Canadese voetballers na staking terug op het veld
VANCOUVER (ANP) - De voetballers uit de nationale ploeg van Canada hebben na een staking de training hervat. Canada zou zondag een oefeninterland spelen tegen Panama, maar de spelers weigerden het veld op te gaan uit onvrede over de financiële beloning die ze krijgen van de bond. Na gesprekken met het bondsbestuur besloten ze maandag in ieder geval weer de training te hervatten in Vancouver.
In een korte verklaring op de website van de Canadese bond staat dat de onderhandelingen gaande zijn. "De spelers gaan weer trainen, terwijl meer gesprekken over een oplossing op de planning staan."
Canada heeft zich voor het eerst sinds 1986 geplaatst voor het WK. De voetballers vinden dat daar wel iets tegenover mag staan. Ze eisen onder meer een hogere beloning van de bond voor het spelen voor de nationale ploeg. De spelers eisen ook 40 procent van het prijzengeld dat Canada op het WK van eind dit jaar in Qatar verdient. Daarnaast willen ze dat de bond de betalingen aan de mannen- en vrouwenploeg gelijk trekt.
De ploeg van bondscoach John Herdman speelt donderdag in Vancouver voor de Concacaf Nations League tegen Curaçao, de ploeg van bondscoach Art Langeler. Het is de bedoeling dat die wedstrijd wel doorgaat, ondanks de huidige impasse.
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP/DPA) - De laatste wedstrijd van Lionel Messi voor Argentinië is binnen twee uur uitverkocht. Er waren 80.000 kaartjes beschikbaar voor het vriendschappelijke duel op 6 oktober met Benin in het Estadio Monumental in Buenos Aires.
23 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Bernard Schuiteman aangesteld als nieuwe technisch directeur. De 52-jarige oud-speler komt over van RKC Waalwijk, waar hij nu dezelfde functie vervult. Hij begint op 1 december met zijn werkzaamheden bij de club uit Arnhem.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/DPA) - Het wegvallen van de Duitse international Jamal Musiala tijdens de warming-up voor de wedstrijd in de Nations League tegen het Nederlands elftal had niets te maken met zijn recente onwelwordingen. Dat zei de Duitse bondscoach Jürgen Klopp na het gelijkspel in Amsterdam (1-1).
2 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - Curaçao is de Nations League begonnen met een miraculeuze overwinning bij Costa Rica. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat draaide dankzij drie invallers in het laatste halfuur een achterstand van drie doelpunten om in een 4-3-zege.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.
10 uur geleden