Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canadese coureur Latifi vertrekt bij Formule 1-team Williams

Canadese coureur Latifi vertrekt bij Formule 1-team Williams

GROVE (ANP) - Formule 1-coureur Nicholas Latifi vertrekt aan het eind van het seizoen bij Williams. Het team en de coureur melden dat het aflopende contract van de 27-jarige Canadees niet wordt verlengd.

Latifi maakte zijn debuut voor Williams in 2020 bij de Grote Prijs van Oostenrijk. Hij reed tot nu toe 55 grands prix en behaalde 7 WK-punten. Dit seizoen heeft de Canadees nog geen punten gehaald.

Williams had in augustus gemeld dat de andere coureur, Alexander Albon, ook de komende jaren voor het team rijdt. Het F1-team laat weten snel bekend te maken wie de tweede rijder wordt.

Geweldig avontuur

"Hoewel we niet de resultaten hebben behaald waarop we hoopten, is het nog altijd een geweldig avontuur geweest", zegt Latifi. "Het halen van de WK-punten in Hongarije vorig jaar is een moment dat ik nooit zal vergeten."

Nyck de Vries maakt een goede kans op het tweede stoeltje bij Williams. De 27-jarige Fries verving in de Grote Prijs van Italië Alexander Albon die was opgenomen in het ziekenhuis en debuteerde voor Williams. Met de negende plaats haalde hij meteen 2 WK-punten. Teambaas Jost Capito van Williams was lyrisch over het optreden van De Vries. "Hij heeft voor ons in de simulator gezeten en we hebben altijd een stoeltje voor hem klaarstaan", zei Capito na de race in Monza.

AlphaTauri

De Vries, die ook reservecoureur is bij het Formule 1-team van Mercedes, wordt ook in verband gebracht met een stoeltje bij AlphaTauri, het zusterteam van Red Bull Racing. Daar zou hij de plek kunnen innemen van de Franse coureur Pierre Gasly, die waarschijnlijk vertrekt naar het F1-team Alpine.

Meer uit Sport

Ganna wint met Italië gemengde ploegentijdrit op WK wielrennen

MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.

1 uur geleden
Recordbedrag aan prijzengeld op EK atletiek 2028

LAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.

1 uur geleden
Skiër Hirscher na acht maanden weer op de sneeuw in Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.

3 uur geleden
Verstappen wil bij Grote Prijs Azerbeidzjan 'momentum' vasthouden

BAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.

7 uur geleden
Verstappen heeft Hadjar terug als teamgenoot bij GP Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.

8 uur geleden
Fenix-Premier Tech haalt wereldkampioene tijdrijden bij beloften

MONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.

9 uur geleden
Olympisch kampioene Oldenburg gaat weer roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.

10 uur geleden