Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cannabisbedrijven stijgen op Wall Street na overnamenieuws

Cannabisbedrijven stijgen op Wall Street na overnamenieuws

NEW YORK (ANP) - De cannabisbedrijven zijn woensdag omhooggegaan op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op twee overnamedeals in de sector. De stemming op Wall Street bleef verder terughoudend na de opleving een dag eerder. Beleggers hielden daarbij de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne nauwlettend in de gaten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,8 procent lager op 34.539 punten. De brede S&P 500 verloor ook 0,8 procent, tot 4476 punten, en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,1 procent tot 13.955 punten.

De cannabisbedrijven Tilray, Canopy Growth, Aurora Cannabis en Sundial Growers stegen tot meer dan 8 procent. De koerswinsten volgden op het nieuws dat Cresco Labs 2 miljard dollar betaalt om Columbia Care over te nemen. Aurora Cannabis koopt daarnaast TerraFarma, het moederbedrijf van Thrive Cannabis.

Olieprijs

Olie werd opnieuw duurder vanwege de angst voor tekorten aan de brandstof. Rusland gaat van westerse landen betalingen voor olie en gas in roebels verlangen en de vraag is of die daarmee akkoord gaan. Een vat Amerikaanse olie werd 4,7 procent duurder op 114,36 dollar. Brentolie kostte ook 4,7 procent meer op 120,87 dollar.

GameStop maakte een koerssprong van meer dan 12 procent. Uit documenten die zijn ingediend bij toezichthouder SEC blijkt dat voorzitter Ryan Cohen van de verkoper van videogames 100.000 aandelen GameStop heeft bijgekocht. Zijn belang in het bedrijf is daarmee uitgebreid tot 11,9 procent.

Adobe

Softwaremaker Adobe zakte bijna 8 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. De resultaten van voedingsproducent General Mills (plus 4,7 procent) werden wel goed ontvangen.

Nielsen Holdings daalde een fractie. Volgens persbureau Bloomberg overwegen de private investeringsbedrijven Brookfield Asset Management en Elliott Investment Management hun bod op het marktonderzoeksbureau te verhogen. Nielsen heeft naar verluidt een eerder bod afgewezen omdat het te laag zou zijn.

Okta

Okta zakte ruim 7 procent. De hack bij het Amerikaanse softwarebedrijf raakt mogelijk ook zijn klanten. Dat meldde de leverancier van authenticatiesoftware in een nieuw bericht over de cyberaanval die maandagavond bekend werd. De duizenden klanten van Okta hoeven volgens het hoofd voor beveiliging David Bradburry echter geen actie te ondernemen.

De euro was 1,0969 dollar waard, tegen 1,1014 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

OM deelt forse boetes uit in grote fraudezaak

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft forse boetes uitgedeeld aan betrokkenen bij een grote fraudezaak. Er is voor 3,4 miljoen euro aan boetes opgelegd aan vier personen en drie bedrijven. Daarnaast wordt ruim 82 miljoen euro aan crimineel verkregen vermogen afgepakt.

1 uur geleden
Arbeidsinspectie wil Uber Eats tijdelijk stilleggen in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie wil de activiteiten van Uber Eats in de regio Amsterdam tijdelijk stilleggen, omdat er maaltijdbezorgers zonder geldige vergunning aan het werk zijn. Dat bevestigt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) na berichtgeving van NRC. De Raad van State moet nog bepalen of de inspectie dit bevel mag opleggen.

1 uur geleden
Chipbedrijven leveren in op Damrak na nieuwe chiponrust VS-China

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hoorden woensdag tot de meest in het oog springende verliezers op de beurs in Amsterdam na nieuwe Amerikaanse dreigementen van importheffingen op Chinese chips. De VS dreigen in de loop van 2027 zo'n heffing aan China op te leggen, meldde het Amerikaanse handelsagentschap USTR dinsdag na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie. China hekelde die dreigementen woensdag en verklaarde maatregelen te zullen nemen als de VS doorgaat met zijn acties.

2 uur geleden
BP verkoopt motoroliemerk Castrol aan Amerikaanse investeerder

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olieconcern BP heeft een koper gevonden voor zijn motoroliemerk Castrol. De Amerikaanse investeerder Stonepeak Partners neemt een meerderheidsbelang van 65 procent in het smeermiddelenbedrijf over voor 6 miljard dollar, maakte BP bekend.

3 uur geleden
China hekelt Amerikaans dreigement van importheffing op chips

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft woensdag laten weten dat het tegen het "willekeurig gebruik van tarieven" en de "onredelijke onderdrukking" van Chinese industrieën door de Verenigde Staten is. Met die opmerking reageerden de autoriteiten in Beijing op vragen van journalisten over Amerikaanse plannen om tarieven op Chinese chipimporten in te voeren.

3 uur geleden
Goudprijs voor het eerst boven 4500 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud heeft woensdag voor het eerst een prijs van 4500 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. De goudprijs wordt de laatste tijd gestuwd door oplopende spanningen rond Venezuela en speculatie over verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten volgend jaar.

4 uur geleden
Overheidstekort loopt op tot 11 miljard in eerste drie kwartalen

DEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid waren in de eerste drie kwartalen van dit jaar 11 miljard euro hoger dan de inkomsten. Het overheidstekort is daarmee 9 miljard euro groter dan over dezelfde periode van 2024, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers over de overheidsfinanciën.

4 uur geleden