Cao-overleg supers levert niks op, gesprekken na zomer hervat
DEN HAAG (ANP) - De tweede onderhandelingsronde over een nieuwe cao voor supermarktmedewerkers heeft geen akkoord opgeleverd. Dat zegt onderhandelaar Jacqueline Twerda van vakbond CNV na berichtgeving van Distrifood. Er zijn nog geen concrete plannen voor stakingen, laat ze ook weten.
Het vervolgoverleg vindt niet eerder plaats dan 1 september, meldt Twerda. De vakbond wil een loonsverhoging van 6,5 procent. Ook benadrukt ze dat er veel klachten zijn over de toegenomen werkdruk en daarom eist ze concrete voorstellen voor het terugbrengen van werkweken en verlichting van het werk.
De supermarkt-cao geldt voor zo'n 300.000 mensen, weet Twerda. Dat is inclusief jongeren met een bijbaan. Ze zou graag zien dat het voor de groep volwassenen die onder het jeugdloon valt ook beter geregeld is in de nieuwe cao. "Het is bespottelijk dat 18-jarigen de helft verdienen van het volwasseneloon. Ik heb daar geen woorden voor."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.
12 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Een recordaantal flessen en blikjes zijn in 2025 ingeleverd via het Zweedse statiegeldsysteem. Dat meldt Returpack/Pantamera, dat het statiegeldsysteem van het land beheert. In totaal werden er meer dan 3 miljard flessen en blikjes gedeponeerd, 130 miljoen meer dan een jaar eerder. Dat betekent dat de gemiddelde Zweed 283 verpakkingen inleverde.
19 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft afgelopen jaar minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. In Nederland wist het bedrijf, ondanks sterke concurrentie van Praxis, Gamma en Karwei, zijn marktaandeel verder te vergroten. De doe-het-zelfketen zag zijn marktaandeel groeien van 28,1 procent naar gemiddeld 29,4 procent, werd woensdag bekend.
55 minuten geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag stevig omhoog. De stemming werd gesteund door de hoop op een spoedige de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen, die sterk zijn gestegen door het conflict in het olierijke gebied, gingen omlaag.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken naar 5,8 procent. Dat is de laagste vullingsgraad in tien jaar. Dat blijkt uit het Nationaal Energie Dashboard van gasnetbeheerder Gasunie dat sinds 2016 de opslagcijfers volledig bijhoudt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
8 uur geleden