Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canadese premier Trudeau haalt uit naar demonstranten

Canadese premier Trudeau haalt uit naar demonstranten

OTTAWA (ANP) - De Canadese premier Justin Trudeau stelde zich maandag hard op in het parlement tegen de vrachtwagenchauffeurs die nu elf dagen lang de hoofdstad Ottawa blokkeren. "Dit land is door de pandemie gekomen door zich verenigd op te stellen, en de paar mensen die nu hard roepen en met hakenkruizen zwaaien zijn niet de definitie van wie Canadezen zijn", zei Trudeau in het parlement.

Trudeau zei dat de demonstranten "onze economie, onze democratie en het dagelijks leven van onze medeburgers proberen te blokkeren". De premier haalde ook uit naar conservatieve oppositieleden die de demonstranten ondersteunen. Het was de eerste keer in een week tijd dat Trudeau in het openbaar sprak, omdat hij vorige week positief testte op Covid-19.

De demonstraties van de afgelopen dagen in verschillende Canadese steden komen voort uit het 'vrijheidskonvooi' van Canadese vrachtwagenchauffeurs die boos zijn over de vaccinatieplicht die geldt voor internationale vrachtrijders. Vorig weekend trokken de chauffeurs met hun trucks naar het parlementsgebouw in het centrum van Ottawa. Sindsdien is het protest uitgegroeid tot een breder verzet tegen het coronabeleid van de regering van premier Trudeau.

Op zondag riep burgemeester Jim Watson de noodtoestand uit. Op maandag nam de politie duizenden liters aan brandstof in om een einde aan de demonstraties te forceren. Een rechter legde de vrachtwagenchauffeurs een verbod om te toeteren op om omwonenden rust te geven.

Meer uit Buitenland

Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

4 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

4 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

5 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

7 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

7 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

7 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

7 uur geleden