Canadese voetballers in staking na onvrede over beloning
OTTAWA (ANP) - De Canadese voetbalploeg is in staking gegaan en heeft enkele uren voor aanvang afgezegd voor een oefenwedstrijd tegen Panama. De spelers uit Canada, die ook al enkele dagen weigeren te trainen, zijn ontevreden over de beloningen van de voetbalbond. Canada heeft zich voor het eerst in 36 jaar geplaatst voor het WK.
De spelers lieten in een verklaring weten dat ze nieuwe contractvoorwaarden hebben verworpen. Ze menen dat het voorstel te lang op zich liet wachten en eisen onder meer 40 procent van het prijzengeld op het WK en meer transparantie.
"We hopen dat Canada Soccer beslissende stappen gaat nemen om met ons team samen te werken, zodat we weer op het veld kunnen staan voor onze wedstrijd op 9 juni", schrijven de spelers, die ook hun excuses aanbieden aan de Canadese en Panamese fans. Over enkele dagen is Curaçao de tegenstander.
"Zeer teleurgesteld"
Nick Bontis, de voorzitter van de Canadese bond, zei op een persconferentie dat hij "zeer teleurgesteld" was over de beslissing van de spelers. Ze hadden een eerlijk aanbod gekregen, zo beweerde hij. "Canada Soccer heeft te goeder trouw met de spelers samengewerkt om een stap voorwaarts te maken die eerlijk is voor iedereen. We zouden graag een op feiten gebaseerde discussie hebben binnen de fiscale realiteit waarmee Canada Soccer elke dag moet leven", zei Bontis.
Canada is op het WK in Qatar ingedeeld met België, Kroatië en Marokko.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
10 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
10 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden