Capaciteit COA Ter Apel weer ruim overschreden
TER APEL (ANP) - De grenzen van de opvangcapaciteit van het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn afgelopen nacht opnieuw ruim overschreden. Er sliepen 2300 mensen, driehonderd meer dan is afgesproken. De aanhoudende drukte heeft gevolgen voor de werkdruk voor medewerkers en de sfeer op de locatie. Dinsdagavond was er een steekpartij bij het aanmeldcentrum, een 24-jarige man raakte gewond.
Het is de 46e nacht op rij dat er te veel asielzoekers in het aanmeldcentrum slapen. Mensen worden zoveel mogelijk doorgeplaatst naar andere plekken in het land en naar de nachtopvang in Zuidwolde. Desondanks blijft het aantal mensen oplopen dat in Ter Apel moet overnachten.
Het is niet duidelijk wat de aanleiding was voor het steekincident bij het aanmeldcentrum dinsdagavond, daarover doet de politie geen mededelingen. Rond 18.45 uur werd de politie opgeroepen voor het incident. Nadat die de gewonde man had aangetroffen, is hij overgebracht naar het ziekenhuis. In de omgeving werden drie verdachten aangehouden voor mogelijke betrokkenheid. Het gaat om een 28-jarige man uit Amsterdam, een 29-jarige uit Ter Apel en een man van 38 uit Den Helder, aldus de politie.
Overlast
De drukte leidt tot een verhoogde werkdruk bij medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Donderdag zegde Johann Velkers, interim-locatiemanager van het COA in Ter Apel, zijn baan op uit onvrede over zaken als veiligheid en werkdruk.
Al langere tijd wordt door de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt, gewaarschuwd voor toenemende spanningen op zowel de locatie als in de omgeving, wanneer er meer dan 2000 mensen in het aanmeldcentrum zijn. "Hoe meer mensen daar verblijven, hoe meer overlast er is. Uit jarenlange ervaring weten we dat 10 procent van de mensen overlast geeft", zei een woordvoerder van Westerwolde vorige week.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland stelt dat er "te weinig rekening gehouden was met de gevoeligheden" rond het fragment van Adolf Hitler in het onlineprogramma Let's Twist Again. Dat stelt algemeen directeur Peter Vlemmix. In het programma werd gezegd dat de Duitse dictator ook weleens gelijk had. De uitspraak werd gedaan in een discussie over zijn strijd tegen het globalisme.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een blokkade van snelwegen of het spoor zal in de regel strafrechtelijk worden opgetreden. Dat hebben burgemeesters, het Openbaar Ministerie, de korpschef van de politie en justitieminister David van Weel met elkaar afgesproken naar aanleiding van recente acties met trekkers bij boerendemonstraties. Achterin de file door een van die acties gebeurde een dodelijk ongeluk. De afspraak gaat over al het "gevaarzettend gedrag", dus ook langzaam rijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De droogte in Nederland is door de regen van de afgelopen week iets afgenomen. Daardoor nemen de effecten zoals verzilting op een aantal plaatsen af en kunnen enkele maatregelen geleidelijk worden afgebouwd, staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Het herstel van de waterstand kan wel nog weken tot maanden duren.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Klaas Otto, oprichter van motorclub No Surrender, in een ontnemingsprocedure veroordeeld tot het betalen van ruim 1,6 miljoen euro aan de staat. Volgens de rechtbank heeft de 58-jarige Otto dit bedrag niet op legale manier verdiend.
5 uur geledenWEZEP (ANP) - Het is een dag na het ongeluk tussen een touringcar en een bestelbus op de A28 bij Wezep nog te vroeg om iets te zeggen over de toedracht van het ongeval. Het onderzoek daarnaar "kan weken tot maanden duren", meldt de politie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het herzieningsverzoek dat de advocaat van Thijs H. heeft ingediend bij de Hoge Raad moet worden afgewezen. Dat adviseert de advocaat-generaal dinsdag aan de Hoge Raad.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De 24-jarige Solano Z., verdacht van een dodelijke schietpartij in een auto op de A1 ter hoogte van Muiden, zegt dat hij uit zelfverdediging heeft geschoten. Hij zou kort daarvoor in Amsterdam zijn ontvoerd door drie mannen. Tijdens een worsteling in de auto zou Z. drie keer hebben geschoten en de man op de bijrijdersstoel hebben geraakt. Het 37-jarige slachtoffer bezweek later in een ziekenhuis aan zijn verwondingen.
7 uur geleden