Canada herstelt van overstromingen, nieuwe buien op komst
VANCOUVER (ANP) - Het westen van Canada krabbelt weer op nadat het vorige week werd getroffen door zware regenval en overstromingen. De meeste wegen zijn weer begaanbaar, winkels zijn bevoorraad en gasleidingen zijn gerepareerd, maar de provincie British Colombia is nog niet van het slechte weer verlost. Autoriteiten waarschuwen opnieuw voor zware regenbuien.
De eerste buien ontstaan deze week en de regen houdt zeker aan tot het weekend, voorspellen meteorologen. Mogelijk blijft het ook begin volgende week nog "zeer nat".
Hulpverleners zijn nog altijd in het gebied om de getroffenen te helpen. Duizenden mensen moesten vorige week hun huizen uit vanwege aardverschuivingen en overstromingen. Veel wegen raakten beschadigd en onbegaanbaar en verschillende gebieden in de regio liepen onder water. "Onze reactie op deze noodsituatie is nog steeds aan de gang en dat zal nog geruime tijd duren", zei vice-premier Mike Farnworth over de wederopbouw maandag in een verklaring. "Nu er meer regen valt in het zuiden van British Colombia, ook voor de zwaar getroffen Fraser Valley, moeten we waakzaam blijven."
Noodtoestand
Voor de inwoners werden reis- en brandstofbeperkingen ingesteld vanwege bevoorradingsproblemen na de grote overstromingen. "We vragen mensen niet door zwaar getroffen gebieden te reizen - voor hun eigen welzijn, maar ook om ervoor te zorgen dat de brandstof die we hebben naar de diensten gaat die mensen nodig hebben in deze tijd van crisis", zei Farnworth toen op een persconferentie.
In de provincie werd de noodtoestand uitgeroepen, omdat in 48 uur tijd evenveel regen viel als normaal in een maand. Dat fenomeen staat bekend als een "atmosferische rivier". Minstens vier mensen zijn door het noodweer overleden.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
15 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
2 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor altijd met "een heel sterke" strijdmacht in Europa, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. De VS zullen zich meer op de concurrentiestrijd met China richten en meer aan Europa zelf overlaten, maar gaan volgens hem niet weg.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - De geopolitieke onrust drukt zijn stempel op de Noordzeetop, die oorspronkelijk vooral over windenergie op zee ging. Maar "we kunnen het tegenwoordig niet hebben over energie zonder ook veiligheid te bespreken", zei de Deense premier Mette Frederiksen op de internationale bijeenkomst in Hamburg.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán zegt dat zijn regering de ambassadeur van Oekraïne gaat ontbieden omdat de Oekraïense regering zou proberen zich te bemoeien met de Hongaarse parlementsverkiezingen van 12 april. Hij meldt dat in een video op Facebook. De premier staat in de peilingen achter op zijn grote rivaal Peter Magyar.
2 uur geleden