Canadese voetballers in staking na onvrede over beloning
OTTAWA (ANP) - De Canadese voetbalploeg is in staking gegaan en heeft enkele uren voor aanvang afgezegd voor een oefenwedstrijd tegen Panama. De spelers uit Canada, die ook al enkele dagen weigeren te trainen, zijn ontevreden over de beloningen van de voetbalbond. Canada heeft zich voor het eerst in 36 jaar geplaatst voor het WK.
De spelers lieten in een verklaring weten dat ze nieuwe contractvoorwaarden hebben verworpen. Ze menen dat het voorstel te lang op zich liet wachten en eisen onder meer 40 procent van het prijzengeld op het WK en meer transparantie.
"We hopen dat Canada Soccer beslissende stappen gaat nemen om met ons team samen te werken, zodat we weer op het veld kunnen staan voor onze wedstrijd op 9 juni", schrijven de spelers, die ook hun excuses aanbieden aan de Canadese en Panamese fans. Over enkele dagen is Curaçao de tegenstander.
"Zeer teleurgesteld"
Nick Bontis, de voorzitter van de Canadese bond, zei op een persconferentie dat hij "zeer teleurgesteld" was over de beslissing van de spelers. Ze hadden een eerlijk aanbod gekregen, zo beweerde hij. "Canada Soccer heeft te goeder trouw met de spelers samengewerkt om een stap voorwaarts te maken die eerlijk is voor iedereen. We zouden graag een op feiten gebaseerde discussie hebben binnen de fiscale realiteit waarmee Canada Soccer elke dag moet leven", zei Bontis.
Canada is op het WK in Qatar ingedeeld met België, Kroatië en Marokko.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
11 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
11 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
11 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
13 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
15 uur geleden