Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canadese voetballers laten eerste kans op WK-ticket liggen

Canadese voetballers laten eerste kans op WK-ticket liggen

SAN JOSÉ (ANP) - De Canadese voetballers hebben hun eerste kans om een WK-ticket te pakken laten liggen. De ploeg van bondscoach John Herdman verloor in San José met 1-0 van Costa Rica, de eerste nederlaag van Canada in deze kwalificatie. Het Noord-Amerikaanse land heeft nog twee kansen om zich voor de tweede keer te plaatsen voor de mondiale eindronde, na het WK-debuut in 1986.

Canada moest al na een half uur met tien man verder, nadat Mark-Anthony Kaye met zijn tweede gele kaart van het veld was gestuurd. Celso Borges scoorde in de blessuretijd van de eerste helft, waardoor Costa Rica met 19 punten kans blijft houden op rechtstreekse kwalificatie voor het WK.

"Dit is ook voetbal", aldus Herdman. "We bleven zeventien wedstrijden ongeslagen, maar de voetbalgoden waren vandaag niet bij ons. We kijken niet terug, we hebben ons lot in eigen hand. We gaan naar Qatar."

VS en Mexico

Canada voert de ranglijst nog steeds aan met 25 punten uit twaalf wedstrijden. De Verenigde Staten en Mexico volgen met 22 punten. Hun onderlinge duel in Mexico-Stad eindigde onbeslist: 0-0. Ajax-middenvelder Edson Álvarez speelde de hele wedstrijd voor Mexico, PSV'er Érick Gutiérrez kwam 10 minuten voor tijd in de ploeg. Bij de Amerikanen bleef Luca de la Torre van Heracles Almelo op de bank.

De nummers 1 tot en met 3 van de Concacaf, de bond voor landen uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied, kwalificeren zich rechtstreeks voor het WK. De nummer 4 krijgt een herkansing in een intercontinentale play-off. Canada kan zich zondag in Toronto tegen Jamaica alsnog kwalificeren en anders volgt drie dagen later nog een kans tegen Panama.

Meer uit Voetbal

AZ na 0-0 tegen Jagiellonia naar tussenronde in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.

3 uur geleden
Grote vechtpartij op veld Spakenburg na wedstrijd tegen FC Twente

SPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.

4 uur geleden
Napoli verslaat AC Milan en bereikt finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.

4 uur geleden
LTO na boerenprotest in gesprek met Eurocommissarissen

BRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.

4 uur geleden
FC Twente naar achtste finale KNVB-beker na zege op Spakenburg

SPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.

6 uur geleden
'Herdenkingsmoment' bij Fortuna voor eerste wedstrijd nieuwe jaar

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.

6 uur geleden
PSV-doelman Olij maanden aan de kant met liesblessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.

10 uur geleden