Canadese brug na bijna zes dagen weer open
WINDSOR (ANP/RTR/AFP) - De Ambassador Bridge, de drukste grensovergang tussen Canada en de Verenigde Staten, is weer open. Dat meldt de exploitant van de brug die bijna zes dagen lang werd geblokkeerd door tegen coronamaatregelen demonstrerende truckers. De politie was zondagochtend al begonnen de brug te ontruimen. Daarbij werden verschillende arrestaties verricht. Ook werden voertuigen weggesleept.
De blokkade zorgde vooral bij de auto-industrie voor problemen, omdat de aanvoer van onderdelen stokte. Ongeveer een kwart van alle goederenhandel tussen Canada en de VS vindt plaats via de brug. Vrijdag oordeelde de rechter al dat de blokkade moest worden opgeheven. Maar kort na de vastgestelde deadline waren er juist meer demonstranten toegestroomd.
"De Ambassador Bridge is nu volledig open, waardoor de handel tussen de Canadese en de Amerikaanse economie weer vrij kan plaatsvinden," stelde de Detroit International Bridge Company echter maandagochtend (Nederlandse tijd) in een verklaring.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
8 uur geleden