Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cannabisbedrijven stijgen op Wall Street na overnamenieuws

Cannabisbedrijven stijgen op Wall Street na overnamenieuws

NEW YORK (ANP) - De cannabisbedrijven zijn woensdag omhooggegaan op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op twee overnamedeals in de sector. De stemming op Wall Street bleef verder terughoudend na de opleving een dag eerder. Beleggers hielden daarbij de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne nauwlettend in de gaten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,8 procent lager op 34.539 punten. De brede S&P 500 verloor ook 0,8 procent, tot 4476 punten, en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,1 procent tot 13.955 punten.

De cannabisbedrijven Tilray, Canopy Growth, Aurora Cannabis en Sundial Growers stegen tot meer dan 8 procent. De koerswinsten volgden op het nieuws dat Cresco Labs 2 miljard dollar betaalt om Columbia Care over te nemen. Aurora Cannabis koopt daarnaast TerraFarma, het moederbedrijf van Thrive Cannabis.

Olieprijs

Olie werd opnieuw duurder vanwege de angst voor tekorten aan de brandstof. Rusland gaat van westerse landen betalingen voor olie en gas in roebels verlangen en de vraag is of die daarmee akkoord gaan. Een vat Amerikaanse olie werd 4,7 procent duurder op 114,36 dollar. Brentolie kostte ook 4,7 procent meer op 120,87 dollar.

GameStop maakte een koerssprong van meer dan 12 procent. Uit documenten die zijn ingediend bij toezichthouder SEC blijkt dat voorzitter Ryan Cohen van de verkoper van videogames 100.000 aandelen GameStop heeft bijgekocht. Zijn belang in het bedrijf is daarmee uitgebreid tot 11,9 procent.

Adobe

Softwaremaker Adobe zakte bijna 8 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. De resultaten van voedingsproducent General Mills (plus 4,7 procent) werden wel goed ontvangen.

Nielsen Holdings daalde een fractie. Volgens persbureau Bloomberg overwegen de private investeringsbedrijven Brookfield Asset Management en Elliott Investment Management hun bod op het marktonderzoeksbureau te verhogen. Nielsen heeft naar verluidt een eerder bod afgewezen omdat het te laag zou zijn.

Okta

Okta zakte ruim 7 procent. De hack bij het Amerikaanse softwarebedrijf raakt mogelijk ook zijn klanten. Dat meldde de leverancier van authenticatiesoftware in een nieuw bericht over de cyberaanval die maandagavond bekend werd. De duizenden klanten van Okta hoeven volgens het hoofd voor beveiliging David Bradburry echter geen actie te ondernemen.

De euro was 1,0969 dollar waard, tegen 1,1014 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

24 minuten geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

2 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

12 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

13 uur geleden
Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

15 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

16 uur geleden
Concurrentiewaakhond VS: X krijgt Europese boete voor 'succes'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).

17 uur geleden