Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canadese zwemster: ik kreeg drugs toegediend op slotavond WK

Canadese zwemster: ik kreeg drugs toegediend op slotavond WK

CALGARY (ANP) - Zwemster Mary-Sophie Harvey zegt op de laatste avond van de wereldkampioenschappen langebaan in Boedapest gedrogeerd te zijn. "Ik was me er niet van bewust dat ik drugs nam. Ik herinner me alleen dat ik de dag erna wakker werd en me volledig verloren voelde. Ik had een gekneusde rib en een hersenschudding", schrijft de 22-jarige Canadese op Instagram.

Het WK was van 18 tot en met 25 juni. Harvey won met de estafettezwemmers brons op de 4x200 meter en wilde dat vieren. "Maar ik maakte het niet te gek, want ik wil ook weer presteren op de Commonwealth Games. Ik heb een gat in mijn geheugen van vier tot zes uur", zegt de zwemster.

"Helaas gebeuren dit soort dingen meer dan we denken. Er zijn door de jaren heen steeds meer gevallen gemeld, maar er wordt nog steeds niet genoeg over gesproken. Voor iedereen die dit leest, wees voorzichtig. Ik dacht dat ik veilig was, dat het mij nooit zou gebeuren, zeker niet als ik omringd ben door vrienden. Ik schaam me op een bepaalde manier nog steeds voor wat er is gebeurd en ik denk dat dat altijd zo zal zijn. Maar ik ga deze gebeurtenis niet mijn hele leven laten bepalen."

De internationale zwembond FINA doet onderzoek naar de zaak. "We zijn erg bezorgd om haar gezondheid", meldt de bond.

Meer uit Sport

Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

10 uur geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

12 uur geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

17 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

18 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

19 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

19 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

20 uur geleden