Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cao-overleg tussen vakbonden en bedrijven komt weer op gang

Cao-overleg tussen vakbonden en bedrijven komt weer op gang

DEN HAAG (ANP) - De cao-onderhandelingen tussen vakbonden en bedrijven komen weer op gang na een zeer rustige zomermaand. Dat merkt AWVN, de belangrijkste arbeidsvoorwaarden­adviseur van werkgevers in Nederland. In vrijwel alle sectoren van de economie wordt op dit ogenblik onderhandeld.

In augustus werden slechts vijf nieuwe cao’s overeengekomen met een gemiddelde loonafspraak van 1,8 procent. Maar augustus is altijd een erg rustige maand voor cao-onderhandelingen. Uit de agenda's van onderhandelaars blijkt volgens AWVN dat bij veel bedrijven en bedrijfstakorganisaties weer onderhandelingsdata zijn ingepland.

Dat zal in de loop van dit najaar tot een verdere inhaalslag leiden, voorziet de werkgeversorganisatie. De werkgevers beschouwden het relatief grote aantal nieuwe cao’s dat in eerdere maanden werd afgesloten als een teken van voorzichtig optimisme. Tegelijkertijd merkt AWVN dat bedrijven en vakbonden er soms nog niet uitkomen en dat er ook spanningen leven.

Tot en met augustus zijn dit jaar 208 cao’s afgesloten met een gemiddelde loonafspraak van 1,9 procent. Er zijn ook bedrijven of sectoren waar vanwege de crisis een nullijn is afgesproken. Dit jaar zijn in totaal 438 cao’s aan de beurt voor vernieuwing. Vanwege de coronacrisis werden er in heel vorig jaar maar 279 akkoorden gesloten. Veel overleggen lagen toen maanden stil.

Meer uit Financieel

Energiebedrijven bezorgd over ACM-plan tarief stroomproducenten

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.

29 minuten geleden
Europese Commissie wil meer ruimte voor grote fusies in EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.

1 uur geleden
Binnenlandse patentaanvragen stijgen voor het eerst in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.

2 uur geleden
AEX sluit fors hoger na reeks kwartaalcijfers en rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Economie VS ondanks Iranoorlog harder gegroeid

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.

2 uur geleden
Stichting begint rechtszaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.

2 uur geleden
Landbouworganisaties willen dat EU ingrijpt om kunstmestcrisis

BRUSSEL (ANP) - Nederlandse en Poolse landbouworganisaties willen dat de Europese Commissie snel ingrijpt vanwege de kunstmestcrisis die is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz. Aanhoudende geopolitieke spanningen, zoals de verstoringen in de zeestraat, hebben de beschikbaarheid van grondstoffen voor minerale meststoffen volgens de organisaties "aanzienlijk" beperkt, wat leidde tot een snelle prijsstijging.

3 uur geleden