
Canada stuurt twee oorlogsschepen naar Haïti
OTTAWA (ANP/AFP) - Twee Canadese oorlogsschepen gaan patrouilleren voor de kust van Haïti. Premier Justin Trudeau maakte donderdag bekend dat Canada de schepen stuurt om de nationale politie van Haïti te ondersteunen in de strijd tegen bendes die het land in hun greep houden.
Trudeau gaf aan te hopen dat de aanwezigheid van de vaartuigen voor de kust van Port-au-Prince de bendes zal afschrikken. Daarnaast zal de bemanning van de oorlogsschepen als taak hebben te patrouilleren en informatie te verzamelen. De premier zei zich ernstige zorgen te maken na een gesprek met zijn Haïtiaanse ambtgenoot Ariel Henry. "Haïti heeft op het moment te maken met onophoudelijk ganggeweld, politieke onrust en corruptie", aldus Trudeau, die in zijn toespraak een "klein aantal machtige families" verantwoordelijk hield voor de situatie in het land.
Vorige week luidde de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Türk, de noodklok over Haïti. Hij riep de internationale gemeenschap op om een vredesmacht op te zetten voor het land en "deze nachtmerrie" te beëindigen. Trudeau gaf donderdag aan samen te werken met bondgenoten om de "Haïtiaanse elite" meer sancties op te leggen en zegde 12,3 miljoen Canadese dollar (ruim 8,5 miljoen euro) toe voor humanitaire hulp voor Haïti en 10 miljoen Canadese dollar (bijna 7 miljoen euro) voor hulp aan migranten in de regio.
Meer uit Buitenland
LISSABON (ANP) - Bij het tramongeval in de Portugese hoofdstad zijn 23 mensen gewond geraakt, van wie vijf ernstig. Onder hen is ook een driejarig kind, melden Portugese media op gezag van de politie. Volgens de autoriteiten is dit de definitieve balans van het aantal gewonden na de ontsporing, waarbij zeker vijftien doden vielen.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Het parlement van Texas heeft een wet aangenomen die burgers toestaat artsen, distributeurs en farmaceuten aan te klagen die abortuspillen voorschrijven of naar de staat sturen, melden Amerikaanse media. Succesvolle aanklagers krijgen minimaal 100.000 dollar (ruim 85.000 euro) schadevergoeding.
2 uur geledenLISSABON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de ontspoorde kabeltram in Lissabon is opgelopen tot vijftien, melden de hulpdiensten. Er zijn zo'n achttien gewonden. Volgens CNN Portugal zijn vijf van hen er ernstig aan toe. De regering heeft voor donderdag een dag van nationale rouw afgekondigd.
10 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - In de Portugese hoofdstad Lissabon is een iconische kabeltram ontspoord. Daarbij zijn volgens CNN Portugal zeker drie doden gevallen en twintig mensen gewond geraakt.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - De Europese leiders die donderdag met elkaar gaan praten over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zullen na afloop van dat gesprek bellen met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het kantoor van de Franse president Emmanuel Macron. De leden van de zogeheten coalitie van bereidwillige landen komen in Parijs samen om onder anderen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky te overleggen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft in het Witte Huis zijn Poolse ambtgenoot Karol Nawrocki ontvangen. De conservatieve Nawrocki kon tijdens de presidentsverkiezingen van begin juni rekenen op de steun van Trump en won die met ruim de helft van de stemmen.
14 uur geledenBONN (ANP) - Veruit de meeste landen op de wereld hebben nog altijd niet voldaan aan hun plicht om hun klimaatambities van een update te voorzien en in te leveren bij de VN. Simon Stiell, de chef van VN-klimaatorganisatie UNFCCC, heeft landen die dralen in een brief gemaand hun plannen "zo snel mogelijk" in te leveren. Hij noemt de klimaatplannen van landen "krachtige motoren voor economische groei en een betere levensstandaard en de hoeksteen van het gevecht van de mensheid tegen de wereldwijde klimaatcrisis".
18 uur geleden