Capaciteit COA Ter Apel weer ruim overschreden
TER APEL (ANP) - De grenzen van de opvangcapaciteit van het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn afgelopen nacht opnieuw ruim overschreden. Er sliepen 2300 mensen, driehonderd meer dan is afgesproken. De aanhoudende drukte heeft gevolgen voor de werkdruk voor medewerkers en de sfeer op de locatie. Dinsdagavond was er een steekpartij bij het aanmeldcentrum, een 24-jarige man raakte gewond.
Het is de 46e nacht op rij dat er te veel asielzoekers in het aanmeldcentrum slapen. Mensen worden zoveel mogelijk doorgeplaatst naar andere plekken in het land en naar de nachtopvang in Zuidwolde. Desondanks blijft het aantal mensen oplopen dat in Ter Apel moet overnachten.
Het is niet duidelijk wat de aanleiding was voor het steekincident bij het aanmeldcentrum dinsdagavond, daarover doet de politie geen mededelingen. Rond 18.45 uur werd de politie opgeroepen voor het incident. Nadat die de gewonde man had aangetroffen, is hij overgebracht naar het ziekenhuis. In de omgeving werden drie verdachten aangehouden voor mogelijke betrokkenheid. Het gaat om een 28-jarige man uit Amsterdam, een 29-jarige uit Ter Apel en een man van 38 uit Den Helder, aldus de politie.
Overlast
De drukte leidt tot een verhoogde werkdruk bij medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Donderdag zegde Johann Velkers, interim-locatiemanager van het COA in Ter Apel, zijn baan op uit onvrede over zaken als veiligheid en werkdruk.
Al langere tijd wordt door de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt, gewaarschuwd voor toenemende spanningen op zowel de locatie als in de omgeving, wanneer er meer dan 2000 mensen in het aanmeldcentrum zijn. "Hoe meer mensen daar verblijven, hoe meer overlast er is. Uit jarenlange ervaring weten we dat 10 procent van de mensen overlast geeft", zei een woordvoerder van Westerwolde vorige week.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Rob van Bree wordt de nieuwe chef van de Amsterdamse politie. Hij volgt per 14 december Peter Holla op, die met pensioen gaat. Van Bree werkte vijf jaar bij de Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies, die zware en georganiseerde criminaliteit, terrorisme en buitenlandse inmenging bestrijdt. De politie meldt verder dat Van Bree zich heeft ingezet voor de verbetering van de werkcultuur bij de politie.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - "Het had eigenlijk nooit mogen gebeuren. Maar het is gebeurd en dat vind ik op zijn minst gezegd heel spijtig. Het heeft voor heel veel mensen een lange nasleep." Dat zei de 30-jarige Corné H. maandag aan het begin van de zitting bij de rechtbank in Den Bosch. H. staat daar terecht voor het gijzelen en bedreigen van een aantal medewerkers van de gevangenis in Vught, waar hij in december vorig jaar gedetineerd zat.
1 uur geledenUDENHOUT (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw op een industrieterrein in het Brabantse Udenhout is maandagochtend een grote brand uitgebroken. Het pand is niet meer te redden en de brandweer laat het gecontroleerd uitbranden. Er zijn voor zover bekend geen slachtoffers, meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie registreerde in de eerste zes maanden van 2026 ruim 9 procent meer drugsmisdrijven dan in dezelfde periode een jaar eerder. Afgelopen halfjaar waren er bijna 7900 geregistreerde gevallen van drugsmisdrijven, tegenover ruim 7200 in de eerste jaarhelft van 2025.
5 uur geledenDIRKSLAND (ANP) - Twee mannen zijn in de nacht van zondag op maandag om het leven gekomen bij "een zwaar enkelzijdig ongeval" op de Westdijk in Dirksland. Dat maakte de politie bekend op X. Het gaat om een 33-jarige man uit Middelharnis en een 18-jarige man uit Herkingen, bevestigt de politie na berichtgeving door Rijnmond. De oudste was de bestuurder van de auto, de ander de bijrijder.
6 uur geledenBOVENSMILDE (ANP) - In een woning aan de Kanaalweg in het Drentse Bovensmilde heeft zondagavond een grote brand gewoed. Een persoon die nog in de woning aanwezig was, is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerster van de veiligheidsregio. Hoe het slachtoffer er op dit moment aan toe is, is niet bekend.
14 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden zondag nog wel wat vrachtwagens, ondanks het verbod dat Rijkswaterstaat uit voorzorg heeft ingesteld. Chauffeurs riskeren daarmee een boete, zegt een woordvoerster van de politie desgevraagd. "We zijn daar niet continu aanwezig, maar als we overtredingen zien, treden we op." De politie en Rijkswaterstaat roepen het vrachtverkeer op zich aan het verbod te houden.
22 uur geleden