Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canadese bond bereikt financieel akkoord met voetbalsters

Canadese bond bereikt financieel akkoord met voetbalsters

OTTAWA (ANP) - De Canadese voetbalbond heeft een tijdelijke financiële overeenkomst bereikt met het nationale vrouwenteam. Het akkoord volgde drie dagen na het vertrek van voorzitter Nick Bontis, die besloot op te stappen na aanhoudende kritiek.

De Canadese voetbalsters waren ontevreden omdat ze zich ongelijk behandeld voelden in vergelijking met het nationale mannenteam. "Dit gaat over respect, dit gaat over waardigheid en dit gaat over het gelijk trekken van de competitieve omgeving in een wereld die fundamenteel ongelijk is", zei Earl Cochrane, algemeen secretaris van de Canadese bond na het bereiken van het akkoord.

In de SheBelieves Cup deed Canada, regerend olympisch kampioen, onlangs mee onder protest. In de wedstrijd tegen de Verenigde Staten droegen de speelsters tijdens het spelen van de volksliederen paarse shirts met daarop de tekst Genoeg is genoeg.

Voormalig olympisch atleet Charmaine Crooks is inmiddels benoemd tot waarnemend voorzitter van de Canadese voetbalbond.

Meer uit Voetbal

Veurink hoopt op vollere stadions met vroegere wedstrijden

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.

2 uur geleden
Van Asten houdt 'onbeschrijflijk gevoel' over aan Oranje-debuut

BREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.

2 uur geleden
Veurink 'enorm trots' op spel en passie Oranje tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.

5 uur geleden
Gehavende Oranjevrouwen verrassen Frankrijk in WK-kwalificatie

BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.

6 uur geleden
Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

9 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

9 uur geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

17 uur geleden