Captain rugbyers Argentinië geschorst wegens racistische tweets
MELBOURNE (ANP) - De aanvoerder van de Argentijnse rugbyploeg en twee van zijn teamgenoten zijn door hun bond geschorst vanwege "discriminerende en xenofobe" tweets. Twee weken nadat Pablo Matera met zijn team een sensationele zege op Nieuw-Zeeland boekte heeft hij zijn band moeten inleveren, terwijl ook Guido Petti en Santiago Socino niet meer voor de nationale ploeg mogen uitkomen.
"De Argentijnse bond verwerpt de discriminerende en xenofobe berichten die zijn geplaatst door leden van de Puma's op sociale media", meldt de bond nadat inmiddels verwijderde tweets waren opgedoken die dateren uit de jaren 2011 tot 2013. Daarin heeft Matera het over "het omver rijden van zwarten" met zijn auto en laat hij zich laatdunkend uit over Boliviaanse en Paraguayaanse gastarbeiders.
De bond verklaarde dat, ondanks het feit dat de tweets bijna tien jaar oud zijn en niet "de integriteit van het drietal gedurende hun huidige periode in de nationale ploeg" representeren, actie noodzakelijk was.
Onacceptabel
De bond noemt het onacceptabel dat iemand die dergelijke gedachten verspreidt zijn land kan vertegenwoordigen. Matera, als clubspeler actief in Parijs voor Stade Français, zei zich te schamen. "Ik bied mijn excuses aan aan iedereen die zich aangevallen heeft gevoeld door mijn barbaarse berichten", schreef hij op Instagram. "Op dat moment heb ik me nooit kunnen voorstellen wie ik zou worden. Nu moet ik mijn verantwoordelijkheid nemen over wat ik negen jaar geleden heb gezegd. Het spijt me ook voor het team en mijn familie, voor wat ze door mijn schuld moeten doorstaan."
Argentinië neemt in Australië deel aan het Tri Nations-toernooi. Daarin won het twee weken geleden voor het eerst van topland Niew-Zeeland.
Meer uit Sport
BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
14 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geleden