Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cao-overleg tussen vakbonden en bedrijven komt weer op gang

Cao-overleg tussen vakbonden en bedrijven komt weer op gang

DEN HAAG (ANP) - De cao-onderhandelingen tussen vakbonden en bedrijven komen weer op gang na een zeer rustige zomermaand. Dat merkt AWVN, de belangrijkste arbeidsvoorwaarden­adviseur van werkgevers in Nederland. In vrijwel alle sectoren van de economie wordt op dit ogenblik onderhandeld.

In augustus werden slechts vijf nieuwe cao’s overeengekomen met een gemiddelde loonafspraak van 1,8 procent. Maar augustus is altijd een erg rustige maand voor cao-onderhandelingen. Uit de agenda's van onderhandelaars blijkt volgens AWVN dat bij veel bedrijven en bedrijfstakorganisaties weer onderhandelingsdata zijn ingepland.

Dat zal in de loop van dit najaar tot een verdere inhaalslag leiden, voorziet de werkgeversorganisatie. De werkgevers beschouwden het relatief grote aantal nieuwe cao’s dat in eerdere maanden werd afgesloten als een teken van voorzichtig optimisme. Tegelijkertijd merkt AWVN dat bedrijven en vakbonden er soms nog niet uitkomen en dat er ook spanningen leven.

Tot en met augustus zijn dit jaar 208 cao’s afgesloten met een gemiddelde loonafspraak van 1,9 procent. Er zijn ook bedrijven of sectoren waar vanwege de crisis een nullijn is afgesproken. Dit jaar zijn in totaal 438 cao’s aan de beurt voor vernieuwing. Vanwege de coronacrisis werden er in heel vorig jaar maar 279 akkoorden gesloten. Veel overleggen lagen toen maanden stil.

Meer uit Financieel

Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

2 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

3 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

3 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

5 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

6 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

6 uur geleden
Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

7 uur geleden