Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canada, VS en VK leggen sancties op aan junta in Myanmar

Canada, VS en VK leggen sancties op aan junta in Myanmar

OTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada, de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben sancties opgelegd aan leden en bondgenoten van de junta in Myanmar. In een verklaring zegt Canada dat de drie landen samen hebben besloten om sancties op te leggen.

Het Verenigd Koninkrijk legt sancties op aan het bedrijf Myanmar Gems Enterprise. Zo moet een belangrijke bron van inkomsten worden weggenomen. De VS en Canada hebben onder meer een aantal leden van regering en de legerleiding gesanctioneerd.

Eerder legden meerdere landen ook al sancties op aan de militaire regering van Myanmar. Op 1 februari nam de legerleiding de macht over in het Aziatische land. De democratisch gekozen regering werd gevangengenomen. Volgens de legerleiding is dit gedaan vanwege fraude bij de verkiezingen, maar daar zijn geen bewijzen van. De legerpartij verloor flink bij de stembusgang eind vorig jaar.

In Myanmar zijn sinds de staatsgreep grote protesten uitgebroken. Die worden hardhandig neergeslagen door ordetroepen, zoals het leger en de politie. Meer dan 780 burgers zijn gedood.

Meer uit Buitenland

Nobelprijswinnaar Machado raakte gewond bij vertrek uit Venezuela

OSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is gewond geraakt bij haar vertrek uit Venezuela, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van de Noorse krant Aftenposten. Het letsel zou zijn ontstaan toen ze het land vorige week in een kleine vissersboot verliet op weg naar Oslo om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te nemen.

49 minuten geleden
Servische minister vervolgd om omstreden hotelplan

BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische minister van Cultuur wordt vervolgd voor vermeende onregelmatigheden rond de komst van een hotelcomplex. Dat moet worden gebouwd op de plek van een voormalig legerhoofdkwartier en er zou sprake zijn van misstanden bij het intrekken van de beschermde status van die locatie.

56 minuten geleden
Duitsland en Oekraïne gaan nauwer samenwerken op defensiegebied

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan intensiever samenwerken op het gebied van defensie, zo staat in een tienpuntenplan dat Berlijn maandag presenteerde tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

1 uur geleden
Gesprekken tussen Oekraïne en VS in Berlijn zijn klaar

BERLIJN (ANP/RTR) - De vredesgesprekken tussen de delegaties uit Oekraïne en de VS in Berlijn zijn afgerond, laat het kantoor van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky weten.

1 uur geleden
Slechts 35 deelnemers voor jubilerend Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Volgend jaar doen 35 landen mee aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat heeft de organiserende European Broadcasting Union maandag aangekondigd. Dat is het laagste aantal deelnemende landen sinds de invoering van halve finales in 2004 bij het Eurovisie Songfestival, dat volgend jaar zijn 70e editie viert.

1 uur geleden
AfD-parlementslid aangeklaagd om brengen Hitlergroet

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie in Berlijn heeft AfD-parlementslid Matthias Moosdorf aangeklaagd, omdat hij de Hitlergroet zou hebben gebracht in de Bondsdag. Dit zou in 2023 in de garderobe zijn gebeurd bij het begroeten van een partijgenoot. Het brengen van de Hitlergroet is volgens de Duitse wet verboden.

1 uur geleden
EU stuurt acht vliegtuigen met hulpmiddelen naar Soedan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt acht vliegtuigen met hulpgoederen naar Soedan vanwege het gewapende conflict in de regio Darfur. De eerste vlucht met 100 ton aan water, verzorgingsmiddelen en medicijnen is vrijdag afgeleverd. De overige vluchten vertrekken in december en januari.

3 uur geleden