Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canadese voetballers laten eerste kans op WK-ticket liggen

Canadese voetballers laten eerste kans op WK-ticket liggen

SAN JOSÉ (ANP) - De Canadese voetballers hebben hun eerste kans om een WK-ticket te pakken laten liggen. De ploeg van bondscoach John Herdman verloor in San José met 1-0 van Costa Rica, de eerste nederlaag van Canada in deze kwalificatie. Het Noord-Amerikaanse land heeft nog twee kansen om zich voor de tweede keer te plaatsen voor de mondiale eindronde, na het WK-debuut in 1986.

Canada moest al na een half uur met tien man verder, nadat Mark-Anthony Kaye met zijn tweede gele kaart van het veld was gestuurd. Celso Borges scoorde in de blessuretijd van de eerste helft, waardoor Costa Rica met 19 punten kans blijft houden op rechtstreekse kwalificatie voor het WK.

"Dit is ook voetbal", aldus Herdman. "We bleven zeventien wedstrijden ongeslagen, maar de voetbalgoden waren vandaag niet bij ons. We kijken niet terug, we hebben ons lot in eigen hand. We gaan naar Qatar."

VS en Mexico

Canada voert de ranglijst nog steeds aan met 25 punten uit twaalf wedstrijden. De Verenigde Staten en Mexico volgen met 22 punten. Hun onderlinge duel in Mexico-Stad eindigde onbeslist: 0-0. Ajax-middenvelder Edson Álvarez speelde de hele wedstrijd voor Mexico, PSV'er Érick Gutiérrez kwam 10 minuten voor tijd in de ploeg. Bij de Amerikanen bleef Luca de la Torre van Heracles Almelo op de bank.

De nummers 1 tot en met 3 van de Concacaf, de bond voor landen uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied, kwalificeren zich rechtstreeks voor het WK. De nummer 4 krijgt een herkansing in een intercontinentale play-off. Canada kan zich zondag in Toronto tegen Jamaica alsnog kwalificeren en anders volgt drie dagen later nog een kans tegen Panama.

Meer uit Voetbal

Trainer García ziet Ajax terecht van FC Twente verliezen

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."

1 uur geleden
Trainer Van den Brom wil Europees voetbal halen met FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."

1 uur geleden
Berghuis: Ajax verdient het zo ook niet

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."

1 uur geleden
FC Barcelona klopt tiental Atlético en loopt uit op Real Madrid

MADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.

2 uur geleden
Ajax verliest van FC Twente en zakt naar vijfde plaats

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.

2 uur geleden
NEC houdt zicht op plek twee dankzij zege op Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.

2 uur geleden
AZ wint moeiteloos van Fortuna in aanloop naar duel met Shakhtar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.

2 uur geleden