Canadese schaatser Dubreuil supersnel op 500 meter in Calgary
CALGARY (ANP) - De Canadees Laurent Dubreuil heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Canadese Calgary met 33,77 seconden een razendsnelle 500 meter afgeleverd. De regerend wereldkampioen versloeg daarmee de eveneens zeer snelle Chinees Tingyu Gao, die tot 33,87 kwam. De Japanner Yuma Murakami werd met 33,89 derde.
Ronald Mulder maakte vanwege de afmeldingen van Kai Verbij, Dai Dai N'tab, Hein Otterspeer en Merijn Scheperkamp zijn rentree in de wereldbeker. De winnaar van olympisch brons op de Spelen van Sotsji van 2014, liep bij de NK afstanden eind oktober een liesblessure op. Hij eindigde met 35,01 als negentiende. Lennart Velema werd met 35.11 twintigste en laatste.
Dubreuil bleef in zijn rit de Japanner Wataru Morishige voor en verpulverde het Canadese record van Jeremy Wotherspoon van 34,03, dat lang het wereldrecord was. Op de 500 meter in Calgary reden vier schaatsers onder de 34 seconden. Naast Dubreuil, Gao en Murakami was dat de Rus Viktor Moesjtakov, die 33,96 klokte.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
1 dag geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 dag geleden