Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canada staakt ondersteuning beveiliging Harry en Meghan

Canada staakt ondersteuning beveiliging Harry en Meghan

TORONTO (ANP) - Canada stopt met het beveiligen van prins Harry en Meghan Markle. Dat komt omdat het echtpaar een stap terug heeft gedaan binnen de Britse koninklijke familie.

De Britse autoriteiten vroegen Canada vorig jaar om hulp bij de beveiliging van het stel. "Die ondersteuning wordt in de komende weken gestaakt, vanwege hun nieuwe status", meldt minister Bill Blair van Openbare Veiligheid volgens omroep CBC.

Harry en Meghan brengen veel tijd door in Canada, vorig jaar nog als volwaardige leden van het Britse koningshuis. Dat betekent volgens de minister dat zijn land verplicht was te helpen bij de beveiliging van de hooggeplaatste gasten.

Experts schatten dat het tientallen miljoenen dollars per jaar kost om het stel te bewaken. Lobbygroep Canadian Taxpayers Federation eiste dat daar geen Canadees belastinggeld aan wordt uitgegeven. Een petitie met die eis is volgens CBC 80.000 keer ondertekend.

Meer uit Buitenland

Spaanse premier kondigt drie dagen van rouw af om treinongeval

URDA (ANP/AFP) - Spanje houdt drie dagen van nationale rouw vanwege het dodelijke treinongeval ten zuiden van Madrid. Dat zei premier Pedro Sánchez in Urda, de plaats van het ongeluk waar hij met zijn binnenlandminister Fernando Grande-Marlaska Gómez naartoe is gereisd.

13 minuten geleden
El País: 68 doden bij treinongeluk in Spanje

MADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn 68 mensen omgekomen, meldt de Spaanse krant El País. 58 gewonden zijn opgenomen in een ziekenhuis, 15 daarvan zouden in kritieke toestand verkeren.

20 minuten geleden
Spaanse minister: toestaan doorrijden trein onverklaarbaar

URDA (ANP/RTR) - De trein die woensdagochtend op een andere trein botste in Spanje had daarvoor onterecht toestemming gekregen om verder te rijden, zei transportminister Óscar Puente op een persconferentie. Volgens hem was de trein even daarvoor stil komen te staan vanwege een seinstoring en is het "onverklaarbaar" dat die daarna toch zijn reis mocht hervatten.

46 minuten geleden
Russische buitenlandminister bij G20-vergadering in VS

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister Sergej Lavrov schuift eind deze week aan bij de vergadering van buitenlandministers van de G20 in de Verenigde Staten. De VS, dit jaar voorzitter van de groep van twintig grote economieën, hadden Rusland uitgenodigd.

1 uur geleden
Braziliaanse oud-presidentskandidaat Bolsonaro geland in Florida

MIAMI (ANP/AFP) - Het vliegtuig met daarin de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro is geland in Miami in de Amerikaanse staat Florida. Daar verliet hij het toestel met zijn vrouw en twee dochters, aldus journalisten van persbureau AFP ter plaatse.

1 uur geleden
President Herzog: nieuwe verkiezingen moeten worden voorkomen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in een video gezegd dat alles in het werk gesteld moet worden om nieuwe verkiezingen in het land te voorkomen, al zal het niet eenvoudig worden een coalitie te vormen.

2 uur geleden
Spaanse premier Sánchez naar plaats treinongeval

MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez is onderweg naar de plaats van het dodelijke treinongeval in de provincie Toledo, schrijft El País. Hij wil ter plaatse meer te weten komen over wat er precies is gebeurd en hoe de situatie zich ontwikkelt.

2 uur geleden