Canadese schaatser Dubreuil supersnel op 500 meter in Calgary
CALGARY (ANP) - De Canadees Laurent Dubreuil heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Canadese Calgary met 33,77 seconden een razendsnelle 500 meter afgeleverd. De regerend wereldkampioen versloeg daarmee de eveneens zeer snelle Chinees Tingyu Gao, die tot 33,87 kwam. De Japanner Yuma Murakami werd met 33,89 derde.
Ronald Mulder maakte vanwege de afmeldingen van Kai Verbij, Dai Dai N'tab, Hein Otterspeer en Merijn Scheperkamp zijn rentree in de wereldbeker. De winnaar van olympisch brons op de Spelen van Sotsji van 2014, liep bij de NK afstanden eind oktober een liesblessure op. Hij eindigde met 35,01 als negentiende. Lennart Velema werd met 35.11 twintigste en laatste.
Dubreuil bleef in zijn rit de Japanner Wataru Morishige voor en verpulverde het Canadese record van Jeremy Wotherspoon van 34,03, dat lang het wereldrecord was. Op de 500 meter in Calgary reden vier schaatsers onder de 34 seconden. Naast Dubreuil, Gao en Murakami was dat de Rus Viktor Moesjtakov, die 33,96 klokte.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Merel Conijn is blij dat ze haar schaatsen heeft aangepast na haar tegenvallende rit op de 3000 meter van afgelopen zaterdag op de Spelen van Milaan. Met aangepast materiaal reed ze naar olympisch zilver op de 5000 meter, net achter de Italiaanse Francesca Lollobrigida en vlak voor de Noorse Ragne Wiklund.
6 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsers Jorrit Bergsma en Ted-Jan Bloemen zijn bij de Olympische Spelen in Milaan aan elkaar gekoppeld op de 10 kilometer. De twee routiniers van 40 en 39 jaar wonnen allebei olympisch goud op de langste afstand, Bergsma in 2014 in Sotsji en de voor Canada uitkomende Bloemen in 2018 in Pyeongchang.
8 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn is "heel blij" met haar zilveren medaille op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige schaatsster moest op de 5000 meter het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. "Ik heb heel even gedacht aan goud, maar ik denk dat ik hier heel blij mee mag zijn", zei ze tegen de NOS.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft Nederland op de 5000 meter aan het derde zilver geholpen op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Amsterdamse moest in het Milano Speed Skating Stadium met 6.46,27 het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. Zij won in 6.46,17 en greep na de titel op de 3000 meter haar tweede goud. Het brons ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen met 6.46,34.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen Australiër Alex De Minaur, die de Zwitser Stan Wawrinka in twee sets versloeg: 6-4 6-2.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
5 uur geleden