Canadese bond bereikt financieel akkoord met voetbalsters
OTTAWA (ANP) - De Canadese voetbalbond heeft een tijdelijke financiële overeenkomst bereikt met het nationale vrouwenteam. Het akkoord volgde drie dagen na het vertrek van voorzitter Nick Bontis, die besloot op te stappen na aanhoudende kritiek.
De Canadese voetbalsters waren ontevreden omdat ze zich ongelijk behandeld voelden in vergelijking met het nationale mannenteam. "Dit gaat over respect, dit gaat over waardigheid en dit gaat over het gelijk trekken van de competitieve omgeving in een wereld die fundamenteel ongelijk is", zei Earl Cochrane, algemeen secretaris van de Canadese bond na het bereiken van het akkoord.
In de SheBelieves Cup deed Canada, regerend olympisch kampioen, onlangs mee onder protest. In de wedstrijd tegen de Verenigde Staten droegen de speelsters tijdens het spelen van de volksliederen paarse shirts met daarop de tekst Genoeg is genoeg.
Voormalig olympisch atleet Charmaine Crooks is inmiddels benoemd tot waarnemend voorzitter van de Canadese voetbalbond.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
12 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
16 uur geleden