Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canada zet grote stap richting WK voetbal

Canada zet grote stap richting WK voetbal

EDMONTON (ANP) - Canada is hard op weg om voor het eerst in 36 jaar weer deel te nemen aan het WK voetbal. Dankzij een 2-1-zege op Mexico pakte de ploeg de eerste plaats in de WK-kwalificatiegroep van Noord- en Midden-Amerika, nadat eerder de Verenigde Staten punten lieten liggen bij Jamaica (1-1). Ook Mexico stond nog boven de Canadezen die Cyle Larin twee keer zagen scoren.

De aanvaller van Besiktas scoorde voor en na de rust. Hector Herrera maakte in de 90e minuut de 2-1 voor de Mexicanen, bij wie Ajacied Edson Álvarez een kwartier voor tijd gewisseld werd. Het veld in Edmonton, waar de temperatuur rond de 8 graden onder nul lag, was voor het duel sneeuwvrij gemaakt.

De Verenigde Staten speelden gelijk bij Jamaica. Timothy Weah, zoon van oud-voetballer en nu Liberiaans president George Weah, had de Amerikanen in Kingston aan een vroege voorsprong geholpen waarna Michail Antonio, normaal spits van West Ham, al in de 22e minuut gelijkmaakte.

Canada heeft 16 punten uit acht duels, de Verenigde Staten volgen met 15. Mexico heeft er 14, net als Panama. Drie landen plaatsen zich rechtstreeks voor het WK.

Meer uit Voetbal

Van Hecke en Van de Ven verliezen weer met Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - Oranje-internationals Jan Paul van Hecke en Micky van de Ven hebben met Tottenham Hotspur weer een nederlaag geleden in de Engelse competitie. In het eigen stadion werd het zaterdag 3-2 voor Aston Villa. Van Hecke maakte wel een doelpunt.

56 minuten geleden
Vrouwen-Bundesliga vanaf 2027 onafhankelijk van mannencompetitie

FRANKFURT (ANP) - De Duitse vrouwenvoetbalcompetitie wordt vanaf het seizoen 2027/2028 organisatorisch onafhankelijk van de mannencompetitie. Daarvoor heeft de Duitse voetbalbond (DFB) vrijdag in een buitengewone vergadering toestemming gegeven.

6 uur geleden
AS Monaco na late zege op Lens bovenaan in Frankrijk

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.

18 uur geleden
Bayern München haalt uit tegen Union Berlin, Saibari scoort

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.

18 uur geleden
Koploper Heracles Almelo lijdt bij Almere City eerste nederlaag

ALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.

19 uur geleden
FC Groningen boekt tegen PEC Zwolle eerste zege na een maand

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.

19 uur geleden
Weghorst zag al aankomen dat Xavi hem buiten selectie zou laten

ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.

21 uur geleden