Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canadese tennissers verslaan Spanje en winnen ATP Cup

Canadese tennissers verslaan Spanje en winnen ATP Cup

SYDNEY (ANP) - De Canadese tennissers hebben voor het eerst de ATP Cup gewonnen. Denis Shapovalov (22) en Félix Auger-Aliassime (21) waren in Sydney te sterk voor Spanje.

Shapovalov zette Canada op voorsprong door Pablo Carreño Busta met 6-4 6-3 te verslaan en Auger-Aliassime haalde tegen Roberto Bautista Agut het winnende punt binnen. Het werd 7-6 (3) 6-3 voor de nummer 11 van de wereld. Spanje trad aan zonder Rafael Nadal, die de voorkeur gaf aan deelname aan het ATP-toernooi van Melbourne. Dat toernooi wist hij te winnen.

Canada is over twee maanden de tegenstander van Nederland in de Daviscup. De inzet van de ontmoeting in Den Haag, waar een gravelbaan wordt aangelegd, is plaatsing voor de Daviscup Finals.

De Canadezen zijn de opvolgers van Rusland, dat vorig jaar de tweede editie van het landentoernooi wist te winnen. In 2020 won Spanje de eerste editie.

Het was de bedoeling dat de ATP Cup over meerdere steden verspreid gespeeld zou worden, maar wegens de coronamaatregelen werd besloten alleen in Sydney te spelen.

Meer uit Sport

Wielrenner Milan sprint naar ritzege in UAE Tour

FUJAIRAH (ANP) - De Italiaan Jonathan Milan heeft de vierde etappe gewonnen van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De 25-jarige wielrenner van Lidl - Trek was na 182 kilometer duidelijk de snelste in de sprint in kustplaats Fujairah. De Brit Ethan Vernon werd tweede, voor Jonathans twee jaar jongere broer Matteo Milan.

4 minuten geleden
Boer traint dag na val op 500 meter weer mee bij shorttrackers

MILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.

1 uur geleden
Verstappen redelijk productief tijdens ochtendsessie in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.

2 uur geleden
Gastland Italië tegen vlaggen Rusland en Belarus bij Paralympics

ROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).

3 uur geleden
Nederland loopt nog twee medailles achter op vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.

3 uur geleden
Zieke Van Gerwen mist Premier League-avond in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.

4 uur geleden
Schaakgrootmeester Timman (74) overleden

DEN HAAG (ANP) - Schaakgrootmeester Jan Timman is woensdag op 74-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) na berichtgeving van de NOS. Timman was al langere tijd ziek.

5 uur geleden