Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canada komt met nieuw steunpakket van 1,6 miljard voor Oekraïne

Canada komt met nieuw steunpakket van 1,6 miljard voor Oekraïne

HALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.

Zelensky praat in Canada met Carney en reist zondag door naar de Verenigde Staten voor een ontmoeting met president Donald Trump. Zaterdagavond heeft hij eerst nog een telefonisch overleg met Europese bondgenoten op de agenda.

Zelensky sprak vrijdag de hoop uit dat er snel een staakt-het-vuren met Rusland kan komen, maar de verwachtingen werden daarna getemperd door de Amerikanen en de Russen. De drie partijen zijn nog niet op alle vlakken akkoord over de voorwaarden voor een bestand.

Meer uit Buitenland

Leider Arabische alliantie: Netanyahu wegkrijgen met samenwerking

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De voorman van de Arabische Gezamenlijke Lijst, Yousef Jabareen, pleit voor een "oprecht Joods-Arabisch partnerschap" om premier Benjamin Netanyahu weg te krijgen. De Arabische partijen stevenen af op een recordaantal zetels, waarmee ze mogelijk een beslissende rol bij de coalitievorming kunnen spelen.

16 minuten geleden
Blok Netanyahu blijft na tellen 85 procent van de stemmen aan kop

JERUZALEM (ANP) - Het blok van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaat na het tellen van 84,5 procent van de stemmen nog altijd aan kop, aldus nieuwssite Times of Israel. Maar de regeringspartijen lijken niet af te stevenen op een meerderheid.

24 minuten geleden
Vermoedelijk vliegtuig Bolsonaro verlaat Ecuador na tussenstop

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - Het vliegtuig dat de Braziliaanse senator en oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro en zijn gezin zou vervoeren, heeft een korte tussenstop gemaakt in Guayaquil in Ecuador. De eindbestemming is niet bekend.

47 minuten geleden
Tientallen doden door treinongeluk in Spanje

MADRID (ANP) - Bij een treinongeval in Spanje zijn woensdag tientallen doden gevallen. Het regiobestuur van Castilië-La Mancha zegt dat zeker dertig mensen zijn omgekomen. Verschillende media, waaronder dagblad La Vanguardia en de krant ABC, meldden eerder al zeker 46 doden.

1 uur geleden
Linkse oppositieleider voor samenwerking met Arabische partijen

TEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.

2 uur geleden
Argentinië: Bolsonaro op weg naar Ecuador

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.

3 uur geleden
Verkiezingen Israël: regeringsblok Netanyahu blijft aan kop

JERUZALEM (ANP) - Met meer dan 70 procent van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 54 zetels. Dat meldt The Times of Israel rond 09.00 uur Nederlandse tijd.

5 uur geleden