Canadese voetballers laten eerste kans op WK-ticket liggen
SAN JOSÉ (ANP) - De Canadese voetballers hebben hun eerste kans om een WK-ticket te pakken laten liggen. De ploeg van bondscoach John Herdman verloor in San José met 1-0 van Costa Rica, de eerste nederlaag van Canada in deze kwalificatie. Het Noord-Amerikaanse land heeft nog twee kansen om zich voor de tweede keer te plaatsen voor de mondiale eindronde, na het WK-debuut in 1986.
Canada moest al na een half uur met tien man verder, nadat Mark-Anthony Kaye met zijn tweede gele kaart van het veld was gestuurd. Celso Borges scoorde in de blessuretijd van de eerste helft, waardoor Costa Rica met 19 punten kans blijft houden op rechtstreekse kwalificatie voor het WK.
"Dit is ook voetbal", aldus Herdman. "We bleven zeventien wedstrijden ongeslagen, maar de voetbalgoden waren vandaag niet bij ons. We kijken niet terug, we hebben ons lot in eigen hand. We gaan naar Qatar."
VS en Mexico
Canada voert de ranglijst nog steeds aan met 25 punten uit twaalf wedstrijden. De Verenigde Staten en Mexico volgen met 22 punten. Hun onderlinge duel in Mexico-Stad eindigde onbeslist: 0-0. Ajax-middenvelder Edson Álvarez speelde de hele wedstrijd voor Mexico, PSV'er Érick Gutiérrez kwam 10 minuten voor tijd in de ploeg. Bij de Amerikanen bleef Luca de la Torre van Heracles Almelo op de bank.
De nummers 1 tot en met 3 van de Concacaf, de bond voor landen uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied, kwalificeren zich rechtstreeks voor het WK. De nummer 4 krijgt een herkansing in een intercontinentale play-off. Canada kan zich zondag in Toronto tegen Jamaica alsnog kwalificeren en anders volgt drie dagen later nog een kans tegen Panama.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
15 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
21 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
21 uur geleden