
Canadese en Spaanse humanitaire medewerkers gedood in Oekraïne
KYIV (ANP/AFP/DPA) - Bij een aanval in het oosten van Oekraïne zijn twee medewerkers van hulporganisatie Road to Relief omgekomen, meldt het Oekraïense ministerie van Defensie, dat verder geen details over de aanval gaf. Het ging om een Spanjaard en een Canadees. Er zouden ook gewonden zijn gevallen, onder wie een Duitse medewerker.
Kyiv geeft de Russische strijdkrachten de schuld van de dood van de twee hulpverleners, die nabij de door gevechten geteisterde stad Bachmoet omkwamen.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische minister van Buitenlandse Zaken Penny Wong zei maandag dat Canberra de Amerikaanse aanval op Iran steunde en riep op tot de-escalatie en een terugkeer naar diplomatie. "Wij steunen de maatregelen die de VS hebben genomen om te voorkomen dat Iran een kernwapen in handen krijgt", zei Wong in een televisie-interview.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties, Dorothy Shea, heeft Iran gewaarschuwd dat het "niet mag escaleren. Elke Iraanse aanval, direct of indirect, op Amerikanen of Amerikaanse bases zal worden beantwoord met verwoestende vergeldingsmaatregelen." Shea zei dit in een spoedvergadering van de Veiligheidsraad van de VN over de Amerikaanse aanvallen op Iran van zondagochtend vroeg.
6 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - De ingangen van tunnels die leiden naar een voorraad van Irans hoogverrijkt uranium op de nucleaire site in Isfahan zijn geraakt door de nachtelijke aanval van de Verenigde Staten. Dat laat het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) weten in een verklaring.
6 uur geledenCHERSON (ANP/RTR) - Bij een Russische raketaanval op een militair trainingskamp in de zuidelijke Oekraïense regio Cherson zijn drie doden gevallen, meldt het Oekraïense leger. Ook vielen elf gewonden. Meer slachtoffers zouden zijn voorkomen door een waarschuwingssysteem.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël is dichter bij het bereiken van zijn oorlogsdoelen in Iran gekomen door het Amerikaanse bombardement op nucleaire installaties. Dat laat premier Benjamin Netanyahu zondagavond weten in een persconferentie.
7 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP/DPA) - Door een zelfmoordaanslag op een Grieks-orthodoxe kerk in Damascus zijn minstens twintig doden gevallen, meldt het Syrische ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 52 mensen gewond. Eerder spraken hulpdiensten van minstens vijftien doden.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische luchtmacht heeft in de 48 uur voorafgaand aan het Amerikaanse bombardement op Iran meerdere luchtafweersystemen van dat land uitgeschakeld. Dat gebeurde op verzoek van de Amerikanen, zeggen Amerikaanse en Israëlische bronnen tegen nieuwssite Axios.
8 uur geleden