Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canada staakt ondersteuning beveiliging Harry en Meghan

Canada staakt ondersteuning beveiliging Harry en Meghan

TORONTO (ANP) - Canada stopt met het beveiligen van prins Harry en Meghan Markle. Dat komt omdat het echtpaar een stap terug heeft gedaan binnen de Britse koninklijke familie.

De Britse autoriteiten vroegen Canada vorig jaar om hulp bij de beveiliging van het stel. "Die ondersteuning wordt in de komende weken gestaakt, vanwege hun nieuwe status", meldt minister Bill Blair van Openbare Veiligheid volgens omroep CBC.

Harry en Meghan brengen veel tijd door in Canada, vorig jaar nog als volwaardige leden van het Britse koningshuis. Dat betekent volgens de minister dat zijn land verplicht was te helpen bij de beveiliging van de hooggeplaatste gasten.

Experts schatten dat het tientallen miljoenen dollars per jaar kost om het stel te bewaken. Lobbygroep Canadian Taxpayers Federation eiste dat daar geen Canadees belastinggeld aan wordt uitgegeven. Een petitie met die eis is volgens CBC 80.000 keer ondertekend.

Meer uit Buitenland

VS noemt overleg met Rusland over oorlog Oekraïne constructief

WASHINGTON (ANP/RTR) - De gesprekken tussen de Russische gezant Kirill Dmitriëv en Amerikaanse functionarissen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne waren "constructief", aldus een Amerikaanse functionaris. Tijdens de ontmoeting zijn ook potentiële energie-initiatieven tussen de Verenigde Staten en Rusland na de oorlog besproken.

12 minuten geleden
Veertig arrestaties bij scholierenprotesten in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Bij scholierenprotesten in Frankrijk zijn veertig manifestanten aangehouden, volgens het ministerie van Onderwijs. Bij acties rond bijna 340 onderwijsinstellingen zijn tien gewonden gevallen onder leerlingen en schoolpersoneel.

56 minuten geleden
Spaanse regering wil huurders beter beschermen met maatregelen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse regering wil huurders beter beschermen tegen de huizencrisis in het land. De regering wil daarom huurcontracten automatisch laten verlengen en een verbod op huisuitzettingen invoeren. Dit meldt gezondheidsminister Mónica García. Door het gefragmenteerde Spaanse parlement is het nog de vraag of de minderheidscoalitie voldoende steun kan krijgen voor de maatregelen.

1 uur geleden
Steun voor Estland na claim over brandstichting door Rusland

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Meerdere Europese bondgenoten betuigen steun aan Estland nadat het land Rusland beschuldigde van brandstichting bij een dronefabrikant. Ook laten ze weten dat hun steun aan Oekraïne standhoudt.

2 uur geleden
Dode en gewonden bij aanval op school in Slowakije

BRATISLAVA (ANP/AFP/DPA) - Slowakije is opnieuw opgeschrikt door een dodelijke steekpartij op een school. De politie meldt dat de verdachte een leerling van 13 is.

2 uur geleden
Rusland klaagt bij NAVO over 'bedreigen' Kaliningrad

BRUSSEL (ANP) - Rusland heeft zijn beklag gedaan bij de NAVO over volgens het Kremlin dreigende taal en manoeuvres tegen de Russische exclave Kaliningrad. De NAVO zegt de klacht te hebben ontvangen, maar dat die misplaatst is.

2 uur geleden
Brussel wil plotselinge pieken asielzoekers aanpakken

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een vijfpuntenplan opgesteld om sneller en flexibeler te kunnen optreden tegen de plotselinge aankomst van grote aantallen asielzoekers, zoals deze zomer in de Spaanse exclave Ceuta. Doel van het plan is het versterken van de veiligheid van de EU-buitengrenzen.

3 uur geleden