Canada verslaat Australië in finale en pakt zijn eerste Daviscup
MALAGA (ANP) - Canada heeft ten koste van Australië voor de eerste keer de Daviscup gewonnen. Félix Auger-Aliassime, de nummer 6 van de wereld, trok de overwinning voor zijn land over de streep nadat Denis Shapovalov de eerste partij in de finale al had gewonnen.
Oranje had Canada in maart nog verslagen om een plek in de Finals, maar het land mocht alsnog naar het eindtoernooi in Málaga na de uitsluiting van Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne. Australië, dat al 28 keer het landentoernooi won, was eerder deze week in de kwartfinales te sterk voor de Nederlandse tennissers.
Auger-Aliassime versloeg Alex de Minaur, die achttien plekken lager staat op de wereldranglijst, met 6-3 6-4 in Spanje. De 22-jarige Canadees brak zijn tegenstander in de eerste set bij een voorsprong van 4-3 en maakte het daarna op eigen service af op zijn eerste setpunt. In de tweede set was de break van Auger-Aliassime al in de derde game een feit, waarna De Minaur niet meer kon terugkomen. De Canadees benutte zijn eerste wedstrijdpunt mede dankzij De Minaur, die de bal uit sloeg.
Shapovalov was even eerder al met 6-2 6-4 te sterk voor Thanasi Kokkinakis. Shapovalov, de nummer 18 van de wereldranglijst, begon sterk en liep uit naar een 4-0-voorsprong in de eerste set. Die achterstand kwam Kokkinakis, de mondiale nummer 95, niet te boven. In de tweede set pakte de Canadees een dubbele break en mocht op 5-2 voor de wedstrijd serveren. Hij verloor echter zijn eigen opslagbeurt en zag Kokkinakis ook terugkomen tot 5-4. Op zijn tweede matchpoint maakte Shapovalov het alsnog af.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière pole position veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
14 minuten geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
2 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
20 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
1 dag geleden