Canadese sprinter De Grasse pakt olympisch goud op 200 meter
TOKIO (ANP) - Andre De Grasse heeft de 200 meter op de Olympische Spelen gewonnen. De Canadese atleet kwam tot een nieuw Canadees record van 19,62 seconden in de finale en versloeg daarmee Kenneth Bednarek en regerend wereldkampioen Noah Lyles, beiden uit de Verenigde Staten. Bednarek pakte zilver met 19,68 en Lyles brons met 19,74.
De Grasse versnelde in de laatste 100 meter en passeerde Bednarek, die als snelste uit de bocht was gekomen. Het is de eerste gouden medaille voor De Grasse op de Olympische Spelen. Op de Spelen van Rio de Janeiro in 2016 pakte de Canadees zilver op de 200 meter en brons op de 100 meter. Op de 100 meter van de Spelen van Tokio pakte De Grasse afgelopen zondag ook brons.
"Ik weet dat iedereen zei dat de Amerikanen het goud gingen winnen", zei De Grasse. "Maar dit was mijn moment. Ik wist dat ik het in me had en wilde het hier laten zien."
Erriyon Knighton
De Canadese winnaar had nog lovende woorden voor de 17-jarige Amerikaan Erriyon Knighton, die met een vierde plaats net naast de medailles greep. "Hij gaat heel gevaarlijk worden in de toekomst", zei De Grasse. "17 jaar oud en al zo hard kunnen lopen. Hij wordt vast en zeker een monster van een atleet in de toekomst."
De Keniaan Emmanuel Korir won het goud op de 800 meter. De 26-jarige Keniaan bleef met 1.45,06 zijn landgenoot Ferguson Rotich voor. Het brons ging naar de Pool Patryk Dobek. Polen veroverde wel het goud bij het kogelslingeren. Wojciech Nowicki won door zijn persoonlijk record te verbeteren tot 82,52 meter, bijna een meter verder dan de Noor Eivind Henriksen (81,58). Het brons was voor de Pool Pawel Fajdek, die tot 81,53 meter kwam.
Peruth Chemutai pakte als eerste vrouwelijke atlete uit Oeganda goud. Ze won de 3000 meter steeplechase in 9.01,45 minuten en was ruim sneller dan de Amerikaanse Courtney Frerichs. De Keniaanse Hyvin Kiyeng, die bij de Spelen van Rio in 2016 nog het zilver veroverde, liep nu naar het brons.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft eenvoudig de tweede ronde bereikt op de US Open. De als tweede geplaatste titelverdediger was in New York met 6-4 6-4 6-4 te sterk voor de Rus Roman Safiullin. De tweevoudig winnaar van het grandslamtoernooi treft in de volgende ronde de Portugees Jaime Faria.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft eenvoudig de tweede ronde op de US Open bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-2 6-4 te sterk voor de Colombiaanse Camila Osorio. Ze treft de Russische qualifier Polina Jatsenko in de volgende ronde.
3 uur geledenPAPENDAL (ANP) - NOC*NSF gaat reorganiseren. De sportkoepel ziet de kosten stijgen, mede door inflatie, en de inkomsten dalen. Zo lijkt de jaarlijkse afdracht van de Nederlandse Loterij te stagneren, onder andere door een verhoging van de kansspelbelasting. Ook de bijdrage vanuit het Rijk aan de sportkoepel en aangesloten sportbonden gaat volgens NOC*NSF flink omlaag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp, Jesper de Jong en Arantxa Rus beginnen dinsdag aan het hoofdtoernooi van de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. De Nederlanders werden eerder al gekoppeld aan een tegenstander en hebben nu ook een locatie en tijd toegewezen gekregen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams (46) is in de eerste ronde van de US Open uitgeschakeld door haar 27-jarige landgenote Sofia Kenin. De oudste van de twee zussen Williams verloor maandagochtend vroeg (Nederlandse tijd) in het Arthur Ashe Stadium.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft in de eerste ronde van de US Open verloren van de 25-jarige Argentijn Mariano Navone. De 39-jarige Serviër verloor in vijf sets (7-6, 5-7, 4-6, 6-2, 6-1) van Navone.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev staat in de tweede ronde van de US Open. De als zevende geplaatste Rus was in drie sets te sterk voor de Fransman Hugo Gaston: 6-4 6-2 6-4. De wedstrijd was na twee uur en achttien minuten afgelopen.
1 dag geleden