Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canberra op slot door extreem slechte luchtkwaliteit

Canberra op slot door extreem slechte luchtkwaliteit

CANBERRA (ANP) - Het Australische ministerie van Binnenlandse Zaken, waarvan het hoofdkantoor in hoofdstad Canberra zit, heeft maandag de deuren gesloten vanwege de rook die is ontstaan door de bosbranden. Personeel van het ministerie moet zeker twee dagen thuisblijven, meldden Australische media. Het departement is onder meer verantwoordelijk voor noodbeheer en de coördinatie tijdens rampen. Enkel een handjevol medewerkers werkt vanuit andere locaties.

In Canberra nemen niet alleen overheidsinstanties maatregelen vanwege de rook in de lucht. Ook veel kinderdagverblijven, winkels en musea zijn gesloten. De National Gallery of Australia, een van de belangrijkste musea van de stad, is ook dicht. Het museum zegt de deuren te sluiten om de mensen te beschermen, maar ook de kunst. Verder zijn ook veel vluchten van en naar Canberra geschrapt.

Momenteel is de luchtkwaliteit nergens ter wereld zo slecht als boven Canberra. Australië kampt al weken met de hevigste bosbranden in decennia, die al aan zeker 24 mensen het leven kostten. Verder stierven al duizenden dieren en sloegen tienduizenden mensen op de vlucht. Met name de staten New South Wales, Victoria en South Australia worden hard getroffen.

Wederopbouw

De Australische regering maakte maandag bekend 2 miljard Australische dollar (ruim 1,2 miljard euro) vrij te maken voor de wederopbouw na de bosbranden. Het geld wordt de komende twee jaar gebruikt om mensen die bijna alles zijn verloren weer op weg te helpen. "We focussen ons op wat het de mensen gekost heeft", aldus premier Scott Morrison.

Inmiddels is de temperatuur in New South Wales, Victoria en South Australia gedaald en valt er hier en daar wat regen. Tegen het einde van de week wordt het weer warmer en droger. De temperaturen liggen dan mogelijk rond de 40 graden, net als afgelopen week.

Meer uit Buitenland

Trump zou Ierse eenwording 'geweldig' vinden

DUBLIN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou graag zien dat Ierland en Noord-Ierland één land worden. "Ik wil geen problemen veroorzaken, maar ik zal je zeggen: ik zou het geweldig vinden als het verenigd wordt." Trump is in Ierland voor onder meer een golftoernooi op zijn eigen golfbaan.

9 minuten geleden
Chinese president Xi in India voor overleg en internationale top

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping is in New Delhi aangekomen voor een top van BRICS, melden Indiase en Chinese media. Hij heeft ook een ontmoeting met de gastheer, de Indiase premier Narendra Modi.

1 uur geleden
Bron: politie denkt aan opzet bij ontsporing Franse trein

ROUEN (ANP/AFP) - De politie denkt dat de ontsporing van een trein tussen de Noord-Franse steden Rouen en Caen vrijdag het gevolg was van sabotage, meldt een anonieme politiebron aan persbureau AFP. De trein had 186 passagiers aan boord en 44 mensen raakten gewond. Een van hen is er slecht aan toe.

2 uur geleden
Poetin wijt winst AfD aan 'systeemfouten' Westen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wijt de verkiezingswinst van de radicaalrechtse AfD in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt aan "systeemfouten" van het Westen. Volgens hem zijn ook andere politieke ontwikkelingen in Europa daarvan het gevolg.

5 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

11 uur geleden
Suriname en Venezuela versterken relatie tijdens bezoek Rodríguez

PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.

19 uur geleden
Trump staat stil bij 9/11: wereld zal nooit meer hetzelfde zijn

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.

19 uur geleden