
Canadese premier Trudeau staat achter neerhalen vliegend object
OTTAWA (ANP/RTR) - De premier van Canada, Justin Trudeau, is vrijdag ingelicht over een boven Alaska vliegend niet-geïdentificeerd object en stond achter de beslissing van de Verenigde Staten dat uit de lucht te schieten. Het object vloog boven het noordoosten van Alaska, niet ver van de grens met Canada.
Het is nog niet duidelijk wat het object was. Volgens het Pentagon vloog het op grote hoogte, had het de afmeting van een personenauto en leek het stuurloos. Piloten van gevechtsvliegtuigen die het object van dichterbij bekeken, concludeerden dat er geen personen aan boord waren. De woordvoerder van het Pentagon wilde vrijdag niet zeggen of het om een ballon ging, maar liet wel weten dat het "niet per se" een luchtvaartuig was.
Trudeau liet vrijdag op Twitter weten dat hij het besluit van de VS om het object neer te halen steunde. "Onze legers en inlichtingendiensten zullen altijd samenwerken om een veilige situatie te creëren", aldus de premier over de banden met buurland de VS.
Het object dat vrijdag werd neergehaald was veel kleiner dan de enorme Chinese ballon die op 4 februari uit de lucht werd geschoten en volgens de Amerikanen door China werd gebruikt om te spioneren. De VS verwachten het onbekende object terug te vinden in Amerikaanse wateren, zodat meer duidelijk wordt.
Meer uit Buitenland
NEW ORLEANS (ANP) - Uit een gevangenis in de Amerikaanse stad New Orleans zijn elf gevangenen ontsnapt door vermoedelijk een gat in een muur te maken achter een toilet. Amerikaanse media zijn in het bezit van foto's van een gat waarboven onder meer staat geschreven "Te makkelijk LOL", "ik ben onschuldig" en "pak ons dan als je kan".
45 minuten geledenTIRANA (ANP/AFP) - Europese landen werken samen met de Verenigde Staten aan nieuwe sancties tegen Rusland als het een staakt-het-vuren met Oekraïne blijft weigeren. De Franse president Emmanuel Macron zei dat vrijdag tijdens een top van Europese leiders in Albanië.
1 uur geledenTIRANA (ANP) - De Deense minister-president Mette Frederiksen vindt dat Europa meer druk op Rusland moet zetten en meer sancties moet opleggen "zodat we deze oorlog kunnen beëindigen". Dat zei ze op de afsluitende persconferentie van de top met Europese regeringsleiders in Tirana. Ze hoopt dat ook de Verenigde Staten de druk op Rusland gaat opvoeren.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft geen Amerikaans voorstel op papier ontvangen over een mogelijke atoomdeal, stelt de minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi. De Amerikaanse president Donald Trump zei een paar uur eerder juist nog dat de Amerikaanse delegatie een voorstel had overhandigd.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft gewaarschuwd voor een etnische zuivering in de Gazastrook. Volgens hem lijkt dat plaats te vinden doordat Israël de aanvallen op het gebied opvoert en als beleid heeft om de Palestijnse bevolking constant te verplaatsen.
3 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Na het vredesoverleg vrijdag tussen Oekraïne en Rusland hebben de leiders van Oekraïne, Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Polen telefonisch contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft dat meegedeeld op X.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben afgesproken om elk duizend krijgsgevangenen vrij te laten. Dat heeft de Oekraïense minister van Defensie, Roestem Oemjerov, gezegd op de Oekraïense televisie en wordt bevestigd door Rusland. Het is een van de uitkomsten van onderhandelingen tussen de twee landen in Turkije. Die gingen ook over een mogelijk staakt-het-vuren.
6 uur geleden