Canada herstelt van overstromingen, nieuwe buien op komst
VANCOUVER (ANP) - Het westen van Canada krabbelt weer op nadat het vorige week werd getroffen door zware regenval en overstromingen. De meeste wegen zijn weer begaanbaar, winkels zijn bevoorraad en gasleidingen zijn gerepareerd, maar de provincie British Colombia is nog niet van het slechte weer verlost. Autoriteiten waarschuwen opnieuw voor zware regenbuien.
De eerste buien ontstaan deze week en de regen houdt zeker aan tot het weekend, voorspellen meteorologen. Mogelijk blijft het ook begin volgende week nog "zeer nat".
Hulpverleners zijn nog altijd in het gebied om de getroffenen te helpen. Duizenden mensen moesten vorige week hun huizen uit vanwege aardverschuivingen en overstromingen. Veel wegen raakten beschadigd en onbegaanbaar en verschillende gebieden in de regio liepen onder water. "Onze reactie op deze noodsituatie is nog steeds aan de gang en dat zal nog geruime tijd duren", zei vice-premier Mike Farnworth over de wederopbouw maandag in een verklaring. "Nu er meer regen valt in het zuiden van British Colombia, ook voor de zwaar getroffen Fraser Valley, moeten we waakzaam blijven."
Noodtoestand
Voor de inwoners werden reis- en brandstofbeperkingen ingesteld vanwege bevoorradingsproblemen na de grote overstromingen. "We vragen mensen niet door zwaar getroffen gebieden te reizen - voor hun eigen welzijn, maar ook om ervoor te zorgen dat de brandstof die we hebben naar de diensten gaat die mensen nodig hebben in deze tijd van crisis", zei Farnworth toen op een persconferentie.
In de provincie werd de noodtoestand uitgeroepen, omdat in 48 uur tijd evenveel regen viel als normaal in een maand. Dat fenomeen staat bekend als een "atmosferische rivier". Minstens vier mensen zijn door het noodweer overleden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense politieagenten zijn geschorst nadat er online een video was verschenen waarop te zien is hoe zij vluchten van de plek van een schietpartij in Kyiv, meldt minister Igor Klymenko van Binnenlandse Zaken. Bij de schietpartij kwamen zes mensen om.
35 minuten geledenSOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.
1 uur geledenSHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.
5 uur geleden