Canadese voetballers in staking na onvrede over beloning
OTTAWA (ANP) - De Canadese voetbalploeg is in staking gegaan en heeft enkele uren voor aanvang afgezegd voor een oefenwedstrijd tegen Panama. De spelers uit Canada, die ook al enkele dagen weigeren te trainen, zijn ontevreden over de beloningen van de voetbalbond. Canada heeft zich voor het eerst in 36 jaar geplaatst voor het WK.
De spelers lieten in een verklaring weten dat ze nieuwe contractvoorwaarden hebben verworpen. Ze menen dat het voorstel te lang op zich liet wachten en eisen onder meer 40 procent van het prijzengeld op het WK en meer transparantie.
"We hopen dat Canada Soccer beslissende stappen gaat nemen om met ons team samen te werken, zodat we weer op het veld kunnen staan voor onze wedstrijd op 9 juni", schrijven de spelers, die ook hun excuses aanbieden aan de Canadese en Panamese fans. Over enkele dagen is Curaçao de tegenstander.
"Zeer teleurgesteld"
Nick Bontis, de voorzitter van de Canadese bond, zei op een persconferentie dat hij "zeer teleurgesteld" was over de beslissing van de spelers. Ze hadden een eerlijk aanbod gekregen, zo beweerde hij. "Canada Soccer heeft te goeder trouw met de spelers samengewerkt om een stap voorwaarts te maken die eerlijk is voor iedereen. We zouden graag een op feiten gebaseerde discussie hebben binnen de fiscale realiteit waarmee Canada Soccer elke dag moet leven", zei Bontis.
Canada is op het WK in Qatar ingedeeld met België, Kroatië en Marokko.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
10 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
13 uur geleden