Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Captain Haarhuis en tenniscoach Lucassen onder de indruk na stunt

Captain Haarhuis en tenniscoach Lucassen onder de indruk na stunt

NEW YORK (ANP) - Daviscupcaptain Paul Haarhuis en coach Peter Lucassen waren onder de indruk van de prestatie van Botic van de Zandschulp. Beiden zaten donderdagavond in de spelersbox van de nummer 74 van de wereld, die op de US Open voor een stunt zorgde door Carlos Alcaraz in drie sets te verslaan.

"Ik heb genoten van de rust die Botic uitstraalde. Toen hij in de tweede en derde set werd teruggebroken, heb ik niets gezien van spanning of frustratie. Hij pakte de draad telkens weer goed op", zei Haarhuis telefonisch vanuit New York.

"Voordat hij ging serveren voor de wedstrijd zei ik tegen Peter: 'ik heb er een heel goed gevoel over'. Mentaal was hij ijzersterk en dat is een vereiste om van dit soort jongens te winnen. Botic bleef kaarsrecht overeind staan, en dat in zo'n ambiance: de avondsessie in het Arthur Ashe Stadium. Het was heel overtuigend."

Ingetogen

Van de Zandschulp vierde de zege ingetogen. "Maar toen ik hem net in de gym zag, was hij al wat blijer. We hebben elkaar een goede knuffel en een high five gegeven", aldus Haarhuis ver na middernacht in New York.

Lucassen had een dergelijk resultaat niet zien aankomen. "Iedereen weet hoe waanzinnig Botic kan tennissen, maar dat hij hem zo zou wegzetten, had ik nooit verwacht. Dit is bizar. Ik kan me niet herinneren dat Alcaraz zo dik heeft verloren op een grand slam", aldus de privécoach.

'Voorbeeld voor iedereen'

"Botic was vanavond gewoon de betere en hij bepaalde het spel. Met hoe hij erbij stond, was hij een voorbeeld voor iedereen. Telkens was het volgende punt het enige dat telde. Het hielp wel dat de eerste paar games zijn kant op vielen. In de training raakte hij de ballen al erg goed en gelukkig konden we, omdat andere partijen vroeg waren afgelopen, nog even opwarmen op de hoofdbaan."

Na het laatste punt bleef Van de Zandschulp opvallend rustig en van een vreugde-uitbarsting was geen sprake. "Botic blijft Botic, die gaat niet op de grond liggen. Hij is ook niet iemand die nu ineens de stad in wil om het te vieren. We gaan gauw slapen en ons richten op de volgende wedstrijd. Dit is waanzinnig als je ziet waar hij vandaan komt. Ik ben erop blijven hameren dat hij dit gewoon kon en dat hij in zichzelf moest blijven geloven."

Van de Zandschulp treft nu de Brit Jack Draper.

Meer uit Sport

Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

1 uur geleden
Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

8 uur geleden
Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

17 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

17 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

19 uur geleden
Tennisser Griekspoor zet opmars in Wenen voort

WENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.

21 uur geleden
Tennisser De Jong ondergaat operatie en mist begin seizoen 2027

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.

1 dag geleden