Cao-overleg tussen vakbonden en bedrijven komt weer op gang
DEN HAAG (ANP) - De cao-onderhandelingen tussen vakbonden en bedrijven komen weer op gang na een zeer rustige zomermaand. Dat merkt AWVN, de belangrijkste arbeidsvoorwaardenadviseur van werkgevers in Nederland. In vrijwel alle sectoren van de economie wordt op dit ogenblik onderhandeld.
In augustus werden slechts vijf nieuwe cao’s overeengekomen met een gemiddelde loonafspraak van 1,8 procent. Maar augustus is altijd een erg rustige maand voor cao-onderhandelingen. Uit de agenda's van onderhandelaars blijkt volgens AWVN dat bij veel bedrijven en bedrijfstakorganisaties weer onderhandelingsdata zijn ingepland.
Dat zal in de loop van dit najaar tot een verdere inhaalslag leiden, voorziet de werkgeversorganisatie. De werkgevers beschouwden het relatief grote aantal nieuwe cao’s dat in eerdere maanden werd afgesloten als een teken van voorzichtig optimisme. Tegelijkertijd merkt AWVN dat bedrijven en vakbonden er soms nog niet uitkomen en dat er ook spanningen leven.
Tot en met augustus zijn dit jaar 208 cao’s afgesloten met een gemiddelde loonafspraak van 1,9 procent. Er zijn ook bedrijven of sectoren waar vanwege de crisis een nullijn is afgesproken. Dit jaar zijn in totaal 438 cao’s aan de beurt voor vernieuwing. Vanwege de coronacrisis werden er in heel vorig jaar maar 279 akkoorden gesloten. Veel overleggen lagen toen maanden stil.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
49 minuten geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
3 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.
4 uur geleden