Canada verbiedt TikTok op telefoons van regering
OTTAWA (ANP/RTR) - Medewerkers van de Canadese regering mogen de app TikTok niet meer gebruiken op telefoons en andere apparaten die zij van hun werkgever hebben gekregen. Het besluit is genomen voor de cyberveiligheid en gaat dinsdag in.
Er zijn bij de Canadese regering zorgen over de manier waarop de uit China afkomstige app gegevens van gebruikers verzamelt. Daarmee zou toegang ontstaan tot de inhoud van telefoons. Er wordt gesproken van een "onacceptabel risico" voor de privacy en veiligheid. Het socialemediaplatform wordt daarom uit voorzorg automatisch van de apparaten verwijderd en geblokkeerd.
TikTok zegt teleurgesteld te zijn omdat het verbod is ingevoerd "zonder specifieke beveiligingsproblemen aan te halen of contact op te nemen met het bedrijf om voorafgaand aan de beslissing zorgen te bespreken".
Het Canadese besluit volgt kort nadat de Europese Commissie met een soortgelijk verbod kwam. In de Verenigde Staten geldt een TikTok-verbod sinds vorig jaar op apparaten van de landelijke overheid. Ook in andere landen, waaronder Nederland, wordt overwogen om TikTok op werktelefoons van regeringspersoneel te verbieden.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
3 uur geledenWASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.
3 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.
4 uur geleden