Canadees bedrijf neemt offshoreactiviteiten NAM over
ASSEN (ANP) - Het Canadese energiebedrijf Tenaz Energy neemt de offshoreactiviteiten van de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) over. "Met deze overeenkomst krijgen de exploratie- en gasproductieactiviteiten van NAM op de Noordzee na ruim zestig jaar een nieuwe eigenaar", meldt de NAM.
De verkoop omvat de gasvelden, platforms en pijpleidingen op zee, inclusief de gasbehandelingsinstallatie in Den Helder met uitzondering van de gaswinning bij en op Ameland. Vorig jaar produceerden deze offshoregasvelden gezamenlijk 1,1 miljard kubieke meter gas, voldoende om een jaar lang bijna 1 miljoen Nederlandse huishoudens van gas te voorzien.
De bedrijven verwachten dat de overname binnen een jaar is afgerond.
De NAM blijft na de verkoop met de productie uit de kleine gasvelden op land, onder de Waddenzee en Ameland, "een relevante energiespeler" in Nederland. In 2023 produceerden deze gasvelden ruim 2 miljard kubieke meter gas. Tenaz zit al in Nederlandse offshoregasactiviteiten. Het bedrijf heeft belangen in enkele gasvelden in het Nederlandse deel van de Noordzee.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore heeft de verwachtingen voor het hele jaar verhoogd, na een eerste jaarhelft waarin het de omzet zag verdubbelen. De Nederlandse maritieme dienstverlener profiteerde onder meer van de verkoop van een groot drijvend platform (FPSO) aan olieproducent ExxonMobil. De FPSO One Guyana werd in februari voor ruim 2,3 miljard dollar verkocht.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Subsidie op een elektrische leaseauto is een gerichte manier om huishoudens met lage inkomens structureel te beschermen tegen vervoersarmoede als gevolg van stijgende brandstofprijzen. Dat stellen onderzoekers donderdag in economenblad ESB.
17 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Een federale rechter heeft woensdag een rechtszaak afgewezen die was aangespannen door een groep consumenten die de overname van Warner Bros. door Paramount aanvocht. Volgens de rechter hebben de eisers geen recht van spreken in de zaak.
30 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse industrieconcern Siemens heeft de winstverwachting voor dit jaar voor de tweede keer verhoogd, na sterke kwartaalcijfers. Het concern blijft profiteren van de forse investeringen van bedrijven in onder meer datacenters, die de rekenkracht leveren voor kunstmatige intelligentie (AI).
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, heeft een sterk financieel eerste halfjaar gedraaid. Het concern profiteerde van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel en boekte fors meer winst.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De bestedingen van huishoudens in Nederland zijn in juni met 1,7 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huishoudens kochten die maand vooral meer goederen. In mei groeide de consumptie met 2,2 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van ondernemers in de Nederlandse economie is duidelijk verbeterd aan het begin van het derde kwartaal vergeleken met een kwartaal eerder. Wel blijft de onzekerheid groot, vooral door geopolitieke ontwikkelingen zoals de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met andere organisaties.
2 uur geleden