Capaciteit laboratoria onvoldoende voor nog meer coronatests
UTRECHT (ANP) - GGD'en kunnen niet nog meer mensen op corona gaan testen omdat de capaciteit van de laboratoria in Nederland hiervoor ontoereikend is. "Er kan nu niet opgeschaald worden omdat er onvoldoende labcapaciteit voor coronatests beschikbaar is", zegt een woordvoerster van GGD GHOR Nederland.
"Dat hebben wij al vaker gezegd. De vraag is, wanneer komt het ministerie van VWS met meer testcapaciteit", zegt de zegsvrouw van de koepelorganisatie. Zij reageert daarmee op een bericht van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd, dat het Nederlandse testsysteem voor het coronavirus nog niet klaar is voor een mogelijke tweede golf. De testcapaciteit moet verder omhoog, stelt de inspectie na onderzoek in alle 25 GGD-regio's.
GGD GHOR roept mensen opnieuw op om geen testafspraak te maken wanneer er geen klachten zijn. "Kom dan niet", aldus de woordvoerster.
De inspectie stelde ook vast dat bijna de helft van GGD’s tests op het virus niet juist uitvoerde. Het gaat om GGD-medewerkers die zich onvoldoende bewust waren van het gevaar op besmetting. Ook werden beschermingsmiddelen niet altijd op de juiste manier gebruikt en zijn er fouten gemaakt met het scheiden van schoon en vuil afval. "Er zijn een paar plekken waar het niet goed is gegaan, we zoeken uit wat er is gebeurd. Misschien waren er te weinig beschermingsmiddelen, waardoor mensen fouten hebben gemaakt", aldus een woordvoerder van GGD-GHOR.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rondom de komst van een asielopvang in Albergen is moeilijk te vergelijken met de huidige gang van zaken. Dat zegt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) na een oordeel van de Nationale ombudsman. "Dit speelde allemaal voor de komst van de spreidingswet", zegt een woordvoerder van de VNG. "Het benadrukt wel opnieuw dat inwoners gehoord moeten worden."
2 uur geledenJAKARTA (ANP) - Nederland heeft vier topstukken uit de collectie van de Nederlandse wetenschapper Eugène Dubois teruggegeven aan Indonesië. De overhandiging van een schedelkapje, een dijbeen en een kies van de homo erectus en een schelp met krassen erin vond plaats in Museum Nasional Indonesia in Jakarta. De Nederlandse ambassadeur in Indonesië, Marc Gerritsen, overhandigde de fossielen aan de Indonesische cultuurminister Fadli Zon.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft Qbuzz toestemming gegeven om ook volgend jaar nog met dieselbussen te rijden. Tot 1 april mag Qbuzz de diesels blijven gebruiken in het noorden van de provincie, in gemeenten als Alphen aan den Rijn, Gouda en Leiden. Het vervoersbedrijf moet noodgedwongen ruim zestig oude dieselbussen inzetten, omdat er vorig jaar problemen waren met de levering van elektrische bussen.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De advocaat van Peter Gillis mag van de rechtbank in Den Bosch extra onderzoek verrichten naar foto's die zijn ex-partner Nicol Kremers als bewijs aanvoert van mishandelingen waarvan Gillis wordt verdacht. Het gaat om een aantal digitale bestanden waarvan de verdediging de betrouwbaarheid betwist. De rechter bepaalde dat een tegenonderzoek onder voorwaarden is toegestaan.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die volgens Egyptische media is neergestoken in de Egyptische havenstad Hurghada is een 31-jarige Nederlander uit Noord-Holland. Dat bevestigt het Ministerie van Buitenlandse Zaken. De man kwam in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven.
3 uur geledenASSEN (ANP) - In Drenthe is bij het dorp Hijken (gemeente Midden-Drenthe) een dode wolf aangetroffen. Het dier is volgens de politie aangereden. De bestuurder van het voertuig dat bij de aanrijding betrokken was, heeft de politie woensdagochtend gebeld, meldt een politiewoordvoerder die berichtgeving door RTV Drenthe bevestigt. Het is de derde keer in ruim een week dat er in Drenthe een dode wolf is aangetroffen.
4 uur geleden