Canadese premier Trudeau haalt uit naar demonstranten
OTTAWA (ANP) - De Canadese premier Justin Trudeau stelde zich maandag hard op in het parlement tegen de vrachtwagenchauffeurs die nu elf dagen lang de hoofdstad Ottawa blokkeren. "Dit land is door de pandemie gekomen door zich verenigd op te stellen, en de paar mensen die nu hard roepen en met hakenkruizen zwaaien zijn niet de definitie van wie Canadezen zijn", zei Trudeau in het parlement.
Trudeau zei dat de demonstranten "onze economie, onze democratie en het dagelijks leven van onze medeburgers proberen te blokkeren". De premier haalde ook uit naar conservatieve oppositieleden die de demonstranten ondersteunen. Het was de eerste keer in een week tijd dat Trudeau in het openbaar sprak, omdat hij vorige week positief testte op Covid-19.
De demonstraties van de afgelopen dagen in verschillende Canadese steden komen voort uit het 'vrijheidskonvooi' van Canadese vrachtwagenchauffeurs die boos zijn over de vaccinatieplicht die geldt voor internationale vrachtrijders. Vorig weekend trokken de chauffeurs met hun trucks naar het parlementsgebouw in het centrum van Ottawa. Sindsdien is het protest uitgegroeid tot een breder verzet tegen het coronabeleid van de regering van premier Trudeau.
Op zondag riep burgemeester Jim Watson de noodtoestand uit. Op maandag nam de politie duizenden liters aan brandstof in om een einde aan de demonstraties te forceren. Een rechter legde de vrachtwagenchauffeurs een verbod om te toeteren op om omwonenden rust te geven.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft gemeld een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen.
1 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
2 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
2 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
2 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
3 uur geledenCRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.
3 uur geleden