Canadese brug na bijna zes dagen weer open
WINDSOR (ANP/RTR/AFP) - De Ambassador Bridge, de drukste grensovergang tussen Canada en de Verenigde Staten, is weer open. Dat meldt de exploitant van de brug die bijna zes dagen lang werd geblokkeerd door tegen coronamaatregelen demonstrerende truckers. De politie was zondagochtend al begonnen de brug te ontruimen. Daarbij werden verschillende arrestaties verricht. Ook werden voertuigen weggesleept.
De blokkade zorgde vooral bij de auto-industrie voor problemen, omdat de aanvoer van onderdelen stokte. Ongeveer een kwart van alle goederenhandel tussen Canada en de VS vindt plaats via de brug. Vrijdag oordeelde de rechter al dat de blokkade moest worden opgeheven. Maar kort na de vastgestelde deadline waren er juist meer demonstranten toegestroomd.
"De Ambassador Bridge is nu volledig open, waardoor de handel tussen de Canadese en de Amerikaanse economie weer vrij kan plaatsvinden," stelde de Detroit International Bridge Company echter maandagochtend (Nederlandse tijd) in een verklaring.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
9 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
9 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
10 uur geleden