
Carapaz pakt ritzege in Polen met verrassingsaanval
BIELSKO-BIALA (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz uit Ecuador heeft de derde etappe in de Ronde van Polen met een late aanval op zijn naam geschreven. De winnaar van de laatste Giro d'Italia sprong op 400 meter van de finish weg uit het peloton. Op het oplopende stuk richting de streep bleef Carapaz de jagende meute achter zich voor.
De renner van Team Ineos bleef de Italiaan Diego Ulissi, wiens ploeggenoten van Team Emirates de sprint heuvelop aantrokken, net voor. Wilco Kelderman (Sunweb) kwam als vijfde over de streep. Carapaz nam tevens de leiding in het algemeen klassement over van wereldkampioen Mads Pedersen, donderdag winnaar van de tweede etappe. De Ineos-kopman heeft 4 seconden voorsprong op Ulissi.
Taco van der Hoorn reed lang op kop in de ruim 200 kilometer lange etappe. De 26-jarige renner van Jumbo-Visma hield het in de heuvelachtige rit met zeven beklimmingen het langste vol uit de kopgroep. De moegestreden Van der Hoorn werd na de laatste klim, op zo'n 40 kilometer van de streep, echter ingerekend door het peloton. De Australiër Nathan Haas sprong vlak voor het ingaan van de drie lokale rondes door Bielsko-Biala weg, maar ook hij haalde het niet.
Meer uit Sport
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalvrouwen hebben ook de derde wedstrijd van de tweede week van de Nations League in Belgrado verloren. Na de nederlagen tegen Polen en Frankrijk was Oranje niet opgewassen tegen de Verenigde Staten. De Amerikaanse volleybalsters wonnen met 3-0 (25-18 25-22 25-19).
17 uur geledenHALLE (ANP) - Daniil Medvedev heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Halle. De als derde geplaatste Rus was in de halve eindstrijd te sterk voor de Duitser Alexander Zverev: 7-6 (3) 6-7 (1) 6-4.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - BMX'ster Laura Smulders heeft in Papendal de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De 31-jarige Nijmeegse bleef in de finale Saya Sakakibara uit Australië en Zoé Claessens uit Zwitserland voor.
18 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Lorena Wiebes heeft de eerste editie van de Copenhagen Sprint op haar naam geschreven. De sprintster van SD Worx - Protime was na 151 kilometer tussen Roskilde en Kopenhagen de beste in de verwachte massasprint van de nieuwe wedstrijd uit de UCI Women's WorldTour.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Een groep regionale ondernemers, verenigd in de Sterkhouders, heeft overeenstemming bereikt om alle aandelen van Vitesse over te nemen. Ze dienen binnenkort een verzoek tot wijziging van zeggenschap in bij de licentiecommissie van de KNVB. Dat meldt Vitesse in een persbericht.
20 uur geledenSANTA PONÇA (ANP) - Botic van de Zandschulp is bij zijn rentree op gras gestrand in de kwalificaties van het ATP-toernooi van Mallorca. De 29-jarige tennisser verloor in drie sets van de Amerikaan Nishesh Basavareddy: 6-4 6-7 (5) 7-5.
21 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Arthur Fils kan over ruim een week niet meedoen aan Wimbledon. De Franse nummer 1, die op de wereldranglijst de vijftiende plaats inneemt, is nog niet hersteld van de rugblessure die hem eind vorige maand in de derde ronde van Roland Garros dwong op te geven tegen de Rus Andrej Roeblev.
22 uur geleden