Canadese tennissers verslaan Britten op ATP Cup
SYDNEY (ANP) - De Canadese tennissers hebben op de ATP Cup in Sydney hun eerste overwinning geboekt. Groot-Brittannië werd met 2-1 verslagen, waardoor alle landen in groep C van het relatief nieuwe landentoernooi nu een ontmoeting hebben gewonnen.
Dan Evans zette de Britten op voorsprong met een zege op Denis Shapovalov (6-4 6-4), waarna Félix Auger-Aliassime de Canadezen op gelijke hoogte bracht door Cameron Norrie met 7-6 (4) 6-3 te verslaan. Shapovalov en Auger-Aliassime wonnen vervolgens ten koste van dubbelspecialisten Jamie Murray en Joe Salisbury ook het beslissende dubbelspel: 6-4 6-1.
De Britten treden in Sydney aan zonder Andy Murray, die deze week meedeed aan het ATP-toernooi van Melbourne. Daar werd hij in de eerste ronde verrast door de Argentijn Facundo Bagnis (6-3 5-7 6-3).
Duitsland
Eerder op de dag was Duitsland in dezelfde groep met 2-1 te sterk voor de Verenigde Staten. Alexander Zverev versloeg Taylor Fritz met 6-4 6-4 en zijn landgenoot Jan-Lennard Struff weerstond het servicegeweld van John Isner, die 34 aces sloeg: 7-6 (7) 4-6 7-5.
In groep B was titelhouder Rusland te sterk voor gastland Australië en won Italië van Frankrijk.
De vier groepswinnaars plaatsen zich voor de halve finales. Het toernooi duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
15 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
19 uur geleden