Canadese brug na bijna zes dagen weer open
WINDSOR (ANP/RTR/AFP) - De Ambassador Bridge, de drukste grensovergang tussen Canada en de Verenigde Staten, is weer open. Dat meldt de exploitant van de brug die bijna zes dagen lang werd geblokkeerd door tegen coronamaatregelen demonstrerende truckers. De politie was zondagochtend al begonnen de brug te ontruimen. Daarbij werden verschillende arrestaties verricht. Ook werden voertuigen weggesleept.
De blokkade zorgde vooral bij de auto-industrie voor problemen, omdat de aanvoer van onderdelen stokte. Ongeveer een kwart van alle goederenhandel tussen Canada en de VS vindt plaats via de brug. Vrijdag oordeelde de rechter al dat de blokkade moest worden opgeheven. Maar kort na de vastgestelde deadline waren er juist meer demonstranten toegestroomd.
"De Ambassador Bridge is nu volledig open, waardoor de handel tussen de Canadese en de Amerikaanse economie weer vrij kan plaatsvinden," stelde de Detroit International Bridge Company echter maandagochtend (Nederlandse tijd) in een verklaring.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
5 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
8 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
11 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
11 uur geleden