Cao-overleg supers levert niks op, gesprekken na zomer hervat
DEN HAAG (ANP) - De tweede onderhandelingsronde over een nieuwe cao voor supermarktmedewerkers heeft geen akkoord opgeleverd. Dat zegt onderhandelaar Jacqueline Twerda van vakbond CNV na berichtgeving van Distrifood. Er zijn nog geen concrete plannen voor stakingen, laat ze ook weten.
Het vervolgoverleg vindt niet eerder plaats dan 1 september, meldt Twerda. De vakbond wil een loonsverhoging van 6,5 procent. Ook benadrukt ze dat er veel klachten zijn over de toegenomen werkdruk en daarom eist ze concrete voorstellen voor het terugbrengen van werkweken en verlichting van het werk.
De supermarkt-cao geldt voor zo'n 300.000 mensen, weet Twerda. Dat is inclusief jongeren met een bijbaan. Ze zou graag zien dat het voor de groep volwassenen die onder het jeugdloon valt ook beter geregeld is in de nieuwe cao. "Het is bespottelijk dat 18-jarigen de helft verdienen van het volwasseneloon. Ik heb daar geen woorden voor."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van ASML is donderdag gestegen naar een nieuw recordniveau. De Nederlandse chipmachinefabrikant verstevigt daarmee zijn positie als waardevolste bedrijf van Europa.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De gemiddelde huizenprijs heeft de grens van een half miljoen euro doorbroken, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Een bestaande woning kostte in het laatste kwartaal van vorig jaar gemiddeld 502.000 euro. Het aantal verkochte huizen lag op het op een na hoogste niveau sinds 1995, toen de NVM begon met de tellingen.
39 minuten geledenSEATTLE (ANP/RTR) - Amazon heeft donderdag een nieuwe clouddienst gelanceerd die volledig in Europa is gevestigd. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de zorgen die gebruikers hebben over de veiligheid van hun data, vooral als die in handen zijn van cloudaanbieders in de Verenigde Staten.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse luxeconcern Richemont, met dure merken als Chloé en Cartier, heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar een recordomzet behaald met de verkoop van zijn horloges en sieraden. Het concern profiteerde van consumenten die tijdens de feestdagen veel geld uitgaven aan de producten. Vooral in de Verenigde Staten en het Midden-Oosten waren ze gewild.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt helemaal niet meer over Iran, ook nu het luchtruim weer is geopend. Het was doorgaans al niet gebruikelijk voor KLM om over Iran te vliegen, zegt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij woensdag. Alleen bij de vlucht van Singapore naar Schiphol werd er weleens besloten het luchtruim te gebruiken, maar dat doet KLM nu ook niet meer.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse economie is in 2025 voor het eerst in drie jaar gegroeid. De grootste economie van Europa is met 0,2 procent toegenomen, volgens voorlopige cijfers van het Duitse statistiekbureau Destatis.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs heeft de AEX-index donderdag voor het eerst in de geschiedenis de 1000 puntengrens bereikt. De hoofdindex, die sinds vorig jaar bestaat uit de dertig grootste bedrijven op de Nederlandse beurs, tikte een niveau aan van 1009,69 punten. Dat is de hoogste stand ooit. De belangrijkste beursindex van Nederland begon 2026 op 951,29 punten en is daarmee in de eerste twee weken van het nieuwe jaar ruim 5 procent in waarde gestegen. In heel 2025 won de AEX meer dan 8 procent.
2 uur geleden