Canadese voetballers laten eerste kans op WK-ticket liggen
SAN JOSÉ (ANP) - De Canadese voetballers hebben hun eerste kans om een WK-ticket te pakken laten liggen. De ploeg van bondscoach John Herdman verloor in San José met 1-0 van Costa Rica, de eerste nederlaag van Canada in deze kwalificatie. Het Noord-Amerikaanse land heeft nog twee kansen om zich voor de tweede keer te plaatsen voor de mondiale eindronde, na het WK-debuut in 1986.
Canada moest al na een half uur met tien man verder, nadat Mark-Anthony Kaye met zijn tweede gele kaart van het veld was gestuurd. Celso Borges scoorde in de blessuretijd van de eerste helft, waardoor Costa Rica met 19 punten kans blijft houden op rechtstreekse kwalificatie voor het WK.
"Dit is ook voetbal", aldus Herdman. "We bleven zeventien wedstrijden ongeslagen, maar de voetbalgoden waren vandaag niet bij ons. We kijken niet terug, we hebben ons lot in eigen hand. We gaan naar Qatar."
VS en Mexico
Canada voert de ranglijst nog steeds aan met 25 punten uit twaalf wedstrijden. De Verenigde Staten en Mexico volgen met 22 punten. Hun onderlinge duel in Mexico-Stad eindigde onbeslist: 0-0. Ajax-middenvelder Edson Álvarez speelde de hele wedstrijd voor Mexico, PSV'er Érick Gutiérrez kwam 10 minuten voor tijd in de ploeg. Bij de Amerikanen bleef Luca de la Torre van Heracles Almelo op de bank.
De nummers 1 tot en met 3 van de Concacaf, de bond voor landen uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied, kwalificeren zich rechtstreeks voor het WK. De nummer 4 krijgt een herkansing in een intercontinentale play-off. Canada kan zich zondag in Toronto tegen Jamaica alsnog kwalificeren en anders volgt drie dagen later nog een kans tegen Panama.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.
18 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft aanvoerder Virgil van Dijk geprezen voor zijn fitheid en zijn toewijding. "Hij is van levensbelang", zei de coach bij de persconferentie voor het duel in de FA Cup met Brighton & Hove Albion van zaterdag. De 34-jarige Oranje-international heeft dit seizoen de meeste minuten gespeeld in de selectie van de nummer 6 van de Premier League.
4 uur geledenNYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd tegen Duitsland. Dat maakte de UEFA vrijdag bekend. Het duel staat op 24 september op het programma. Oranje sluit op 16 november de groepsfase af met het uitduel in Duitsland. Servië en Griekenland zijn de andere landen in de poule.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax treedt toe tot de Club Competitions Committee van de UEFA. Dat maakte de Amsterdamse club bekend in een persbericht. De kandidatuur van Geelen (44) namens de European Football Clubs (EFC) is bekrachtigd door het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.
6 uur geleden