Canada verslaat Australië in finale en pakt zijn eerste Daviscup
MALAGA (ANP) - Canada heeft ten koste van Australië voor de eerste keer de Daviscup gewonnen. Félix Auger-Aliassime, de nummer 6 van de wereld, trok de overwinning voor zijn land over de streep nadat Denis Shapovalov de eerste partij in de finale al had gewonnen.
Oranje had Canada in maart nog verslagen om een plek in de Finals, maar het land mocht alsnog naar het eindtoernooi in Málaga na de uitsluiting van Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne. Australië, dat al 28 keer het landentoernooi won, was eerder deze week in de kwartfinales te sterk voor de Nederlandse tennissers.
Auger-Aliassime versloeg Alex de Minaur, die achttien plekken lager staat op de wereldranglijst, met 6-3 6-4 in Spanje. De 22-jarige Canadees brak zijn tegenstander in de eerste set bij een voorsprong van 4-3 en maakte het daarna op eigen service af op zijn eerste setpunt. In de tweede set was de break van Auger-Aliassime al in de derde game een feit, waarna De Minaur niet meer kon terugkomen. De Canadees benutte zijn eerste wedstrijdpunt mede dankzij De Minaur, die de bal uit sloeg.
Shapovalov was even eerder al met 6-2 6-4 te sterk voor Thanasi Kokkinakis. Shapovalov, de nummer 18 van de wereldranglijst, begon sterk en liep uit naar een 4-0-voorsprong in de eerste set. Die achterstand kwam Kokkinakis, de mondiale nummer 95, niet te boven. In de tweede set pakte de Canadees een dubbele break en mocht op 5-2 voor de wedstrijd serveren. Hij verloor echter zijn eigen opslagbeurt en zag Kokkinakis ook terugkomen tot 5-4. Op zijn tweede matchpoint maakte Shapovalov het alsnog af.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
16 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
20 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geleden