Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canadese politie maakt einde aan protest bij parlement in Ottawa

Canadese politie maakt einde aan protest bij parlement in Ottawa

OTTAWA (ANP/RTR) - De politie in de Canadese hoofdstad Ottawa heeft zaterdag het gebied bij het parlement schoongeveegd waar al weken wordt gedemonstreerd. Nadat vrijdag al meer dan honderd arrestaties werden verricht, zetten agenten zaterdag onder meer pepperspray en flitsgranaten in om een einde te maken aan het 'vrijheidskonvooi'. Bijna vijftig mensen zijn aangehouden, meldt de politie.

Enkele vrachtwagens die al weken voor het parlement stonden geparkeerd, reden weg toen de politie dichterbij kwam. Van sommige voertuigen sloeg de politie de ruiten in om aanhoudingen te kunnen verrichten. Op andere plekken in de stad zijn de betogers nog aanwezig.

"We zijn ons ervan bewust dat demonstranten die het parlementsgebied verlaten zich naar omliggende wijken verplaatsen", zei politiechef Steve Bell in een boodschap aan de inwoners van Ottawa. "We gaan nergens heen voordat jullie je straten terug hebben."

Controleposten

De politie heeft de betogers herhaaldelijk opgeroepen te vertrekken, anders zouden ze gearresteerd worden. De groep demonstranten was zaterdagochtend volgens de Canadese omroep CBC al aanzienlijk kleiner dan vrijdag.

Sinds vrijdag nam de politie bijna veertig voertuigen in beslag. Rond de belangrijkste protestplek had de politie zo'n honderd controleposten opgesteld om te voorkomen dat meer mensen zich bij de demonstratie zouden voegen.

Noodwet

Vanwege de onrust schrapte het Canadese parlement vrijdag een zitting waarbij de noodwet zou worden besproken die premier Justin Trudeau maandag heeft geactiveerd om autoriteiten uitgebreide bevoegdheden te geven tegen de betogers. Zaterdag kwam het parlement weer bijeen.

Het 'vrijheidskonvooi' in Ottawa begon weken geleden als actie tegen de vaccinatieplicht om de grens met de VS te passeren. Dat werd uiteindelijk een protest tegen alle beperkingen die uit naam van de volksgezondheid zijn opgelegd.

Meer uit Buitenland

Maduro en zijn vrouw aangeklaagd in New York

NEW YORK (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw Cilia Flores zijn aangeklaagd in New York, meldt de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi op X. Zij werden volgens de Amerikaanse president Donald Trump eerder op zaterdag gevangengenomen in Venezuela. Bondi schrijft niet expliciet dat ze nu in New York zijn aangekomen.

30 minuten geleden
Ayatollah Iran dreigt betogers en zegt niet te buigen voor VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De machtigste man van Iran, de ayatollah Ali Khamenei, heeft gezegd dat de betogers in het land op hun plaats zullen worden gezet en dat het land "niet buigt voor de vijand". Hij bedoelt president Donald Trump die heeft gezegd de betogers in Iran te steunen.

41 minuten geleden
Venezolaans oliebedrijf: geen schade installaties bij aanvallen

CARACAS (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanvallen op Venezuela hebben geen schade aangericht aan olie-installaties. Dat stelt het Venezolaanse staatsoliebedrijf Petróleos de Venezuela (PDVSA) op basis van voorlopig onderzoek, aldus bronnen tegen persbureau Reuters.

47 minuten geleden
Zwitserse politie identificeert eerste doden van nieuwjaarsbrand

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Zwitserse politie heeft de eerste slachtoffers van de dodelijke brand in een bar in Crans-Montana geïdentificeerd. Het gaat om vier personen, onder wie twee minderjarigen. Hun lichamen zijn overgedragen aan de families.

1 uur geleden
Ook TUI vliegt voorlopig niet naar Curaçao, Aruba en Bonaire

RIJSWIJK (ANP) - Reisorganisatie TUI vliegt voorlopig niet naar Curaçao, Aruba en Bonaire vanwege de beperkingen in het lokale luchtruim door de Amerikaanse aanvallen op Venezuela. Eerder zei ook KLM op dit moment niet te vliegen naar die bestemmingen door de situatie rond Venezuela.

1 uur geleden
Venezuela: burgers gedood bij luchtaanvallen VS

CARACAS (ANP/DPA/AFP) - Venezolaanse burgers en militairen zijn omgekomen bij de Amerikaanse luchtaanvallen op het land. Dat meldde vicepresident Delcy Rodríguez op de staatstelevisie. De aanvallen werden gemeld in hoofdstad Caracas en omgeving. Het is niet duidelijk om hoeveel dodelijke slachtoffers het gaat.

1 uur geleden
Venezuela wil spoedberaad VN-Veiligheidsraad om inval VS

CARACAS (ANP) - Venezuela heeft een spoedoverleg van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de Amerikaanse aanvallen. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Yván Gil op Telegram.

1 uur geleden