Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cao-akkoord grondpersoneel Lufthansa voorkomt staking rond Pasen

Cao-akkoord grondpersoneel Lufthansa voorkomt staking rond Pasen

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een dreigende staking van grondpersoneel van Lufthansa rond Pasen is voorkomen. De Duitse vakbond Verdi en het luchtvaartconcern zijn het woensdagavond na onderhandelingen met bemiddelaars in hoofdlijnen eens geworden over een nieuwe cao voor de ongeveer 25.000 grondmedewerkers.

Recent legde het grondpersoneel al het werk neer, waardoor honderden vluchten werden geannuleerd. Beide partijen onderhandelden sinds maandag achter gesloten deuren met bemiddeling van onder anderen de minister-president van de deelstaat Thüringen. Zo wilden ze nieuwe stakingen van onbepaalde duur in de drukke Duitse paasvakantie voorkomen.

Details van de overeenkomst zijn nog niet naar buiten gebracht. De vakbond eiste onder meer een salarisverhoging van 12,5 procent bij een looptijd voor de nieuwe cao van een jaar. Maar Lufthansa wilde eerder niet verder gaan dan 10 procent meer loon in combinatie met een looptijd van 28 maanden.

Met de deal is de stakingsdreiging in de Duitse luchtvaart nog niet verdwenen. Zo is er ook nog een conflict over de cao voor werknemers van luchtvaartbeveiligingsdiensten op Duitse luchthavens. Daarvoor beginnen volgende maand nieuwe onderhandelingen met een bemiddelaar. Ook de stewards en stewardessen van Lufthansa hebben al gestaakt voor een hoger loon. Voor dat geschil lijkt voorlopig nog geen oplossing in zicht.

Meer uit Financieel

Noors pensioenfonds doet defensiebedrijven in ban om Gaza

OSLO (ANP/AFP) - Het grootste pensioenfonds van Noorwegen KLP doet de defensiebedrijven Oshkosh uit de Verenigde Staten en het Duitse Thyssenkrupp in de ban omdat ze wapens en militaire apparatuur verkopen aan het Israëlische leger voor inzet in de oorlog in Gaza. De aandelenbelangen die KLP had in de twee ondernemingen zijn daarom verkocht.

21 minuten geleden
Navigatiedienstverlener TomTom schrapt 300 banen

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom schrapt driehonderd banen, bijna een tiende van het totaal. De reorganisatie bij de Nederlandse onderneming raakt onder meer de verkoopafdeling en ondersteunende functies. Tegelijkertijd benadrukt het bedrijf "kunstmatige intelligentie te omarmen".

53 minuten geleden
Consumentenbond: veel misleidende duurzaamheidsclaims Unilever

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen Unilever om misleidende duurzaamheidsclaims. De belangenorganisatie bekeek ruim 450 producten van Unilever en op meer dan de helft zouden onjuiste claims staan. Volgens de bond gebruikt Unilever, met merken als Hellmann's en Knorr, het containerbegrip 'duurzaam' vaak te algemeen.

1 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie opnieuw lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen waren in mei opnieuw lager, na een daling in april. Gemiddeld daalden de afzetprijzen met 0,5 procent ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In april daalden de prijzen met 1 procent. Dat was de eerste afname sinds oktober vorig jaar.

1 uur geleden
Grondoppervlakte voor aardappelen op hoogste niveau sinds 2000

DEN HAAG (ANP) - De grondoppervlakte die wordt gebruikt voor het verbouwen van consumptieaardappelen is in 25 jaar niet zo groot geweest. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) wordt er in 2025 op ruim 83.000 hectare consumptieaardappelen geteeld. Dat is 8,6 procent meer dan vorig jaar. De laatste keer dat de teelt voor consumptieaardappelen boven de 80.000 hectare uitkwam was in 2000.

2 uur geleden
Canada schrapt techbelasting voor nieuw handelsoverleg met VS

OTTAWA (ANP/RTR) - Canada trekt een belasting op digitale diensten, die gericht was op Amerikaanse technologiebedrijven, in. Het land wil daarmee de handelsbesprekingen met de VS vooruithelpen, aldus het ministerie van Financiën zondag in een verklaring. Vrijdag staakte de Amerikaanse president Donald Trump de handelsbesprekingen vanwege de belasting.

3 uur geleden
CPB: banenmarkt en economie bepalen verblijfsduur arbeidsmigrant

DEN HAAG (ANP) - Hoelang een arbeidsmigrant in Nederland blijft, hangt vooral af van zijn positie op de arbeidsmarkt. Ook de economische vooruitzichten, zowel in Nederland als in het geboorteland van de arbeidsmigrant, zijn belangrijke factoren die de verblijfsduur bepalen, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Het onderzoeksinstituut merkt daarbij op dat de meeste arbeidsmigranten tijdelijk in Nederland zijn.

9 uur geleden