Canada staakt ondersteuning beveiliging Harry en Meghan
TORONTO (ANP) - Canada stopt met het beveiligen van prins Harry en Meghan Markle. Dat komt omdat het echtpaar een stap terug heeft gedaan binnen de Britse koninklijke familie.
De Britse autoriteiten vroegen Canada vorig jaar om hulp bij de beveiliging van het stel. "Die ondersteuning wordt in de komende weken gestaakt, vanwege hun nieuwe status", meldt minister Bill Blair van Openbare Veiligheid volgens omroep CBC.
Harry en Meghan brengen veel tijd door in Canada, vorig jaar nog als volwaardige leden van het Britse koningshuis. Dat betekent volgens de minister dat zijn land verplicht was te helpen bij de beveiliging van de hooggeplaatste gasten.
Experts schatten dat het tientallen miljoenen dollars per jaar kost om het stel te bewaken. Lobbygroep Canadian Taxpayers Federation eiste dat daar geen Canadees belastinggeld aan wordt uitgegeven. Een petitie met die eis is volgens CBC 80.000 keer ondertekend.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Duitsland houdt Rusland verantwoordelijk voor de drones met explosieven die op en rond het vliegveld van Leipzig zijn gevonden. De "hybride aanval" past in een patroon van eerdere Russische aanvallen, zegt de regering in Berlijn. Betrokkenen bij de aanval werkten in opdracht van Russische diensten, zou uit onderzoek zijn gebleken. Voor straf sluit Duitsland onder meer het consulaat in Bonn en het Ruslandhuis in Berlijn.
21 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham heeft tijdens zijn eerste toespraak in het parlement eer betuigd aan zijn voorganger Keir Starmer. Die maakte dinsdag bekend dat hij zich terugtrekt uit de politiek en zijn zetel voor Labour opgeeft.
46 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Mannen ouder dan 55 komen in Denemarken binnenkort niet langer in aanmerking voor vruchtbaarheidsbehandelingen binnen het zorgstelsel. Dit vanwege de gezondheidsrisico's voor kinderen die bijvoorbeeld via ivf-behandeling worden verwekt met zaad van oudere mannen. Denemarken is daarmee het eerste land ter wereld dat een dergelijke beperking introduceert voor mannen. De maatregel moet ingaan per januari.
1 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin bedankt voor het standpunt van Rusland in de Iranoorlog. Hij zei dat Moskou en Teheran samen weerstand kunnen bieden aan het "unilateralisme" van de Verenigde Staten.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse oud-premier Keir Starmer geeft zijn zetel in het Britse Lagerhuis op. Tegen de lokale krant Camden New Journal (CNJ) zegt de oud-premier dat het voor hem tijd was "het stokje door te geven aan een opvolger". Starmer zat in het Lagerhuis als afgevaardigde namens het Londense kiesdistrict Holborn and St Pancras.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Haakon, de nieuwe koning van Noorwegen, heeft de eed afgelegd ten overstaan van het Noorse parlement. De vorst hield daarna een korte toespraak waarin hij verklaarde dat hij en zijn vrouw koningin Mette-Marit zich volledig zullen inzetten voor het land, melden Noorse media.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De zomer van 2026 was de heetste zomer ooit in België, blijkt uit gegevens van weerbureau KMI. Met een gemiddelde temperatuur van 20,3 graden werd het vorige record uit 2018 (19,9 graden) ruimschoots overtroffen.
4 uur geleden