
Canada herstelt van overstromingen, nieuwe buien op komst
VANCOUVER (ANP) - Het westen van Canada krabbelt weer op nadat het vorige week werd getroffen door zware regenval en overstromingen. De meeste wegen zijn weer begaanbaar, winkels zijn bevoorraad en gasleidingen zijn gerepareerd, maar de provincie British Colombia is nog niet van het slechte weer verlost. Autoriteiten waarschuwen opnieuw voor zware regenbuien.
De eerste buien ontstaan deze week en de regen houdt zeker aan tot het weekend, voorspellen meteorologen. Mogelijk blijft het ook begin volgende week nog "zeer nat".
Hulpverleners zijn nog altijd in het gebied om de getroffenen te helpen. Duizenden mensen moesten vorige week hun huizen uit vanwege aardverschuivingen en overstromingen. Veel wegen raakten beschadigd en onbegaanbaar en verschillende gebieden in de regio liepen onder water. "Onze reactie op deze noodsituatie is nog steeds aan de gang en dat zal nog geruime tijd duren", zei vice-premier Mike Farnworth over de wederopbouw maandag in een verklaring. "Nu er meer regen valt in het zuiden van British Colombia, ook voor de zwaar getroffen Fraser Valley, moeten we waakzaam blijven."
Noodtoestand
Voor de inwoners werden reis- en brandstofbeperkingen ingesteld vanwege bevoorradingsproblemen na de grote overstromingen. "We vragen mensen niet door zwaar getroffen gebieden te reizen - voor hun eigen welzijn, maar ook om ervoor te zorgen dat de brandstof die we hebben naar de diensten gaat die mensen nodig hebben in deze tijd van crisis", zei Farnworth toen op een persconferentie.
In de provincie werd de noodtoestand uitgeroepen, omdat in 48 uur tijd evenveel regen viel als normaal in een maand. Dat fenomeen staat bekend als een "atmosferische rivier". Minstens vier mensen zijn door het noodweer overleden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering gaat 5 miljoen dollar (4,45 miljoen euro) betalen aan de nabestaanden van Ashli Babbitt, een Trump-aanhanger die werd doodgeschoten door de politie toen ze het Capitool bestormde in 2021. Haar familie had de overheid aangeklaagd en eiste 30 miljoen dollar, maar volgens The Washington Post is die nu een schikking overeengekomen met de regering van Donald Trump.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land en Rusland maandag telefonisch contact hebben gehad over een aanstaande gevangenenruil. De landen stemden vorige week in met een grote uitwisseling van krijgsgevangenen, tijdens directe onderhandelingen in Istanbul.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky overwegen Oekraïne en zijn bondgenoten een ontmoeting op hoog niveau te organiseren tussen Oekraïne, Rusland, de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en de landen uit de Europese Unie. Dat zou de volgende stap kunnen zijn in het bereiken van vrede tussen Rusland en Oekraïne.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft na zijn telefoongesprek met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin ook gebeld met een aantal Europese leiders. Hij sprak met Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz, de Franse president Emmanuel Macron, de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, de Italiaanse premier Giorgia Meloni en de Finse president Alexander Stubb.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Canada dreigen met maatregelen tegen Israël als dat land niet stopt met zijn offensief in Gaza en de beperkingen op de hulpgoederen voor het gebied niet opheft. Ook spreken zij zich uit tegen nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland en Oekraïne gaan onmiddellijk onderhandelen over een bestand en een einde van de oorlog, schrijft Donald Trump op Truth Social. De Amerikaanse president meldt dat na een twee uur durend telefoongesprek met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de regering van Donald Trump maandag toestemming gegeven om ongeveer 350.000 Venezolanen die in de VS wonen hun tijdelijke beschermde status te ontnemen. Ze hadden deze status gekregen onder Trumps voorganger Joe Biden.
4 uur geleden