Canadese medewerkers Amazon denken aan vakbond
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Een Canadese vakbond doet een poging om medewerkers van een distributiecentrum van Amazon te gaan vertegenwoordigen. Dat betekent dat de personeelsleden van het centrum in Nisku mogen stemmen of ze dat willen. Techbedrijf Amazon is fel tegenstander van vakbonden en probeert die buiten de deur te houden. Eerder dit jaar lukte dat nog bij een distributiecentrum in de Amerikaanse staat Alabama.
Sindsdien liet voormalig topman en oprichter van de webwinkel Jeff Bezos weten dat Amazon ging proberen de best mogelijke werkgever te worden. Zijn opvolger Andy Jassy verhoogde de minimumlonen die Amazon in de Verenigde Staten en Canada betaalt, al heeft dat ook te maken met de tekorten aan personeel die er zijn. Daardoor moeten bedrijven zich zo aantrekkelijk mogelijk maken als werkgever.
Voorzitter François Laporte van de Canadese Teamsters-vakbond denkt niet dat Amazon, dat meermaals in opspraak kwam vanwege de zware werkomstandigheden voor met name medewerkers van distributiecentra en bezorgers, uit zichzelf veel zal doen om de situatie van zijn personeel te verbeteren. "Amazon verandert niet zonder een vakbond", denkt hij. "Dit bedrijf heeft in het verleden bewezen anti-werknemer te zijn."
Een woordvoerder van Amazon stelt dat het Canadese personeel een vrije keuze heeft om zich door een vakbond te laten vertegenwoordigen. "Als bedrijf denken wij niet dat een vakbond de oplossing is." In Alabama moest het personeel verplichte anti-vakbondspresentaties bijwonen. In Canada heeft Amazon wat minder ruimte om zijn personeel te doordringen van zijn denkbeelden over bonden.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML blijft hoopvol dat verdere Amerikaanse beperkingen voor de export van chiptechnologie naar China uitblijven. Financieel topman Roger Dassen is kritisch op de in het Amerikaanse Congres voorgestelde Match Act. Hij hoopt dat de Amerikaanse politiek na de tussentijdse verkiezingen volgende maand ook inziet dat het voorstel geen goed idee is.
55 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland zal er bij de Europese Unie op aandringen om snel meer beperkingen op te leggen voor goederen die uit China worden geïmporteerd. Naast het onlangs overeengekomen importquotum van 350.000 hybride auto's die per jaar vanuit China naar de EU mogen worden geïmporteerd, wil Duitsland ook beschermingsmaatregelen om de import van goederen uit andere sectoren te beperken.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De schappen bij verschillende supermarkten van Albert Heijn raken steeds leger door het cyberincident bij de onderneming. Dat geldt vooral bij de afdeling groente en fruit, zien verslaggevers van het ANP.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met winst begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van ASML. De Veldhovense chipmachinefabrikant blijft profiteren van de omvangrijke investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) en zag de omzet en winst in het derde kwartaal stijgen. Ook werd het bedrijf iets positiever over de jaaromzet. Het aandeel werd 2,7 procent hoger gezet.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic heeft het federale hof van beroep in de Verenigde Staten gevraagd om de uitspraak te herzien, waarin het AI-bedrijf werd aangemerkt als een risico voor de Amerikaanse nationale veiligheid. Het hof oordeelde op 25 september dat het Amerikaanse ministerie van Defensie het bedrijf achter chatbot Claude mag uitsluiten van opdrachten, omdat het een nationaal veiligheidsrisico zou vormen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan beginnen met het op grote schaal winnen van grondstoffen in Groenland. Dat zegt president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in de Verenigde Staten kan de oplopende staatsschuld en het begrotingstekort van het land niet snel genoeg terugdringen. Daarom zijn aanvullende maatregelen nodig, heeft Kristalina Georgieva, directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), woensdag gezegd.
3 uur geleden