Canadese politie maakt einde aan protest bij parlement in Ottawa
OTTAWA (ANP/RTR) - De politie in de Canadese hoofdstad Ottawa heeft zaterdag het gebied bij het parlement schoongeveegd waar al weken wordt gedemonstreerd. Nadat vrijdag al meer dan honderd arrestaties werden verricht, zetten agenten zaterdag onder meer pepperspray en flitsgranaten in om een einde te maken aan het 'vrijheidskonvooi'. Bijna vijftig mensen zijn aangehouden, meldt de politie.
Enkele vrachtwagens die al weken voor het parlement stonden geparkeerd, reden weg toen de politie dichterbij kwam. Van sommige voertuigen sloeg de politie de ruiten in om aanhoudingen te kunnen verrichten. Op andere plekken in de stad zijn de betogers nog aanwezig.
"We zijn ons ervan bewust dat demonstranten die het parlementsgebied verlaten zich naar omliggende wijken verplaatsen", zei politiechef Steve Bell in een boodschap aan de inwoners van Ottawa. "We gaan nergens heen voordat jullie je straten terug hebben."
Controleposten
De politie heeft de betogers herhaaldelijk opgeroepen te vertrekken, anders zouden ze gearresteerd worden. De groep demonstranten was zaterdagochtend volgens de Canadese omroep CBC al aanzienlijk kleiner dan vrijdag.
Sinds vrijdag nam de politie bijna veertig voertuigen in beslag. Rond de belangrijkste protestplek had de politie zo'n honderd controleposten opgesteld om te voorkomen dat meer mensen zich bij de demonstratie zouden voegen.
Noodwet
Vanwege de onrust schrapte het Canadese parlement vrijdag een zitting waarbij de noodwet zou worden besproken die premier Justin Trudeau maandag heeft geactiveerd om autoriteiten uitgebreide bevoegdheden te geven tegen de betogers. Zaterdag kwam het parlement weer bijeen.
Het 'vrijheidskonvooi' in Ottawa begon weken geleden als actie tegen de vaccinatieplicht om de grens met de VS te passeren. Dat werd uiteindelijk een protest tegen alle beperkingen die uit naam van de volksgezondheid zijn opgelegd.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Meerdere personen zijn gewond geraakt bij een frontale botsing tussen twee treinen in Denemarken. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.
22 minuten geledenDNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
7 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
11 uur geleden