Canada kondigt vergeldingstarieven op Amerikaanse producten aan
OTTAWA (ANP/AFP/RTR) - De Canadese premier Justin Trudeau heeft aangekondigd dat Canada vanaf dinsdag 4 februari vergeldende importtarieven van 25 procent zal invoeren voor bepaalde Amerikaanse producten. Die producten hebben een totale waarde van ruim 106 miljard Amerikaanse dollar (circa 102 miljard euro), zei hij.
Ongeveer een vijfde van de vergeldingstarieven gaat vanaf dinsdag al in, zei Trudeau, de rest volgt over drie weken.
De maatregelen volgen op de aankondiging van de Amerikaanse regering dat zij vanaf dinsdag importheffingen van 25 procent op Canadese goederen zal invoeren en van 10 procent op Canadese energie. Trudeau zei eerder in een reactie: "We hadden dit niet gewild, maar Canada is voorbereid."
Eigen producten kopen
Trudeau waarschuwde in zijn toespraak dat de door Canada aangekondigde invoertarieven de Verenigde Staten zullen schaden. Hij moedigde Canadezen verder aan om vanaf nu vooral Canadese producten te kopen en in eigen land op vakantie te gaan in plaats van naar de VS.
De premier zei dat er nog wordt gekeken naar een aantal andere maatregelen, bijvoorbeeld met betrekking tot de uitvoer van kritieke mineralen naar de VS, de aanschaf van energie uit dat land en de invulling van andere economische samenwerkingsverbanden.
Mexico
Ook de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum liet zaterdag weten dat zij opdracht heeft gegeven om tegenmaatregelen te treffen tegen de VS. Zij zei dat die zowel heffingen op Amerikaanse producten zullen inhouden als andere maatregelen. Voor producten uit Mexico voeren de VS dinsdag ook importheffingen van 25 procent in.
Meer uit Financieel
PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
2 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
6 uur geledenGENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
7 uur geleden