Canadezen herdenken slachtoffers vliegramp Iran
TORONTO (ANP/AFP) - Rouwende Canadezen hebben stilgestaan bij de vliegramp in Iran, waarbij 63 landgenoten om het leven kwamen. Mensen hielden waken in steden als Montreal, Ottawa en Toronto, waar honderden mensen afkwamen op de plechtigheid. Premier Justin Trudeau legde in hoofdstad Ottawa een krans bij het parlement.
In Toronto wonen naar schatting 100.000 Canadezen van Iraanse afkomst. Mensen die de wake bijwoonden, reageerden boos of verdrietig op de dodelijke vliegtuigcrash. "Iemand moet ons uitleggen waarom dit gebeurde. De mensen die omkwamen waren onschuldig", zei een 43-jarige man, die vertelde dat hij twee vrienden verloor bij de crash.
De veertiger houdt de Amerikaanse president Donald Trump verantwoordelijk voor de ramp. Die gaf opdracht om vorige week een hoge Iraanse generaal te doden in Irak. Iran sloeg terug door woensdag raketten af te vuren op bases met Amerikaanse troepen in Irak.
Meer uit Buitenland
LUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn donderdag gearresteerd bij de onderwijsprotesten in Frankrijk. Er waren in totaal meer dan 70.000 mensen op de been, meldt het ministerie. Demonstranten eisen hervormingen in het onderwijs.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump garandeert op Truth Social dat de Verenigde Staten geen aanvallen zullen uitvoeren op Iran voor de tussentijdse verkiezingen in de VS van volgende maand. Volgens hem verlopen de gesprekken tussen beide landen "productief".
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Vier bemanningsleden van ruimtestation ISS zijn donderdag teruggekeerd op aarde. De capsule met Jessica Meir (49) en Jack Hathaway (44) uit de Verenigde Staten, de Française Sophie Adenot (44) en de Rus Andrej Fedjaev (45) plonsde gecontroleerd in de Grote Oceaan voor de kust van Californië.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben nieuwe aanklachten ingediend tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw. CNN meldde woensdag al op basis van bronnen dat de twee ook vervolgd zouden worden voor de marteling van Amerikaanse gevangenen en dat is nu bevestigd.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken maandag formeel besluiten tot een nieuwe EU-missie in Libanon. Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie in Beiroet. "Deze missie zal een cruciale bijdrage leveren aan de veiligheid in Libanon."
7 uur geleden