Cao-overleg ziekenhuizen en zorgbonden opnieuw geklapt
DEN HAAG (ANP) - Ziekenhuizen en zorgvakbonden hebben ook na de zevende onderhandelingsronde op vrijdag geen akkoord bereikt over een nieuwe cao voor 200.000 mensen. "Het overleg is geklapt ", aldus een woordvoerster van de FNV. De Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) beaamt dit.
"We waren elkaar heel dicht genaderd en vinden het enorm jammer dat het niet gelukt is" aldus de zegsman van de NVZ. "We zijn buitengewoon teleurgesteld’, zegt ook Elise Merlijn, die namens FNV Zorg & Welzijn onderhandelt.
De huidige cao is op 1 juli verlopen. De FNV waarschuwde eerder al dat de sector steeds verder dreigt leeg te lopen, midden in de coronacrisis, doordat medewerkers het voor gezien houden. "De 200.000 hardwerkende ziekenhuismedewerkers worden afgescheept met een loonsverhoging van 1,75 procent met een bodem van 70 euro en eenmalig 250 euro in anderhalf jaar tijd. Dat ligt ver onder de geschatte inflatiecorrectie van 3,8 procent in 2022", aldus de bond op kerstavond. De FNV beraadt zich op vervolgstappen, zo meldt de organisatie, die spreekt van een "zure kerst" voor de werknemers in kwestie.
De NVZ vindt dat de bonden te vroeg zijn gestopt met onderhandelen en zegt een breder pakket aangeboden te hebben zonder het over de uiteindelijke hoogte van de lonen gehad te hebben. Verder wijst de vereniging erop dat de bonden en de ziekenhuiswerkgevers elkaar "heel dicht" waren genaderd op andere punten. Zoals werkroosters "die gezonder zouden uitpakken voor medewerkers", afspraken voor vermindering van de werkdruk en mogelijkheden om onder gunstige voorwaarden eerder met pensioen te gaan. "Dus we zijn als NVZ ongelofelijk teleurgesteld dat de gesprekken zijn beëindigd", aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
BERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draait ze een dienst mee in Amsterdam, waar ze al drie keer bekogeld zou zijn.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.
2 uur geledenHILLEGOM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Hillegom woedt brand bij een vuurwerkverkooppunt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden. De brand is uitslaand, wat betekent dat de vlammen buiten te zien zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 2026 is officieel begonnen in Nederland. Op veel plekken wordt het nieuwe jaar ingeluid met vuurwerk.
2 uur geleden