Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cao-onderhandelingen kinderopvang vast, FNV beraadt zich

Cao-onderhandelingen kinderopvang vast, FNV beraadt zich

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelingen voor een nieuwe cao Kinderopvang zitten vast, meldt de FNV. De bond gaat met de leden praten over vervolgstappen. "Of we gaan staken, net als vorig jaar, is nog niet duidelijk", zegt Deddy Dorenbos, bestuurder FNV Zorg & Welzijn.

De werkgevers bieden 10,15 procent voor een cao van twee jaar, verklaart de FNV. "Werknemers leveren dan fors aan koopkracht in. Per jaar is het nog geen 4 procent, en een deel van de loonsverhoging wordt pas aan het einde van de looptijd uitbetaald." De bond vindt 12,9 procent voor een cao van een jaar beter op zijn plaats.

De werkgevers doen de werknemers volgens de bestuurder nu "ernstig tekort, maar ook de ouders die gebruikmaken van de kinderopvang zijn hiervan de dupe. Nu al moeten groepen sluiten vanwege te weinig personeel. En de werknemers zijn heel loyaal, ook richting de ouders en kinderen, maar loyaliteit heeft een grens".

Onder de cao Kinderopvang vallen zo’n 111.000 werknemers. De huidige cao loopt af op 31 december van dit jaar.

Meer uit Binnenland

Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

4 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

5 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

8 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

10 uur geleden
Meeste sportcomplexen in Tilburg weer open na sluiting om sneeuw

TILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.

11 uur geleden
Wisselstoringen en kapotte treinen in het noorden van het land

GRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.

11 uur geleden
Aantal wegen nog dicht om winterweer, verder weinig problemen

UTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."

12 uur geleden