Canada herstelt van overstromingen, nieuwe buien op komst
VANCOUVER (ANP) - Het westen van Canada krabbelt weer op nadat het vorige week werd getroffen door zware regenval en overstromingen. De meeste wegen zijn weer begaanbaar, winkels zijn bevoorraad en gasleidingen zijn gerepareerd, maar de provincie British Colombia is nog niet van het slechte weer verlost. Autoriteiten waarschuwen opnieuw voor zware regenbuien.
De eerste buien ontstaan deze week en de regen houdt zeker aan tot het weekend, voorspellen meteorologen. Mogelijk blijft het ook begin volgende week nog "zeer nat".
Hulpverleners zijn nog altijd in het gebied om de getroffenen te helpen. Duizenden mensen moesten vorige week hun huizen uit vanwege aardverschuivingen en overstromingen. Veel wegen raakten beschadigd en onbegaanbaar en verschillende gebieden in de regio liepen onder water. "Onze reactie op deze noodsituatie is nog steeds aan de gang en dat zal nog geruime tijd duren", zei vice-premier Mike Farnworth over de wederopbouw maandag in een verklaring. "Nu er meer regen valt in het zuiden van British Colombia, ook voor de zwaar getroffen Fraser Valley, moeten we waakzaam blijven."
Noodtoestand
Voor de inwoners werden reis- en brandstofbeperkingen ingesteld vanwege bevoorradingsproblemen na de grote overstromingen. "We vragen mensen niet door zwaar getroffen gebieden te reizen - voor hun eigen welzijn, maar ook om ervoor te zorgen dat de brandstof die we hebben naar de diensten gaat die mensen nodig hebben in deze tijd van crisis", zei Farnworth toen op een persconferentie.
In de provincie werd de noodtoestand uitgeroepen, omdat in 48 uur tijd evenveel regen viel als normaal in een maand. Dat fenomeen staat bekend als een "atmosferische rivier". Minstens vier mensen zijn door het noodweer overleden.
Meer uit Buitenland
SODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
7 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
8 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
10 uur geleden