Canadese schaatsster Blondin troeft Schouten af op massastart
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de massastart moeten laten aan Ivanie Blondin uit Canada. De olympisch kampioene werd in de sprint na zestien ronden verslagen door de Canadese. Valérie Maltais uit Canada werd derde.
Marijke Groenewoud trok de sprint aan voor ploeg- en landgenote Schouten. Blondin reed een strakkere laatste bocht en nam daarmee afstand van de Noord-Hollandse. Die kon dat niet meer goedmaken in de slotmeters. Groenewoud eindigde als vijfde.
In het wereldbekerklassement zijn Maltais en Blondin de Amerikaanse Mia Manganello gepasseerd. Maltais leidt met 231 punten. Schouten is vierde met 214 punten. Bij de wereldbekerwedstrijden in Quebec volgend weekend is de laatste wedstrijd voor het klassement van de massastart.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
9 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
14 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geleden