Canadese tiener Fernandez schakelt ook Svitolina uit op US Open
NEW YORK (ANP) - De Canadese tennisster Leylah Fernandez heeft de laatste vier van de US Open bereikt. De 19-jarige tennisster versloeg in New York de als vijfde geplaatste Elina Svitolina uit Oekraïne in drie sets: 6-3 3-6 7-6 (5).
Fernandez is de nummer 73 van de wereld. In 2020 kwam ze tot de 2e ronde op Flushing Meadows. Dit jaar stuntte ze door in de derde ronde de als derde geplaatste Naomi Osaka uit Japan, tweevoudig winnares van de US Open, te verslaan. In de vierde ronde klopte ze ook de Duitse Angelique Kerber, winnares in New York in 2016.
De Canadese won de eerste set overtuigend van Svitolina, halve finaliste in New York in 2019. In de tweede set was het de Oekraïense die uitliep naar 5-1 en de set greep met 6-3. Fernandez herpakte zich in de derde set, brak Svitolina twee keer en serveerde op 5-3 voor de wedstrijd. Ze verspeelde haar opslagbeurt echter, waardoor de Oekraïense kon terugkomen. In de afsluitende tiebreak kwam Fernandez opnieuw 4-1 voor, maar werd het toch weer gelijk. Met 7-5 won ze alsnog en bereikte voor het eerst de halve finales van een grandslamtoernooi.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
21 minuten geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
20 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
1 dag geleden