedstrijden meer gespeeld op grandslamtoernooien. Dat zei de Spaanse toptennisser donderdag tegen verslaggevers in Londen in aanloop naar de strijd om de Laver Cup van komend weekend.
13 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 17-jarige Japanse zwemmer Shin Ohashi heeft donderdag het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbroken. Zijn tijd van 2.04,83 minuten was naast het wereldrecord goed voor de gouden medaille op de Asian Games in zijn thuisland. Het oude record van 2.05,48 stond op naam van Qin Haiyang uit China. Hij zwom die tijd op de wereldkampioenschappen in 2023.
14 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in zijn Red Bull bij de eerste vrije training op het stratencircuit van Bakoe de tweede tijd neergezet (1.45,787). De 28-jarige Limburger hield Charles Leclerc in zijn Ferrari kort achter zich (1.45,791) en zag alleen George Russell van Mercedes een snellere ronde noteren (1.45,387).
16 uur geleden