Canadese tennissers verslaan Britten op ATP Cup
SYDNEY (ANP) - De Canadese tennissers hebben op de ATP Cup in Sydney hun eerste overwinning geboekt. Groot-Brittannië werd met 2-1 verslagen, waardoor alle landen in groep C van het relatief nieuwe landentoernooi nu een ontmoeting hebben gewonnen.
Dan Evans zette de Britten op voorsprong met een zege op Denis Shapovalov (6-4 6-4), waarna Félix Auger-Aliassime de Canadezen op gelijke hoogte bracht door Cameron Norrie met 7-6 (4) 6-3 te verslaan. Shapovalov en Auger-Aliassime wonnen vervolgens ten koste van dubbelspecialisten Jamie Murray en Joe Salisbury ook het beslissende dubbelspel: 6-4 6-1.
De Britten treden in Sydney aan zonder Andy Murray, die deze week meedeed aan het ATP-toernooi van Melbourne. Daar werd hij in de eerste ronde verrast door de Argentijn Facundo Bagnis (6-3 5-7 6-3).
Duitsland
Eerder op de dag was Duitsland in dezelfde groep met 2-1 te sterk voor de Verenigde Staten. Alexander Zverev versloeg Taylor Fritz met 6-4 6-4 en zijn landgenoot Jan-Lennard Struff weerstond het servicegeweld van John Isner, die 34 aces sloeg: 7-6 (7) 4-6 7-5.
In groep B was titelhouder Rusland te sterk voor gastland Australië en won Italië van Frankrijk.
De vier groepswinnaars plaatsen zich voor de halve finales. Het toernooi duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
10 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
11 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
12 uur geleden