Canadese voetballers in staking na onvrede over beloning
OTTAWA (ANP) - De Canadese voetbalploeg is in staking gegaan en heeft enkele uren voor aanvang afgezegd voor een oefenwedstrijd tegen Panama. De spelers uit Canada, die ook al enkele dagen weigeren te trainen, zijn ontevreden over de beloningen van de voetbalbond. Canada heeft zich voor het eerst in 36 jaar geplaatst voor het WK.
De spelers lieten in een verklaring weten dat ze nieuwe contractvoorwaarden hebben verworpen. Ze menen dat het voorstel te lang op zich liet wachten en eisen onder meer 40 procent van het prijzengeld op het WK en meer transparantie.
"We hopen dat Canada Soccer beslissende stappen gaat nemen om met ons team samen te werken, zodat we weer op het veld kunnen staan voor onze wedstrijd op 9 juni", schrijven de spelers, die ook hun excuses aanbieden aan de Canadese en Panamese fans. Over enkele dagen is Curaçao de tegenstander.
"Zeer teleurgesteld"
Nick Bontis, de voorzitter van de Canadese bond, zei op een persconferentie dat hij "zeer teleurgesteld" was over de beslissing van de spelers. Ze hadden een eerlijk aanbod gekregen, zo beweerde hij. "Canada Soccer heeft te goeder trouw met de spelers samengewerkt om een stap voorwaarts te maken die eerlijk is voor iedereen. We zouden graag een op feiten gebaseerde discussie hebben binnen de fiscale realiteit waarmee Canada Soccer elke dag moet leven", zei Bontis.
Canada is op het WK in Qatar ingedeeld met België, Kroatië en Marokko.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
2 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
5 uur geleden