Capaciteit laboratoria onvoldoende voor nog meer coronatests
UTRECHT (ANP) - GGD'en kunnen niet nog meer mensen op corona gaan testen omdat de capaciteit van de laboratoria in Nederland hiervoor ontoereikend is. "Er kan nu niet opgeschaald worden omdat er onvoldoende labcapaciteit voor coronatests beschikbaar is", zegt een woordvoerster van GGD GHOR Nederland.
"Dat hebben wij al vaker gezegd. De vraag is, wanneer komt het ministerie van VWS met meer testcapaciteit", zegt de zegsvrouw van de koepelorganisatie. Zij reageert daarmee op een bericht van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd, dat het Nederlandse testsysteem voor het coronavirus nog niet klaar is voor een mogelijke tweede golf. De testcapaciteit moet verder omhoog, stelt de inspectie na onderzoek in alle 25 GGD-regio's.
GGD GHOR roept mensen opnieuw op om geen testafspraak te maken wanneer er geen klachten zijn. "Kom dan niet", aldus de woordvoerster.
De inspectie stelde ook vast dat bijna de helft van GGD’s tests op het virus niet juist uitvoerde. Het gaat om GGD-medewerkers die zich onvoldoende bewust waren van het gevaar op besmetting. Ook werden beschermingsmiddelen niet altijd op de juiste manier gebruikt en zijn er fouten gemaakt met het scheiden van schoon en vuil afval. "Er zijn een paar plekken waar het niet goed is gegaan, we zoeken uit wat er is gebeurd. Misschien waren er te weinig beschermingsmiddelen, waardoor mensen fouten hebben gemaakt", aldus een woordvoerder van GGD-GHOR.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.
3 uur geleden