Cannabisbedrijven stijgen op Wall Street na overnamenieuws
NEW YORK (ANP) - De cannabisbedrijven zijn woensdag omhooggegaan op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op twee overnamedeals in de sector. De stemming op Wall Street bleef verder terughoudend na de opleving een dag eerder. Beleggers hielden daarbij de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne nauwlettend in de gaten.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,8 procent lager op 34.539 punten. De brede S&P 500 verloor ook 0,8 procent, tot 4476 punten, en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,1 procent tot 13.955 punten.
De cannabisbedrijven Tilray, Canopy Growth, Aurora Cannabis en Sundial Growers stegen tot meer dan 8 procent. De koerswinsten volgden op het nieuws dat Cresco Labs 2 miljard dollar betaalt om Columbia Care over te nemen. Aurora Cannabis koopt daarnaast TerraFarma, het moederbedrijf van Thrive Cannabis.
Olieprijs
Olie werd opnieuw duurder vanwege de angst voor tekorten aan de brandstof. Rusland gaat van westerse landen betalingen voor olie en gas in roebels verlangen en de vraag is of die daarmee akkoord gaan. Een vat Amerikaanse olie werd 4,7 procent duurder op 114,36 dollar. Brentolie kostte ook 4,7 procent meer op 120,87 dollar.
GameStop maakte een koerssprong van meer dan 12 procent. Uit documenten die zijn ingediend bij toezichthouder SEC blijkt dat voorzitter Ryan Cohen van de verkoper van videogames 100.000 aandelen GameStop heeft bijgekocht. Zijn belang in het bedrijf is daarmee uitgebreid tot 11,9 procent.
Adobe
Softwaremaker Adobe zakte bijna 8 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. De resultaten van voedingsproducent General Mills (plus 4,7 procent) werden wel goed ontvangen.
Nielsen Holdings daalde een fractie. Volgens persbureau Bloomberg overwegen de private investeringsbedrijven Brookfield Asset Management en Elliott Investment Management hun bod op het marktonderzoeksbureau te verhogen. Nielsen heeft naar verluidt een eerder bod afgewezen omdat het te laag zou zijn.
Okta
Okta zakte ruim 7 procent. De hack bij het Amerikaanse softwarebedrijf raakt mogelijk ook zijn klanten. Dat meldde de leverancier van authenticatiesoftware in een nieuw bericht over de cyberaanval die maandagavond bekend werd. De duizenden klanten van Okta hoeven volgens het hoofd voor beveiliging David Bradburry echter geen actie te ondernemen.
De euro was 1,0969 dollar waard, tegen 1,1014 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.
8 uur geleden