Canada: stuur zwarte dozen ramptoestel naar Frankrijk
OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese premier Justin Trudeau wil dat de zwarte dozen van het boven Iran neergehaalde passagiersvliegtuig naar Frankrijk worden gestuurd. Iran beschikt volgens hem niet over de technische expertise of de apparatuur om die snel te onderzoeken.
Trudeau stelde dat er maar een paar landen zijn, "waaronder Frankrijk", met laboratoria waar de zwarte dozen goed uitgelezen kunnen worden. De Fransen hebben hun diensten aangeboden en volgens de Canadese leider "begint er consensus te ontstaan" dat de beschadigde zwarte dozen daar ook naartoe gestuurd moeten worden.
Door de vliegramp kwamen zeker 57 Canadezen om het leven. Iran heeft toegegeven dat het toestel met 176 inzittenden door een misverstand uit de lucht is geschoten. Niemand overleefde de ramp.
Trudeau zei in Ottawa dat hij verwacht dat de Iraniërs de slachtoffers schadeloos gaan stellen, maar in de tussentijd komt zijn regering alvast met een tegemoetkoming. Gezinnen van Canadese slachtoffers krijgen volgens de premier 25.000 Canadese dollar (ruim 17.000 euro). Ze kunnen dat geld gebruiken voor de begrafenissen, om naar Iran te reizen of voor andere uitgaven.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
31 minuten geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
4 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
10 uur geleden