Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canada verbiedt TikTok op telefoons van regering

Canada verbiedt TikTok op telefoons van regering

OTTAWA (ANP/RTR) - Medewerkers van de Canadese regering mogen de app TikTok niet meer gebruiken op telefoons en andere apparaten die zij van hun werkgever hebben gekregen. Het besluit is genomen voor de cyberveiligheid en gaat dinsdag in.

Er zijn bij de Canadese regering zorgen over de manier waarop de uit China afkomstige app gegevens van gebruikers verzamelt. Daarmee zou toegang ontstaan tot de inhoud van telefoons. Er wordt gesproken van een "onacceptabel risico" voor de privacy en veiligheid. Het socialemediaplatform wordt daarom uit voorzorg automatisch van de apparaten verwijderd en geblokkeerd.

TikTok zegt teleurgesteld te zijn omdat het verbod is ingevoerd "zonder specifieke beveiligingsproblemen aan te halen of contact op te nemen met het bedrijf om voorafgaand aan de beslissing zorgen te bespreken".

Het Canadese besluit volgt kort nadat de Europese Commissie met een soortgelijk verbod kwam. In de Verenigde Staten geldt een TikTok-verbod sinds vorig jaar op apparaten van de landelijke overheid. Ook in andere landen, waaronder Nederland, wordt overwogen om TikTok op werktelefoons van regeringspersoneel te verbieden.

Meer uit Buitenland

Pakistan bedankt Trump voor bereidheid bestand te verlengen

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.

6 uur geleden
Brits parlement akkoord met levenslang rookverbod voor generaties

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.

7 uur geleden
Trump verlengt bestand met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.

7 uur geleden
Iraanse minister haalt uit naar VS in aanloop naar einde bestand

TEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.

8 uur geleden
Libanon vraagt om half miljard euro voor humanitaire crisis

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.

9 uur geleden
Iran ontkent plannen voor executie van acht vrouwen

TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.

10 uur geleden
Niet genoeg steun in EU voor opschorting deel verdrag met Israël

LUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.

10 uur geleden