Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cao-overleg gehandicaptenzorg eindigt in onenigheid

Cao-overleg gehandicaptenzorg eindigt in onenigheid

DEN HAAG (ANP) - De cao-onderhandelingen in de gehandicaptenzorg zijn stukgelopen. Werkgevers en vakbonden laten weten dat het overleg zonder overeenstemming is geëindigd. Vakbond FNV Zorg & Welzijn is teleurgesteld en zinspeelt op "hardere acties" in de sector, waarin het al langer rommelt. De bond vindt het eindbod van de Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland (VGN) te mager.

"Op verzoek van de werkgevers zijn we opnieuw om tafel gegaan. We hadden daarom ook verwacht dat de VGN had geluisterd naar de zorgen van de werknemers", stelt vakbondsbestuurder Camara van der Spoel.

VGN, dat de werkgevers vertegenwoordigt, biedt een loonsverhoging van 10 procent over twee jaar plus twee eenmalige uitkeringen van in totaal 700 euro. Volgens FNV is dat voor werknemers in deze tak van de zorg te weinig om de sterk gestegen kosten voor levensonderhoud te kunnen betalen. FNV en CNV hadden samen minimaal 10 procent loonsverhoging voor eind januari 2024 geëist. De werkgevers willen die 10 procent op zich wel betalen, maar dan willen ze wel de looptijd van de cao verlengen met 10 maanden.

Eindbod voorgelegd

Omdat ook op andere onderdelen weinig werd geboden volgens FNV, vindt de bond het eindbod niet goed genoeg. Dat wordt overigens wel aan de achterban voorgelegd.

VGN noemt het bod juist "goed en verantwoord". De organisatie benadrukt dat ook rekening moet worden gehouden met "de financiële mogelijkheden van zorgorganisaties binnen de gehandicaptenzorg". Met dit voorstel zouden zij financiële risico's aangaan die "nog net als aanvaardbaar worden ervaren", klinkt het.

Meer uit Binnenland

Boeren verlaten Arnhem na speeches, gesprek met Statenleden

ARNHEM (ANP) - De ongeveer honderd boeren die zich hadden verzameld bij het provinciehuis van Gelderland hebben Arnhem verlaten. De trekkers die geparkeerd stonden op een plein in het centrum van de stad zijn toeterend weggereden, zag een ANP-verslaggever. Boeren luisterden naar speeches en hebben direct aan Statenleden hun zorgen kunnen overbrengen.

1 uur geleden
Enkele aanhoudingen om onrust Malieveld, pepperspray ingezet

DEN HAAG (ANP) - Bij ongeregeldheden op het Malieveld in Den Haag zijn woensdag enkele mensen opgepakt. De politie laat weten dat er een waterkanon en pepperspray zijn ingezet.

1 uur geleden
Eis 17,5 jaar cel tegen man uit Arkel voor leidersrol IS in Syrië

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag 17,5 jaar cel geëist tegen de 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel voor zijn prominente rol in de terroristische organisatie IS in zijn vaderland Syrië.

1 uur geleden
Nederlandse EP'ers missen vooral voorstellen van Brussel

STRAATSBURG (ANP) - Een groot aantal Nederlandse Europarlementariërs mist vooral concrete voorstellen in de jaarlijkse speech van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. PRO en BBB willen een koerswijziging van de Commissie, zo blijkt uit de eerste reacties op de State of the Union.

1 uur geleden
Exemplaren nieuw boek over prinses Diana gestolen in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Enkele exemplaren van een nog onuitgebracht boek over de Britse prinses Diana zijn in Nederland gestolen. Ze werden uit een vrachtwagen gehaald die op weg was van de drukkerij naar het magazijn. Uitgeverij Overamstel bevestigt dat na berichtgeving in Britse media.

1 uur geleden
Onrustig op Malieveld na uitspraak tegen Kosovaarse oud-president

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag is het kort onrustig geweest na de veroordeling van de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Aanhangers van hem waren daar woensdagochtend samengekomen. Het Kosovotribunaal heeft Thaçi veroordeeld tot 25 jaar cel voor oorlogsmisdaden in de jaren 90.

2 uur geleden
Eerste groep verdachten geweld Overasselt blijft 90 dagen vast

ARNHEM (ANP) - Veertien verdachten die zijn opgepakt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van twee weken terug, blijven maximaal negentig dagen langer vastzitten. De rechtbank in Arnhem heeft dat woensdag laten weten. Geen enkele verdachte die nu voor de raadkamer is verschenen, komt vrij.

2 uur geleden